אימון גופני לספורט מגע

האימון הגופני לספורט מגע חייב להתמקד ביכולות הגופניות המשקפות את המשמעת
האימון הגופני לספורט מגע חייב להתמקד ביכולות הגופניות המשקפות את המשמעת.
בשל הזרם הכמעט קבוע של מהמורות, מכות והתנגשויות, ספורט מגע הוא תובעני פיזית. איך נראה אימון גופני לביצועים טובים וכיצד נוכל להימנע מפציעות?

אימון גופני בספורט מגע ממלא חלק מרכזי בפיתוח מקצועות אלו. אם לא תתכוננו מספיק, התוצאות לא יהיו טובות, ויש סיכוי גבוה יותר שתפגעו בעצמכם בזמן משחק.

אם אתם עוסקים בספורט מגע, אתם יכולים להעיד עד כמה חשוב להתאמן. במאמר זה, נציג סדרה של מושגים שיכולים לעזור לשפר את ההכנה הפיזית שלך לסוגי ספורט אלו. אל תפספסו!

סוגי ספורט מגע

למרות שהם חולקים קווי דמיון עם אומנויות לחימה, ספורט מגע מתמקד בטכניקות לנצח יריבים. מוסדות מומחים יוצרים כללים משוכללים המנהלים את הדיסציפלינות הללו.

בעוד משתתפי ענפי ספורט מסוימים כגון רוגבי, כדורסל או כדורגל משתמשים כולם במגע כחלק מהתרגול, ישנם גם ענפי ספורט שבהם המגע הוא חלק בלתי נפרד מהמשחק.

אלו הם ענפי קרב, המטרה היא לנצח פיזית את היריב באמצעות בעיטות, אגרופים או טכניקות אחרות. המטרה של ענפי הספורט האלה היא להילחם עד שאתה מנצח, תוך הקפדה על הכללים שנקבעו. אנו יכולים לסווג את ספורט הקרב לשלוש קבוצות גדולות: ספורט אחיזה, ספורט להיט וספורט שילוב.

ספורט אחיזה

ספורט גריפ אוסר על המשתתפים כל סוג של השפעה, או שהם מסתכנים בקבלת סנקציה. אבל, הם צריכים לבצע כל סוג של אחיזה כדי להבקיע. מאוחר יותר השופטים מעריכים את ביצועיהם.

המטרה העיקרית היא לדכא את היריב, וכל קרב נמשך רק עשר דקות. דוגמה לסוג זה של ספורט תהיה ג'וג'וטסו או ג'ודו.

להיט ספורט ואימונים גופניים

כפי שהשם מרמז, ענפי ספורט אלה מתמקדים במכות, כשהמטרה היא לנצח את היריב, בין אם באמצעות מספר מכות או באמצעות נוקאאוט. הכללים לענפי ספורט אלה מכתיבים שיש חלקים מסוימים בגוף שאתה יכול לפגוע בהם, חלקם רק עם הידיים או הרגליים, ואחרים עם שילוב של שניהם.

ספורט משולב

אימון גופני בספורט מגע ממלא חלק מרכזי בפיתוח מקצועות אלו
אימון גופני בספורט מגע ממלא חלק מרכזי בפיתוח מקצועות אלו.

ספורט משולב מאחד גם אחיזות וגם מכות. הדוגמה הידועה ביותר לסוג זה של ספורט תהיה אומנויות לחימה מעורבות או MMA.

אימון גופני לספורט מגע

כל ספורט מגע דורש אימון גופני ספציפי. עם זאת, ישנם כמה מאפיינים כלליים שאסור לנו להתעלם מהם, כפי שיפורט להלן.

עבודה עם אימון גופני וביקוש פיזיולוגי

האימון הגופני לספורט מגע חייב להתמקד ביכולות הגופניות המשקפות את המשמעת. בשל כך, מושם דגש רב על שיפור כוח, התנגדות, מהירות, קואורדינציה ושיווי משקל.

יש להגיע לשינויים פיזיולוגיים בזמן הקצר ביותר האפשרי. זהו המפתח בעת אימון פיזי מכיוון שהספורטאי צריך להיות מוכן זמן קצר לפני התחרות.

השינויים הפיזיולוגיים הרלוונטיים ביותר אצל ספורטאים העוסקים בספורט מגע הם גודל ומשקל, הנמדדים על ידי הארגון הרשמי עבור כל מקצוע. שני אלה משפיעים על כוח, אחד ההיבטים הפיזיים החשובים ביותר לספורט מגע, כפי שהוזכר לעיל.

דגש על טכניקה וטקטיקה

למרות שלכל ספורט מגע יש שיטות משחק שונות המכתיבות סגנון מסוים, כולם דורשים כישורים ספציפיים. ככזה, אימון גופני חייב להסתובב סביב מה שצריך לשפר. עם זאת בחשבון, הספורטאי צריך להתאים את תוכנית האימונים שלו לאיזה היבט צריך הכי הרבה עבודה.

תעדוף פלח גוף ספציפי בהתאם לספורט

כאשר מתאמנים עבור כל ספורט, ישנם שלושה מקטעים בגוף: הגפיים העיקריות, הליבה והגפיים הקטנות.

יש לכלול את כל המרכיבים הללו בתכנית האימונים, תוך שימת דגש על כזה שמטיב ישירות עם הספורט המדובר.

איזה סוג של אימון גופני מועיל לך?

למרות העובדה שאימון גופני לספורט מגע כולל מושגים ומאפיינים מסוימים ברמה הכללית, חשוב להבין לאיזה ספורט אתה מתאמן על מנת לייעל את האימון שלך.

עם זאת, אתה והמאמן שלך צריכים לתכנן תוכנית שתתאים לצרכים שלך מבלי להתעלם מהעצות שניתנו במאמר זה. בוא נתאמן!

פופולריים