פריצת דיסק צווארי: שמירה על בטיחות במהלך האימונים

אם יש לך פריצת דיסק צווארי
אם יש לך פריצת דיסק צווארי, עליך לדעת לנקוט באמצעי הבטיחות הנכונים במהלך האימונים.
אם יש לך פריצת דיסק צווארי, עליך לדעת לנקוט באמצעי הבטיחות הנכונים במהלך האימונים. לדעת איך ומתי להתאמן תמנע פציעות חמורות.

פעילות גופנית יכולה להיות דרך מצוינת למנוע הפציעות מחזרות. אבל אנשים הסובלים מפריצת דיסק צווארי צריכים גם לנקוט באמצעי זהירות מסוימים במהלך האימונים שלהם. בפוסט שלנו היום, יש לנו כמה המלצות לשתף אתכם.

דיסקים בין חולייתיים מרככים את הפגיעה ועוזרים לעמוד השדרה לנוע. הכריות השטוחות והעגולות הללו מפרידות כל חוליה. במרכזם נמצא הגרעין הרך והג'לטיני. בינתיים, השכבה החיצונית שלהם, ה-annus fibrosus, קשה וסיבית.

מהן פריצות דיסק?

כאשר הדיסקים הללו מתדרדרים או נופלים ממקומם, מתרחשים בקע. אדם הסובל מפריצת דיסק יבחין בכאבי צוואר וזרועות ויצטרך לפנות לטיפול רפואי, מה שלא תמיד אומר ניתוח.

הדחיסה הנופלת על העצבים הסמוכים והמגבלות הפיזיות הנובעות מכך קובעות את חומרת המקרה. תסמינים אחרים כוללים עקצוץ או חוסר כוח.

פריצת דיסק צוואר הרחם שלכם תשתפר תוך זמן קצר
אם תעקבו אחר הטיפים שלנו במהלך האימונים שלכם, פריצת דיסק צוואר הרחם שלכם תשתפר תוך זמן קצר.

הטבעת הסיבית מתחילה להידרדר מגיל 25 ומשפיעה בדרך כלל על אנשים מתחת לגיל 50. גורמי הסיכון כוללים שרירים חלשים, השמנת יתר, גנטיקה, שימוש בטבק ואורח חיים בישיבה.

בנוסף, עבודות הדורשות הרמה כבדה הן גם גורם סיכון יחד עם חוסר פעילות גופנית או פעילות גופנית לא נכונה. לבסוף, גם ליציבה לקויה יכולה להיות השפעה גדולה.

האם מדובר בפריצת דיסק צווארי או מותני? האם יש כאב או אין כאב?

פריצת דיסקים יכולים להיות צוואריים או מותניים; האחרון הוא לעתים קרובות יותר הבעיה מכיוון שהגב התחתון הוא אזור שמתמודד עם לחץ גדול יותר. עם זאת, מקרים של דיסק צוואר הרחם גדלו כתוצאה מאורחות החיים של ימינו המשתמשים בטכנולוגיות חדשות.

במקרים מסוימים, המטופלים סובלים מכאבים, הגורמים להם להפסיק את האימונים עד לשיפור במצבם. באחרים, חולים מגלים את פריצת הדיסק שלהם מבלי שחוו כאב או כל קושי פיזי. אבל הערכה רפואית היא חיונית עבור שני המקרים.

תרגילים מומלצים

פריצת דיסק דורשת מנוחה מסוימת אך לא מפסיקה את כל הפעילות הגופנית. למעשה, פעילות גופנית היא אחת הדרכים הטובות ביותר להקל על הכאב. על ידי ראיית פעילות גופנית כחלק מהשיקום, שגם יקטין את הסיכון לחזרת בעיות, הישארות פעילה היא באמת אמצעי הכרחי.

פיזיותרפיה שואפת לשפר את הגמישות והסיבולת. תוכניות פיזיותרפיה מתמקדות במתיחות כדי לשפר את הגמישות ולחזק שרירים ספציפיים. התוכניות כוללות גם תרגילים אירוביים כדי לעבוד על סיבולת ולשפר את זרימת הדם.

ההבנה באילו תחומים להתמקד במהלך הפגישות באה בראש ובראשונה. אתה צריך לעבוד כדי לחזק את הצוואר, הגב, הגלוטס ושרירי הבטן שעוזרים להזיז את הדיסקים. בינתיים, כדאי להימנע מתרגילים הדורשים ממך לכופף את הליבה, כגון כפיפות בטן קלאסיות.

פריצת דיסק צווארי: באיזו תדירות כדאי להתאמן?

תדירות האימון היא גם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון. תרגול אזורים ספציפיים אלה שלוש שעות בשבוע הוא אידיאלי. על ידי שמירת סך הכל לשלוש שעות, תאפשר לשרירים שלך להתאושש מבלי לעבוד יתר על המידה על האזור הפגוע.

אל תהסס לבצע פעילות גופנית אירובית מדי יום כל עוד זה לא משפיע על פריצת הדיסק. רכיבה על אופניים בתוך הבית, שחייה או הליכה הם כולם תרגילים אירוביים שאינם משפיעים באופן רציני על עמוד השדרה.

אבל אנשים הסובלים מפריצת דיסק צווארי צריכים גם לנקוט באמצעי זהירות מסוימים במהלך האימונים
אבל אנשים הסובלים מפריצת דיסק צווארי צריכים גם לנקוט באמצעי זהירות מסוימים במהלך האימונים.

אם אתה מבחין בכאב כלשהו, השהה כל פעילות גופנית עד שתרגיש טוב יותר. כפיפות משקולת אינן באות בחשבון מכיוון שהתרגיל מטיל את המשקל על עמוד השדרה שלך. בנוסף, הקפידו למתוח בזהירות.

שמירה על יציבה נכונה היא גם חשובה ביותר. עליך לשמור על גב ישר או במצב נוח במהלך התרגילים שלך. באופן דומה, נסו לשמור על יציבה טובה מדי יום, כמו גם לוודא שאתם נשארים בריאים ובטוחים מפציעות אפשריות.

טיפים נוספים לחיי היומיום

חולים הסובלים מפריצת דיסק צווארי צריכים לישון על הגב עם כרית מגולגלת מתחת לצווארם. לחלופין, הם יכולים לישון על הצד עם כרית בין הרגליים. אבל הם לא צריכים לישון על הבטן.

אם אתה צריך לעמוד זמן רב, נסה לחלק את משקלך באופן שווה על שתי כפות הרגליים. כשאתה הולך, שמור על גב ישר, ראש למעלה וכתפיים דחופים לאחור. בנוסף, בעת נסיעה, סעו עם שתי הידיים על ההגה והתאם את המושב כך שכפות הרגליים יגיעו ללא מאמץ אל הדוושות.

יתר על כן, נשים צריכות לשמור נעלי עקב לאירועים מיוחדים בלבד. לגבי הרמת משקולות, כופפו את הברכיים ואל תשעינו את הגב ואל תצרו יותר לחץ עם זה.

אם תעקבו אחר הטיפים שלנו במהלך האימונים שלכם, פריצת דיסק צוואר הרחם שלכם תשתפר תוך זמן קצר. זכרו, אם אתם רוצים לחיות בנוחות, תצטרכו להתרגל לשמור על יציבה טובה ולהימנע מלחץ מיותר על הגב.

פופולריים