אילו שרירים מכוונים בעת שימוש באופניים נייחים?

אילו שרירים אנו מפעילים עם אופניים נייחים
אילו שרירים אנו מפעילים עם אופניים נייחים?
זהו אחד מתרגילי הכושר הנפוצים ביותר, אך לא רק שהוא מביא את היתרונות של אירובי, אופניים נייחים גם מאפשרים לנו לעבוד על השרירים.

כאשר אנו משתמשים באופניים נייחים, בבית או בחדר הכושר, אנו לא רק מאמנים את מערכת הלב וכלי הדם שלנו, אלא גם מספר שרירים. במאמר הבא נספר לכם מה הם.

אילו שרירים אנו מפעילים עם אופניים נייחים?

האופניים הסטטיים או הנייחים מציעים אימון אירובי טוב ולמרות שרמת הביקוש תלויה בנו (ובמשקל ובמהירות הדיווש), האמת היא שיש לכך השפעה רבה על שרירים מסוימים.

אחד היתרונות העיקריים של רכיבה על אופניים (כולל הנייחים) הוא שהרגליים, הישבן והירכיים שלנו מצטמצמים, והגוף שלנו בכללותו מקבל יותר חמצן.

אם התוכנית שלך היא להגביר את הכוח שלך או לבנות שריר באמצעות אופניים, אתה צריך לדעת ששום דבר לא מושג בן לילה. לכן, תצטרך להתאמן לפחות שלוש פעמים בשבוע.

התוצאות הראשונות ניכרות רק לאחר החודש הראשון או חודש וחצי. למרות שמאמינים שרק השרירים בפלג הגוף התחתון שלנו עובדים עם האופניים, האמת היא שגם השרירים העליונים חייבים להתאמץ:

  1. ארבע ראשי

שרירים אלו ממוקמים בחלק הקדמי של הירכיים ואחראים על ביצוע רוב המאמץ כדי לדווש קדימה. זו הסיבה שהאופניים הנייחים הם אחת האפשרויות הטובות ביותר לגוון אותם.

  1. גלוטים

גם אם אנחנו באוכף, נעבוד גם על אזור זה בגוף. עם זאת, על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר, חשוב לעבור בין ישיבה לעמידה (כמו בשיעורי ספינינג). ה- gluteus maximus וה- gluteus medius הם אלו שירוויחו הכי הרבה מהשימוש באופניים הסטטיים.

  1. עגלים

מכיוון שכל הרגל עובדת במהלך התרגיל... רכיבה על אופניים מקורה גם מחטבת את השוקיים שלך! זה לא משנה אם אנחנו יושבים, עומדים או רוכנים קדימה. חלק זה בגופנו מתגבר מהר יותר מכל חלק אחר.

לחץ את הידיים על הכידון של האופניים הנייחים כדי לכווץ את הדו-ראשי והתלת-ראשי
הנה טריק: לחץ את הידיים על הכידון של האופניים הנייחים כדי לכווץ את הדו-ראשי והתלת-ראשי.

אולי זה בגלל שלעגלים יש בדרך כלל פחות שומן מאשר חלקים אחרים בגוף שלנו או שהם עושים מאמץ טוב לדווש. כמו כן, גם אם אתה לא מבין זאת, השוקיים שלך מתוחים לאורך כל האימון.

  1. חזור

למרות שהוא עובד במידה פחותה משרירי הגוף התחתון, עמוד השדרה מתחזק גם הוא. בעת שימוש באופניים סטטיים 'נפוצים' חשוב מאוד לשמור על יציבה טובה, עם גב ישר.

אם אנחנו עושים ספינינג או רכיבה על אופניים בפנים אנחנו חייבים לשים לב יותר. התנועות למעלה ולמטה על האוכף עלולות לגרום לנו לכופף את עמוד השדרה ולסבול מהתכווצויות או פציעות.

  1. שרירי בטן

על ידי גב ישר ויציבה נכונה, אנו יכולים להפעיל את שרירי הבטן כאשר אנו רוכבים על אופניים. אין צורך לשכב עם מחצלת בסוף השגרה כדי לעשות כפיפות בטן!

  1. דו-ראשי ותלת ראשי

שרירים אלו, הממוקמים בזרועות, אחראים על אחיזת הכידון ושמירה על יציבה נכונה. אתה תפעיל אותם אפילו יותר אם תחליף את התנועות בשאר הגוף שלך (עלייה ויורדת באוכף).

הנה טריק: לחץ את הידיים על הכידון של האופניים הנייחים כדי לכווץ את הדו-ראשי והתלת-ראשי... זו לא הרמת משקולות, אבל אתה תגדיל את העבודה בתחום הזה.

אינטנסיביות ומהירות הן בסיסיות לעבודת השרירים שלנו כאשר אנו משתמשים באופניים סטטיים. למרות שתרגיל זה פועל כאימון כוח וסיבולת, הוא לא תמיד עוזר לבנות שרירים.

אם אתה רוצה לשפר את התוצאות שלך, תצטרך להימנע מה'עדיין דיווש' טיפוסי. תפסיק להסתכל בטלפון שלך או לצפות בטלוויזיה של חדר הכושר. תצטרכו לשלב בין מחזורי ישיבה ועמידה, להוסיף ספרינטים (יותר מהירות), התנגדות חלופית (משקל) ולשמור על שרירי הבטן והעשבים הדוקים בזמן שאתם מדוושים.

פופולריים