בעיות כתף נפוצות וכיצד למנוע אותן

כדאי לדעת על בעיות הכתף הנפוצות ביותר ומה לעשות כדי להימנע מהן
לכן, כדאי לדעת על בעיות הכתף הנפוצות ביותר ומה לעשות כדי להימנע מהן.
בעיות כתף הן רגילות בקרב ספורטאים ואנשים בכושר. לכן, במאמר זה נעזור לכם לזהות את כאבי הכתף הנפוצים ביותר ונסביר כיצד להימנע מהם.

בעיות כתף שכיחות בקרב ספורטאים. זהו חלק מורכב בגוף, לכן הוא עלול לגרום לאי נוחות ולהשפיע לרעה על שגרת היומיום שלך, בהתחשב בכך שפציעות אלו יכולות בקלות להחמיר עם תנועה.

אין ספק, כאבים ופציעה בכתף עשויים להפוך תנועות פשוטות לקשות יותר ולא נוחות. בנוסף, זכור כי פציעות אלו עשויות להיות חריפות או כרוניות בהתאם לשאלה אם הן מאובחנות מוקדם או לאו ומשך הכאב או הנכות.

עם זאת, רוב בעיות הכתף מערבות שרירים, רצועות וגידים, במקום עצמות. אי נוחות יכולה להתפתח לאט דרך שגרות אימון חוזרות ואינטנסיביות. לכן, כדאי לדעת על בעיות הכתף הנפוצות ביותר ומה לעשות כדי להימנע מהן.

בעיות הכתף הנפוצות ביותר

אלו הן בעיות הכתף הנפוצות ביותר בקרב ספורטאים:

1. דלקת בגידים

בעיית הכתף הראשונה עליה נדבר היא דלקת בגידים. גידים הם רצועות קשות של רקמה סיבית המחברת את השריר לעצם. כתוצאה מכך, רוב המקרים של דלקת בגיד הם דלקת בגיד.

הגידים המושפעים ביותר בכתפיים הם ארבעת הגידים של השרוול המסובב ואחד מגידי הדו-ראשי.

2. בורסיטיס

בעיות הכתף הנפוצות ביותר
בעיות הכתף הנפוצות ביותר.

בורסה הם שקים קטנים מלאים בנוזל, הממוקמים בכל מפרקי הגוף, כולל הכתף. הם פועלים ככריות בין העצמות והרקמות הרכות סביבן ומסייעות להפחית את החיכוך בין השרירים והעצמות.

לעיתים, תנועות מוגזמות של הכתף גורמות לדלקת ונפיחות של הבורסה הממוקמת בין השרוול המסובב לעצם השכמה. כתוצאה מכך, מתפתחת בורסיטיס תת אקרומית, שהיא מצב שכיח הכרוך בכאבי כתף.

3. חוסר יציבות בכתף

חוסר יציבות בכתף מתרחש כאשר ראש החלק העליון של הזרוע נשלף מהמפרק. זה יכול לקרות עקב פציעה פתאומית או פעילות אינטנסיבית באמצעות הכתף.

פריקות של הכתף בהחלט יכולות להיות חלקיות כאשר הכדור של עצם הזרוע העליונה יוצא בחלקו מהשקע של הכתף. זה נקרא subluxation. נקע מוחלט אומר שהכדור יוצא כולו מהשקע.

ברגע שהרצועות, הגידים והשרירים סביב הכתף מתרופפים או נקרעים, פריקות מתרחשות שוב ושוב. פריקות חוזרות, חלקיות או מלאות, גורמות לכאב וחוסר יציבות בעת הרמת הידיים. אפיזודות חוזרות ונשנות של subluxations ונקעים מובילים לסיכון גדול יותר לפתח דלקת פרקים במפרק.

"זה לא אם אתה מופל, זה אם אתה קם בחזרה."

-וינס לומברדי-

4. קרע של השרוול המסובב

היפרדות וקרע של הגידים יכולים להיות תוצאה של פציעה חריפה או שינויים ניווניים בגידים עקב גיל, שימוש מופרז לאורך זמן, שחיקה או פציעה פתאומית. קרעים אלו יכולים להיות הפרדה חלקית של הגיד מהעצם.

ברוב הקרעים הכוללים, הגיד נפרד מהעצם. שרוול מסובב וקרעים דו-ראשיים הם בין בעיות הכתף הנפוצות ביותר.

5. כתף קפואה

מצב זה מגביל את תנועות המפרק. זה גורם להצטברות של פסי רקמה לא תקינים במפרק המשפיעים על התנועה החופשית של הכתף.

הכתפיים עלולות "לקפוא" עקב כאבים או ניתוח המונע מהמטופל להזיז אותן באופן קבוע, מה שמוביל להצטברות של הידבקויות.

6. דלקת פרקים

דלקת פרקים מתרחשת כאשר המשטח החלק של הסחוס סביב עצמות מפרק הכתף, סובלים משחיקה חמורה.

הסיבה השכיחה ביותר להפרעה זו היא שימוש מוגזם במפרק. הטיפולים בדלקת פרקים בכתף תלויים בעוצמת הכאב.

אלו הן בעיות הכתף הנפוצות ביותר בקרב ספורטאים
אלו הן בעיות הכתף הנפוצות ביותר בקרב ספורטאים.

עם זאת, במקרים אלו מומחים ממליצים על מנוחה, נטילת תרופות אנטי דלקתיות וזריקות קורטיזון. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בהחלפת מפרק.

כיצד להימנע מבעיות כתף

הצעד הראשון למניעת פציעה בכתף הוא שימוש בציוד מתאים בעת ביצוע פעילות אינטנסיבית. רפידות כתפיים, למשל. הקפד להשתמש בהגנה המתאימה לפני כל אימון.

אמצעי מניעה נוסף הוא תרגול טכניקות התמודדות וחסימה נאותות. כדאי גם לעקוב אחר תוכנית חיזוק והתניה כדי לסייע בחיזוק הכתף, כדי להפוך אותה לגמישה יותר ופחות פגיעה לפציעה.

אבל, אל תשכח להקשיב לגוף שלך. אם הכתף שלך כואבת לאחר פעילות כלשהי, אל תתעלם ממנה. אם אתה מאמין שהכאב חמור ואינו חולף, פנה לרופא שלך.

לבסוף, אנו ממליצים להתכונן כראוי לכל אימון, מה שאומר שעליך להתחמם לפני ולהתקרר לאחריו. לכן, התחל את האימון שלך לאט והגבר בהדרגה את האינטנסיביות.

רוב בעיות הכתף הן תוצאה של ספורט אינטנסיבי, תרגילים מעייפים או מנשיאת חפצים כבדים. לכן, עליך להקדיש תשומת לב מיוחדת בעת ביצוע הפעילויות הללו.

פופולריים