היתרונות של מתיחות

מתיחות אידיאליות לניקוי הנפש ולהרגעת השרירים
כשמסיימים שגרה מתישה של תרגילים, מתיחות אידיאליות לניקוי הנפש ולהרגעת השרירים.
האם אתה מבלה את הזמן המתאים במתיחות לאחר פעילות גופנית? למד שמונה סיבות מדוע לא צריך להשאיר את זה מחוץ לשגרה שלך.

הרבה אנשים שעוסקים בפעילות ספורטיבית משאירים את המתיחה הצידה, אפילו מחשיבים את זה מייגע. עם זאת, האמת היא שהיתרונות הרבים של מתיחות חשובים לתפקוד הגוף שלנו.

מתיחות מורכבות מתרגילים המבקשים להגדיל את טווח הניידות במפרקים ולהרחיב את הגידים והשרירים. לרוב מדובר בתרגילים עדינים וברי קיימא, שלא אמורים להיות כואבים כלל.

האם זה טוב להתמתח?

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי להתחיל למתוח באופן קבוע. פעולה זו לא רק משפרת את הגמישות שלך, שהיא היבט חשוב בפעילות גופנית, אלא גם מעניקה לך יציבה טובה ומפחיתה מתח וכאבי שרירים. בשלב הבא, נראה לכם את היתרונות של מתיחות, שימו לב!

1. משפר את הביצועים שלך בספורט

מתיחה מגדילה את טווח הניידות במפרקים ומרחיבה את הגידים והשרירים. זה מאפשר לך לבצע ביצועים טובים יותר בתרגילים שונים שכן הגוף שלך יהיה במצב טוב יותר לבצע את התנועות.

זה גם משפר את הגמישות, מפחית התכווצויות ומונע פציעות. בהתחשב בכל זה, ביצועי הספורט שלך יתקדמו לרמה גבוהה יותר מכיוון שיהיה לך יותר חופש לנוע ולשלוט בגוף שלך.

2. מפחית כאבי שרירים

אי מתיחה מייצרת נוקשות שרירים, שבתורה גורמת לכאבי שרירים. לכן, על ידי ביצוע פעילות זו, החמצן בשרירים עולה, המפרקים משומנים וחומצת החלב מופחתת.

3. מרגיע את הנפש והשרירים

כשמסיימים שגרה מתישה של תרגילים, מתיחות אידיאליות לניקוי הנפש ולהרגעת השרירים. הסיבה העיקרית לכך היא שמתיחות מורכבות מתרגילים המתקיימים מבלי שרקמות השריר מתוחות.

מסיבה זו, לקחת את הזמן שלך כדי למתוח יכול לעבוד כמו מדיטציה. למעשה, מספר תרגילי מתיחה הם למעשה תנוחות יוגה.

ראוי להזכיר שתרגילי מתיחה אינם שם נרדף לסבל; במילים אחרות, הם לא צריכים לפגוע בכלל. כדאי לחוות רק מעט לחץ ולכן חשוב להרפות את השרירים כדי לוודא שהפעילות זורמת בשלווה.

4. משפר את היציבה

אי מתיחה מייצרת נוקשות שרירים
אי מתיחה מייצרת נוקשות שרירים, שבתורה גורמת לכאבי שרירים.

תרגילי מתיחה עוזרים לפתח תנוחות מוצקות, נכונות ומיושרות. בדרך זו, זיכרון השריר מטמיע את התרגילים הללו ומיישם את התנוחות הללו גם כאשר לא מבצעים פעילות גופנית.

כאבי גב תחתון מאוד מעצבנים ושכיחים אצל אנשים שעובדים בישיבה רוב שעות היום. מתיחות מסוגלות להפחית את כאבי הגב התחתון וגם מונעות חוסר איזון בשרירים המהדקים את תא המטען לצד זה או אחר.

5. מפחית מתח

כאשר אתה עובר תקופות לחוצות מאוד, סביר להניח שהשרירים שלך נמתחים, וזה נורמלי. השרירים נוטים להתכווץ בתגובה לרמות גבוהות של מתח פיזי ורגשי.

בנסיבות אלו, אחת הדרכים לשחרר מתח היא מתיחות, תוך התמקדות באזורים שבדרך כלל צוברים מתח; כגון הצוואר, הגב והכתפיים.

6. משפר את השליטה בגוף

מתיחה מאפשרת שליטה טובה יותר במפרקים ובגפיים. בעת ביצוע תרגילי מתיחה, עליך להיות מודע לכל פרט ולשמור על כל חלק בגוף במצב הנכון.

פעילות זו תפתח את יכולתך לשלוט בהתכווצויות השרירים וליישר את הגפיים שלך, בין שאר הפעולות היומיומיות.

7. מגביר את זרימת הדם

זרימת הדם גוברת בזמן שאתה מאריך את הגוף שלך. זה, בתורו, מחמצן את השרירים ומפחית כאב. יתרה מכך, היא משפרת את מערכת הדם, ולכן מתיחה היא אלטרנטיבה טובה להתמודדות עם דליות וצלוליט.

8. מספק אנרגיה

כיום, השגרה די תובענית. עייפות יכולה להיות מאוד מעצבנת והיא מסוגלת להציג את עצמה בכל עת; אם אתה קם בבוקר או בצהריים בזמן העבודה. כאשר אתה מרגיש מותש, מתיחה טובה יכולה לחמצן את השרירים שלך ולנקות את דעתך כדי שתוכל להמשיך את היום שלך.

כשהשרירים עייפים, זה גורם לך להרגיש עייף עוד יותר. אתה מוזמן לעשות כמה מתיחות אם אתה חווה עייפות או עצלות. זה יעזור לך לייצב את רמות האנרגיה שלך במהירות וביעילות.

בקיצור, מתיחות יכולות לשנות באופן חיובי את תפקוד הגוף שלך. ודא שאתה לא מפעיל יותר מדי לחץ ועשה את התרגילים בצורה נכונה. אל תהססו, שלבו תרגילי מתיחה קטנים בשגרה ותראו את ההבדל!

פופולריים