שבץ שחייה: מה מספק את אימון השרירים הטוב ביותר?

ישנם סוגים שונים של שבץ שחייה לבחירה
ישנם סוגים שונים של שבץ שחייה לבחירה, בהתאם לקבוצות השרירים שאתה רוצה להתאמן.
אם אי פעם למדת שיעור שחייה אתה יודע שיש כמה סגנונות. לכל מכת שחייה יש מאפיינים משלו, וזו הסיבה שחלקם תורמים יותר להתפתחות השרירים מאחרים.

שחייה היא אחת מצורות הפעילות הגופניות המקיפות ביותר שיש. זה נובע ממספר גורמים, אבל החשוב ביותר הוא מספר השרירים המופעלים על ידי שבץ השחייה המדובר. עם פעילות אתלטית אחת בלבד, אתה יכול ליהנות מאימון גוף מלא. בנוסף, השחייה גם מחזקת את מערכת הלב וכלי הדם, משפרת את הכוח ומגבירה את הסיבולת.

ישנם סוגים שונים של שבץ שחייה לבחירה, בהתאם לקבוצות השרירים שאתה רוצה להתאמן. מעבר לכך, פיתוח טכניקה נכונה חיוני לביצועים מיטביים. כפי שנראה, השבץ שמפעיל הכי הרבה שרירים הוא הזחילה הקדמית.

משיכת שחייה: הזחילה הקדמית

הזחילה הקדמית היא אחת ממכות השחייה המוכרות והפופולריות ביותר. זה מורכב מהשחיין עם הפנים כלפי מטה ונע במים כשכל זרוע מחליפה את החבטה.

הזרועות יוצאות מהמים, עולות ומעל הראש לפני ששוב צוללות. בינתיים, הרגליים מלוות את התנועה הזו בבעיטות כדי ליצור הנעה גדולה יותר.

עם כל משיכות השחייה, חשוב להישאר מודעים לנשימה שלך. בזחילה קדמית, השחיין שואף דרך הפה תוך שהוא מפנה את הראש לצד אחד, ונושף כשהפנים חוזרות מתחת למים.

השרירים שעובדו על ידי הזחילה הקדמית

הזחילה הקדמית היא השבץ שמפעיל את השרירים הכי הרבה. בפרט, הוא מתקן את התלת ראשי, הדו-ראשי והדלתואיד, כמו גם את שרירי הבטן, הגלוטס, הבין-צלעי ומייצב הירך. ביחס לרגליים, לארבע ראשי יש גם תפקיד מהותי בסגנון שחייה זה.

מאפיינים ויתרונות

עדיף להרחיב את התנועה ככל האפשר
מבחינת השבץ, עדיף להרחיב את התנועה ככל האפשר, למתוח את עצמך במים.

הזחילה הקדמית ידועה כמכה פשוטה מאוד וקלה ללמידה, נוחה וחסכונית גם מבחינת סיבולת. כדי להשתמש בסגנון זה, כדאי ללמוד לנשום משני הצדדים כדי למנוע חוסר איזון בעמוד השדרה.

הזחילה הקדמית מועילה מאוד לגופנו. מצד אחד, זה מצוין לחיטוב השרירים הנ"ל. מצד שני, מדובר בפעילות בעלת השפעה נמוכה, כלומר המפרקים שבהם נעשה שימוש אינם עמוסים מדי.

המלצות

כשמדובר בתנועות שחייה, חשוב מאוד לזכור שיקולים מסוימים הקשורים לבריאות. מבחינת הזחילה הקדמית, כדאי לשים לב להמלצות הבאות על מנת למנוע תנועות לא תקינות ואי נוחות.

שחו בקו ישר והקפידו על מיקומכם במים

שחייה בקו ישר היא גורם אחד שיש לקחת בחשבון כדי להימנע מהיסחפות לצד אחד ולעשות כל מאמץ מיותר. בנוסף, חשוב לשים לב למיקומך במים; אתה צריך להישאר אופקי ככל האפשר. חלקי הגוף שסטים ממצב אופקי זה יעכבו את התקדמותך קדימה.

בקרת נשימה

זהו היבט בסיסי של מכת שחייה זו, כזו שתשפר את הביצועים שלך בזמן השחייה. חשוב לנשוף מתחת למים ואז לשאוף כאשר הפה שלך יוצא מהמים. אימון עצמך לנשום משני הצדדים יהפוך את הטכניקה שלך ליעילה יותר.

מזיזים את הידיים והרגליים

אנו ממליצים להימנע מהארכת מרכז הזרוע. בדרך זו, לא תאבד מהירות או תכריח את התרגיל. בינתיים, הזזת הרגליים תעזור לך לשמור על מיקום אופקי ועל מסלול ישר. בנוסף, תיצור הנעה לרוחב ולרוחב.

תאם את התנועות שלך ומתיחה

חשוב מאוד לתאם את תנועות הידיים. אלה צריכים לעבוד בצורה מתחלפת, כלומר זרוע אחת משמשת להניע אותך, בעוד השנייה מתכוננת לאותה תנועה. מבחינת השבץ, עדיף להרחיב את התנועה ככל האפשר, למתוח את עצמך במים.

לבסוף, עליך לזכור שהטכניקה שלך תשתפר ככל שתתרגל. זה גם חיוני לשחות בתשומת לב ולדעת שזה יעזור לך להתאמן במספר קבוצות שרירים. ללא ספק, שחייה היא אחת מצורות הפעילות הגופניות השלמות ביותר והיא מציעה מגוון יתרונות גופניים.