חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר

חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר
חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר.
חדרי כושר הם מקומות שבהם תמצאו עקבות של זיעה ונוזלי גוף אחרים מאנשים שמתעמלים. אותו הדבר ניתן לומר על המקלחות ושאר השטחים הציבוריים. ככזה, עדיף לנקוט באמצעי זהירות בכל הנוגע להיגיינה. גלה עוד על חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר.

כיום, ללכת לחדר כושר הוא טרנד בקרב אנשים בכל הגילאים, כי זה טוב לגוף שלך. בנוסף, זה עוזר לך גם בדרכים אחרות; עוזר לך לרדת במשקל, לעצב את השרירים או פשוט לחיות אורח חיים בריא יותר. עם זאת, כדאי גם לדעת על הסיכונים הכרוכים בביקור בחדר הכושר. אתה יכול בקלות להידבק בזיהום עקב חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר.

כמו בכל מקום ציבורי, חדרי כושר בדרך כלל מנקים באופן קבוע, אבל זה לא אומר שלא תיחשפו לחיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר. זה לא תירוץ להתחמק מחדר כושר, אבל אתה צריך לדעת איך להגן על עצמך. במאמר זה נסקור את חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר שתוכלו להיתקל בהם.

חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר

1. רגל אתלט

כף הרגל היא זיהום בכף הרגל המתרחשת עקב פטריות שונות. אתה יכול להידבק בו על ידי הליכה יחפה באולם שחייה, במקלחות או בחדרי הלבשה.

יתר על כן, זהו אחד מחיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר. בנוסף, הוא מאופיין בסדקים בעור שלך ובמראה של עור מתקלף בין או בצידי האצבעות. ישנם מקרים שבהם התסמינים יכולים להיות הרבה יותר חמורים.

יתר על כן, רכיבה על אופניים בתוך הבית וריצה על הליכון עלולים להחמיר את המצב אם אתה מבצע את הפעילויות הללו ללא לבוש מד מתאים. אצבעות הרגליים והציפורניים שלך עלולות להתחכך בנעליים שלך וכתוצאה מכך, הציפורניים שלך יכולות לעלות, ולהשאיר אותן חשופות לפטרייה הפוטנציאלית.

כמו כן, ישנם טיפולים אנטי פטרייתיים ואקטואליים בהם ניתן להשתמש כדי לטפל בכף הרגל של אתלט. לבסוף, כדי למנוע את הופעתו, הקפידו תמיד לנעול נעליים מתאימות בחדר הכושר ולשמור על כפות הרגליים נקיות ויבשות.

2. שפעת

גם שפעת וגם וירוסי הצטננות יכולים לשרוד על העור שלך עד שלוש שעות ומקסימום ארבע שעות על חומרים אחרים.

אתה יכול בקלות להידבק בזיהום עקב חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר
אתה יכול בקלות להידבק בזיהום עקב חיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר.

עם הנתונים שבידינו, קבענו שסוג זה של וירוס יכול להופיע בכל חדר כושר שבו מתקנים וציוד נמצאים בשימוש קבוע, על ידי אנשים שונים. לדוגמה, זה כולל הליכונים, אופניים ומשקולות.

לכן, לפני השימוש במכשירי כושר תמיד נקו אותו, ואל תיגע בפה או באף בזמן אימון. לבסוף, תמיד שטפו ידיים כשסיימתם את השגרה.

3. Staphylococcus aureus

הידוע יותר כסטפילוקוקוס, זהו חיידק מכון כושר נפוץ נוסף הקיים אצל אנשים, בעיקר על העור שלך ובאף שלך. יתרה מכך, כל אחד עם זיהום זה יכול להעביר אותו בקלות באמצעות מגע עור לעור. ניתן למצוא חיידקים אלו על מגבות או מכשירי כושר.

4. HPV

HPV ידוע בדרך כלל כנגיף הפפילומה האנושי, שעלול לגרום ליבלות צמח. אתה יכול לתפוס אותו באמצעות מגע עור לעור או על ידי הליכה יחפה בחדרי שירותים ומקלחות. כדי להימנע מאחד מחיידקי חדר הכושר הנפוצים ביותר, חבשו תמיד כפכפים באזורים הציבוריים הללו.

5. חיידקי סטרפטוקוק

חיידק הסטרפטוקוק מדבק מאוד ויכול להיות מועבר באמצעות מגע עור לעור או ציוד חדר כושר. בנוסף, חיידק זה יכול לגרום לדלקת לוע סטרפטוקוקלית, דלקות עור ושלפוחיות. לבסוף, כדי לטפל בזיהום זה, תצטרך לבקר את הרופא שלך.

6. חיידקי E. coli והפטיטיס א

למרות שהם אולי לא החיידקים הנפוצים ביותר בחדר הכושר, הם נמצאים ומועברים דרך הצואה-פה. זה יכול להיות מועבר כשמישהו לא שוטף ידיים אחרי שהוא הולך לשירותים. לאחר מכן, החיידק מתפשט לאדם הבא שנוגע באותם חפצים.

לבסוף, סוגים אלה של חיידקים גורמים לעתים קרובות לתסמינים כגון התכווצויות, שלשולים או הקאות. לכן, אם אתה מבחין בתסמינים דומים, בקר את הרופא שלך בהקדם האפשרי.

פופולריים