מה אתה צריך כדי לטייל באל קמינו דה סנטיאגו?

בהכנת הציוד תצטרכו ללכת ברגל אל קמינו דה סנטיאגו
בהכנת הציוד תצטרכו ללכת ברגל אל קמינו דה סנטיאגו, עליכם להקפיד על כלל אחד: נסיעה קלה.
אל קמינו דה סנטיאגו הוא אחד ממסלולי העלייה לרגל המטיילים ביותר בעולם. כדי לטייל במסלול זה צריך תוכנית וציוד מתאים.

יחד עם ירושלים ורומא, אל קמינו דה סנטיאגו הוא אחד מהעליות לרגל הגדולות של הנצרות. מלבד כל מה שהוא מייצג ברמה הרוחנית, זו גם פעילות תיירותית, תרבותית ואתלטית. שנה אחר שנה, הוא מושך אליו עולי רגל ותיירים כאחד, מכל רחבי העולם. אבל, מה אתה צריך כדי לטייל בקמינו דה סנטיאגו?

El camino de santiago: אזור גיאוגרפי

המקום הפופולרי ביותר להתחיל בו את העלייה לרגל הוא הקמינו פרנסס (שביל צרפתי). נקודת המוצא שלו היא ברונצ'סוואלס, באזור שנקרא קומונידאד פורל דה נאווארה.

ממוקם ב- Saint Jean Pied de Port, צרפת, המסלול כולו הוא מרחק כולל של 452 מיילים. השביל מסתיים בסנטיאגו דה קומסטלה, ספרד.

קטע פופולרי עבור עולי רגל לטיול הוא El camino del norte או El Camino de la Costa. קטע זה עובר במקביל ל-Camino Frances, לצד חוף הים הקנטברי.

חשוב לזכור שכאשר אתם מטיילים אל קמינו דה סנטיאגו, תיתקלו בשטח קשה, כך שתצטרכו להשתמש בציוד הנכון.

כל מה שאתה צריך כדי לטייל בקמינו דה סנטיאגו

לא משנה מה הסיבות שלך לרצונך לטייל בקמינו דה סנטיאגו, אתה צריך הרבה נחישות. אתה גם צריך לתכנן את המסלול שלך בצורה הטובה ביותר ולזכור כמה זמן יש לך לסיים את ההליכה.

הטרק דרך הקטע הצרפתי, מהגבול לטמפלו דל ז'קובינו, נמשך 31 יום. זאת ללא תכנון למכשולים בלתי צפויים ובמידה ותנאי מזג האוויר נוחים.

הזמן הטוב ביותר לטייל

אתה יכול להשלים את ההליכה בכל עת של השנה, להעריך את היתרונות והקשיים של כל עונה. יולי הוא התקופה העמוסה ביותר בשנה, מה שעלול ליצור בעיות כשמחפשים מקום לבלות בו.

הכן את עצמך פיזית ונפשית

קטע פופולרי עבור עולי רגל לטיול הוא El camino del norte או El Camino de la Costa
קטע פופולרי עבור עולי רגל לטיול הוא El camino del norte או El Camino de la Costa.

הטרק הוא משימה כמעט לכל אחד. עבור אלה שאינם מבצעים פעילות גופנית לעיתים קרובות, זה יכול לגרום לקשיים מסוימים.

מטייל יכול לקבל את La Compostela, תעודה המוענקת על ידי רשויות הכנסייה כדי לאשר את השלמת המסלול. כדי להיות זכאי לפרס זה, עליך לצעוד את 62 הקילומטרים האחרונים של המסלול ואם אתה נוסע על סוס או אופניים, עליך לנסוע לפחות 124 מייל.

מעניין לדעת שאפשר להשלים את El Camino de Santiago גם על סוס או אופניים!

ציוד בסיסי

בהכנת הציוד תצטרכו ללכת ברגל אל קמינו דה סנטיאגו, עליכם להקפיד על כלל אחד: נסיעה קלה. מטיילים רבים בסופו של דבר נוטשים את ההרפתקה וחלקם נאלצים להתקשר לשירותים נוספים שיגררו אספקה כאשר יש משקל רב מדי לסחוב.

הפריטים החיוניים הם הבאים:

  • תיק גב בנפח 20 ליטר. אם אתם מטיילים בחורף, תצטרכו להיות 20 ליטר נוספים של שטח פנויים כדי לכלול ביגוד חם לטמפרטורות קרות. המשקל המרבי לנשיאה לא יעלה על 10 ק"ג או 11 ק"ג במזג אוויר קר.
  • נעלי הליכה או נעלי הליכה, ונעליים או נעלי בית נוחות אחרות להירגע כאשר אינן על השביל.
  • שתי חולצות לשביל ואחת נוספת למנוחה. שלושה זוגות מכנסיים קצרים בחודשים חמים יותר, ומכנסיים ארוכים לחורף. בנוסף, שני סטים של תחתונים וגרביים, רצוי ללא תפרים.
  • כובע וז'קט קליל. במהלך החורף, כיפה, צעיף וכפפות חיוניים.
  • שק שינה ומזרן שינה קטן למקרה שאתם ישנים בחוץ או על הרצפה.

היגיינה ומוצרי טואלטיקה

שמירה על אותו נושא של נסיעה קלה ככל האפשר, מוצרי טואלטיקה צריכים להיות מוקטנים בגודלם. מוצרי היגיינה בסיסיים שתצטרכו הם סבון נוזלי (שיכול לשמש גם לשמפו), טישו, נייר טואלט ומגבת.

אל תשכח לכלול גם קרם הגנה. חשובה לא פחות היא ערכת עזרה ראשונה קטנה עם גזה, סרט ניתוח, מספריים, פינצטה וחומרי חיטוי, כמו בטדין ומשכך כאבים כמו אקמול.

ישן

לאורך רוב חלקי המסלול יש אכסניות ללינת לילה. מדובר במקומות שמסופקים על ידי הממשלה, ארכיביות ועמותות שכונות.

רבים מהמתחמים הללו הם בחינם או שהמחירים שלהם חסכוניים מאוד לכל היותר בסביבות 9,70 € ללילה. לכל אחד יש את המאפיינים האישיים, הכללים והשירותים שלו, כמו מכבסה, מטבח ומקלחות.

למרות מעט יותר יקר, יש גם לינה פרטית זמינה בסביבות 16 אירו ללילה. אתה יכול גם להזמין חדר במלון עם כל השירותים, עם זאת, האופציה שלו עלולה לקלקל את הרוח הקלאסית של הצליין.

פופולריים