איך להימנע מכאבי שרירים ברגליים?

עצה טובה נוספת כדי להימנע מכאבי שרירי רגליים (וכל כאב שרירי גוף אחר) היא להכיר את הגבולות שלך ולא לחרוג
עצה טובה נוספת כדי להימנע מכאבי שרירי רגליים (וכל כאב שרירי גוף אחר) היא להכיר את הגבולות שלך ולא לחרוג מהיכולות שלך.
שרירי רגליים כואבים מורגשים בעמידה, בישיבה, בטיפוס במדרגות, וגם בעת מתיחת רגליים בזמן השינה. זוהי אי נוחות שאנו חייבים ללמוד להימנע ממנה.

לעתים קרובות, אנשים יכולים לסבול מכאבי שרירים ברגליים לאחר אימון או הליכה של 30 דקות או יותר. כאב זה עשוי להיות תוצאה של אי ביצוע התרגיל כראוי.

כאבי שרירים עשויים להיות תוצאה של אי תשומת לב להיבטים מסוימים במהלך האימון. במקרים מסוימים, זה עשוי להיות מיציבה גרועה, במקרים אחרים, הידרציה לקויה. לפעמים זה כמה בעיות בו זמנית. בכל מקרה, האמת היא שזה משפיע במידה ניכרת על הרווחה שלנו.

החלק הגרוע ביותר בכאבי שרירים הוא שהם ימנעו מאיתנו להמשיך באימון וגם, ימנעו מאיתנו לעשות פעילויות אחרות כמו טיפוס במדרגות למשל. עם זאת בחשבון, חשוב לדעת כיצד למנוע כאבי שרירים, התכווצויות וכל אי נוחות הקשורה.

כיצד להימנע מכאבי שרירים ברגליים במהלך האימונים?

עלינו לזכור שאחרי האימון איננו יכולים להימנע לחלוטין מכאב, אולם אנו יכולים להפחית את השפעתו ולהקל על ההתאוששות. זה נובע מהעובדה ששרירים צריכים "להראות" שהם עבדו ושהם צריכים לנוח כדי להתאושש.

בדרך כלל לאחר אימון, אתה עלול להרגיש כאב קל במשך כ-48 שעות. עם זאת, אפשר להפחית את הזמן שבו אתה מרגיש את הכאב הזה ל-12 שעות על ידי ביצוע העצות הפשוטות הבאות:

1. חימום

חשוב מאוד להימתח כראוי לפני שמתחילים את האימון. זה ייקח רק כמה דקות וזה יכול להפחית משמעותית כאבים ועוויתות. אימון "קר" רק גורם לך להיות מועד יותר לפציעות.

2. לחות

במהלך היום אתה חייב לחות - אתה בוודאי מכיר את חוק שני ליטרים ביום? כאשר אתה מתאמן, אתה צריך להגדיל את צריכת המים שלך.

מים לא רק מרווים את הצמא ומונעים התייבשות אלא גם עוזרים לווסת את טמפרטורת הגוף. הוא מכיל חומרים מזינים ו"משחרר" את המפרקים. זה גם מאפשר הזעה ומסלק רעלים דרך השתן. אם תשתה מים במהלך הפגישה, תמנע התכווצויות, עייפות, סחרחורת, עוויתות ופציעות.

3. שימו לב ליציבה שלכם

כיצד להימנע מכאבי שרירים ברגליים במהלך האימונים
כיצד להימנע מכאבי שרירים ברגליים במהלך האימונים?

אם אינך יודע כיצד לבצע תרגיל, שאל מאמן או מאמן. לפעמים, כאבי שרירים עשויים לנבוע מביצוע לקוי או משימוש במשקל יותר ממה שאתה יכול להתמודד.

4. אל תדחף את עצמך יותר מדי

עצה טובה נוספת כדי להימנע מכאבי שרירי רגליים (וכל כאב שרירי גוף אחר) היא להכיר את הגבולות שלך ולא לחרוג מהיכולות שלך. שגרת האימונים שלך לא חייבת ללכת לקיצוניות בן לילה.

אם תנסה להרים יותר משקל ממה שאתה יכול להתמודד, סביר להניח שתפגע בעצמך. אותו דבר לגבי אימוני אירוביים, אתה לא רוצה לרוץ לפני שאתה הולך!

5. התמתח כשתסיים את האימון

אנשים רבים מסיימים את האימון שלהם ויוצאים ישר למקלחת. זוהי טעות שעלולה לעורר עווית או כאבי שרירים עזים. לכן, למרות שאתה אולי לא נהנה מהרעיון של לקחת כמה דקות כדי להתמתח, זה חיוני כדי שהדם יזרום בצורה נכונה ויתאושש במלואו בפחות זמן.

כיצד להימנע מכאבי שרירים ברגליים לאחר אימון?

1. מנוחה

הגוף שלנו צריך לפחות 24 שעות מנוחה כדי לחזור ל"נורמליות" לאחר אימון. לכן לא מומלץ ללכת לחדר כושר מדי יום. עלינו לדלג על יום בין אימונים כדי לאפשר לשרירים שלנו להתאושש. במהלך תקופה זו, מומלצים תרגילים עם השפעה נמוכה, כגון הליכה.

2. שינה

האם אתה יודע ששרירים מתחדשים בזמן שאנו ישנים? זו הסיבה שאנו ממליצים לישון לפחות שמונה שעות בכל לילה. אם אתה יכול לישון חצי שעה, אפילו טוב יותר!

3. הרם את הרגליים

טכניקה יעילה להימנע מכאבי שרירים לאחר אימון היא לשכב על המיטה, הספה או הרצפה ולהרים את הרגליים. הנח את הרגליים על קיר למשך דקה. הרעיון הוא לשמור על הרגליים מתוחות ולהעדיף החזרת דם. ניתן לחזור על פעולה זו מספר פעמים עד שתרגישו נח למשך 15 דקות לפחות.

במקרה שכאבי השרירים חזקים מדי כדאי לפנות לפיזיותרפיסט. איש מקצוע עשוי לומר לך מה לעשות וכיצד. אל תתעלם מהנושא והימנע מטיפול עצמי. השעה גם את האימונים שלך, מכיוון שזה רק יחמיר את המצב.

פופולריים