תרגילי TRX לשחיינים

נדבר על כמה תרגילי TRX מומלצים ביותר ששחיינים יכולים לעשות כדי להתכונן פיזית
כעת, לאחר שהסברנו את חשיבותו, נדבר על כמה תרגילי TRX מומלצים ביותר ששחיינים יכולים לעשות כדי להתכונן פיזית.
תרגילי TRX מאפשרים לנו לתרגל טכניקת אימון השעיה חדשה, המספקת איכויות שאין לטכניקות אחרות. כמו תמיד, אנחנו יכולים להשתמש בהם כדי להגביר את האימון שלנו עבור אזור מסוים.

שחייה היא ענף ספורט מאוד מקיף ותובעני. לכן, האימון שלו צריך לכלול תרגילים ספציפיים כדי להגביר את היכולות של אלה שמתרגלים אותו. תרגילי TRX לשחיינים הם אופציה מצוינת להשגת מטרה זו.

מה זה TRX? זה ידוע גם בשם, אימוני השעיה. TRX מורכב משימוש ברתמה המחוברת לנקודה קבועה, שיכולה להיות תושבת קיר או מוט אופקי. עם רתמה זו, אתה משתמש במשקל הגוף שלך ובכוח הכבידה שלך כדי לבצע מגוון רחב של תרגילים.

הנקודות הבאות הן בין כמה מהיתרונות הכלליים של TRX עבור ספורטאים:

  • זה מאפשר לך לעבוד על כל הגוף שלך וכמה קבוצות שרירים שונות בו זמנית.
  • זה שימושי כדי להגביר את הכוח, הסיבולת והגמישות שלך.
  • אתה יכול לתרגל את זה במעגלים המורכבים על ידי תרגילים שונים, כדי לבצע אימון קרדיווסקולרי.
  • זה אידיאלי כדי לחזק את הליבה שלך.
  • אתה שולט בעוצמת התרגילים.
  • זה לא דורש כמויות גדולות של מקום או ציוד; כל מה שאתה צריך זה ערכת TRX פשוטה.
  • אתה יכול לשלב אותו עם אימונים אחרים: ספורטאים רבים מתרגלים אותו ליד הבריכה ומערבבים את שני האימונים. זה נקרא, העברה.

מדוע TRX מומלץ לשחיינים?

במקום לאמן את השרירים, אימון ההשעיה עובד על התנועות שלך. זה אותו תהליך כמו כשאנחנו שוחים. לכן, אתה יכול לבצע תנועות דומות מאוד לאלו ששחיינים עושים במים.

כמו כן, כפי שציינו קודם, זהו תרגיל נהדר לשיפור הכוח, הסיבולת והיכולת האירובית שלך. כל אלו הן תכונות חשובות מאוד בשחייה.

כעת, לאחר שהסברנו את חשיבותו, נדבר על כמה תרגילי TRX מומלצים ביותר ששחיינים יכולים לעשות כדי להתכונן פיזית. כמו כן, מלבד השימוש בהם כדי לשפר את הכישורים האתלטיים שלך, אתה יכול גם להשתמש בהם כדי לשפר את טכניקת השחייה שלך.

1.- משוטי רגל

זוהי תנועת שחיה חותמת. כדי לעשות זאת באמצעות TRX, עליך להיות במצב עם הפנים כלפי מטה, להשתמש בכפות הידיים כתמיכה ולהושיט את הידיים. הרגליים שלך צריכות להיות מונחות על הרצועות האלסטיות, שאמורות להיות תלויות במעמד גבוה יותר. לאחר מכן, הזיזו את הרגליים למעלה ולמטה.

תרגילי TRX לשחיינים הם אופציה מצוינת להשגת מטרה זו
תרגילי TRX לשחיינים הם אופציה מצוינת להשגת מטרה זו.

חשוב מאוד לשמור על יציבה טובה כאשר עושים זאת, או כל תרגיל TRX אחר. משמעות הדבר היא כיווץ הבטן כדי לייצב את המותניים, ולהרים את הירכיים בהתאמה לרגליים או לעמוד השדרה.

2.- חתירה עם TRX

כדי לבצע את התרגיל הזה שיפעיל את הידיים והגב, עליך לעמוד ולתפוס את הרצועות עם הידיים. במצב זה, עליך להתנדנד לאחור עד שהזרועות שלך מושטות במלואן. לאחר מכן, עליך למשוך את הרצועות פנימה, כדי שתוכל לחזור לעמדת ההתחלה.

שוב, זכרו שגם הגב וגם הרגליים חייבים לשמור על יציבה יציבה. זהו תרגיל אידיאלי עבור שחיינים.

3.- pecs עם TRX

בעת ביצוע תרגיל זה, עליך לוודא שהרצועות מתוחות עד הסוף. אתה חייב להחזיק אותם עם הידיים שלך מושטות והליבה שלך ישרה. זו תהיה עמדת המוצא שלך.

לאחר מכן, הטה את גופך קדימה, כאילו אתה עושה שכיבה על הרצפה. חשוב שהזרועות שלך יהוו זווית של 90 מעלות בנקודת הכיפוף המקסימלית. כאשר יורדים מטה, עליך לנשום פנימה; לנשום החוצה כשאתה חוזר לעמדת ההתחלה.

4.- סיבוב הליבה

תרגיל אידיאלי לחיזוק שרירי הליבה שלך, אלה מתערבים בסיבוב של הירכיים, (שחיינים מסובבים את הירכיים כשהם מבצעים את הזחילה הקדמית והגב). עמדת ההתחלה היא עמידה, ופונה לידיות, עם ידיים מושטות לחלוטין. שתי הידיים שלך צריכות להחזיק את הלהקה מאותו מקום.

התרגיל מורכב מהטיית הגוף לאחור וסיבוב הליבה כדי לחזור למצב ההתחלתי. בדרך זו, אתה תעמוד שוב זקוף, אבל עם הליבה שלך מסובבת הצידה. אתה תמיד צריך ליישר את הידיים שלך עם מרכז החזה שלך, כך שהמותניים שלך יפעילו את הכוח הדרוש.

TRX יכול להיות אלטרנטיבה מצוינת לאימונים קונבנציונליים עבור שחיינים. התנועות הן ספציפיות, והן מאפשרות לך לעבוד על הקואורדינציה שלך ועל היציבות של כל הגוף שלך. ללא ספק, זה משהו שכל ספורטאי יכול לכלול בשגרה שלו.