כל מה שצריך לדעת על שחייה

כדאי להזכיר לכם שיש הרבה סגנונות שחייה אבל כולם עובדים על כל השרירים בגוף
לבסוף, כדאי להזכיר לכם שיש הרבה סגנונות שחייה אבל כולם עובדים על כל השרירים בגוף.
שחייה היא אחת הפעילויות הטובות ביותר לשמור על כושר. להלן, נספר לכם הכל על שחייה, כולל היתרונות והסגנונות הטובים ביותר להתחיל להתאמן.

שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר עבור אנשים שרוצים להיכנס לכושר. במאמר זה, נספר לכם הכל על שחייה, כולל היתרונות והמשיכות השונות. אחד הדברים החשובים ביותר לדעת הוא שאתה יכול להפעיל את כל השרירים בגוף שלך על ידי תרגול הספורט הזה.

אולי תאהבו: סגנונות שחייה והיתרונות שלהם

הכל על שחייה

כשאתה לא רגיל לזה, שחייה ברציפות במשך כמה דקות יכולה להיות משימה די מסובכת. כמו בסוגים אחרים של פעילות גופנית, זה אידיאלי לקחת הפסקות קבועות עד שאתה בכושר מספיק טוב כדי להאריך את אורך האימון שלך.

באותו אופן, חשוב שתישארו לחות לפני, במהלך ואחרי כל אימון.

מצד שני, שחייה היא ספורט בעל השפעה נמוכה, כלומר היא לא תאמץ יותר מדי את המפרקים והשרירים שלך. עם זאת, תמיד חיוני להתחמם ולמתוח את השרירים כדי להפחית את הסיכון לפציעה.

אתה תראה שעם עקביות ותרגול תכוף, תוכל להגדיל בהדרגה את המרחקים שאתה יכול לשחות.

היתרונות של שחייה

שחייה היא אחד מענפי הספורט המומלצים ביותר. למעשה, מדובר בפעילות גופנית עם יתרונות רבים, אפילו לאנשים שמתרגלים אותה רק מדי פעם. בואו נעבור על היתרונות החשובים ביותר של שחייה.

1. פעילות גופנית עם השפעה נמוכה, נהדרת למפרקים שלך

היתרונות של שחייה
היתרונות של שחייה.

אחד היתרונות העיקריים של שחייה הוא שהשפעתה נמוכה ולכן טובה לגב ולמפרקים שלך. זו הסיבה העיקרית לכך שהספורט הזה מתאמן על ידי סוגים רבים ושונים של ספורטאים בכל הגילאים והיכולות.

מסיבה זו, פציעות שחייה רבות הן למעשה תוצאה של תנועות חוזרות ונשנות בניגוד לטראומה. כתוצאה מכך, זה בהחלט יתרון עבור אנשים הנוטים לפצוע את עצמם די בקלות.

2. חיטוב השרירים שלך

תרגול שחייה באופן קבוע עוזר לחיטוב שרירי הידיים, הרגליים והגו. אפקט חוסר המשקל שאתה מרגיש כשאתה מטביע את עצמך במים מאפשר לך לעבוד על כל שרירי הגוף שלך ללא בעיה.

היתרון העיקרי של השחייה הוא שהיא מאפשרת לך לעבוד על כל השרירים בגוף שלך. זה יבטיח שהגוף והשרירים שלך יהיו פרופורציונליים. בנוסף, אינך צריך לכלול משקלים נוספים מכיוון שהמים מציעים התנגדות רבה.

3. שורף קלוריות

שחייה משפרת את תפקוד מערכת הלב וכלי הדם. לכן, ספורט זה הוא בעל ברית פנומנלי לירידה במשקל ושריפת קלוריות.

אין צורך לשחות שעות על גבי שעות כדי לראות תוצאות. במציאות, חיוני להקים מטרות ולכבד אותן. כך, בהדרגה, תוכל להגביר את עוצמת האימונים שלך.

אולי תאהב: טיפים לשיפור טכניקת השחייה שלך

סגנונות השחייה העיקריים

ישנם סגנונות שונים של שחייה המאפשרים לספורטאי לעבוד על כל גופו. על מנת לאמן ולפתח את השרירים בצורה מאוזנת ולהימנע משגרה משעממת, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להגביר את משיכות השחייה. להלן, נסביר מה הם.

1. זחילה קדמית

הזחילה הקדמית היא סגנון השחייה המהיר והיעיל מכולם. הסיבה לכך היא שהרגליים עושות תנועות מהירות, קומפקטיות ומתחלפות מעלה ומטה בזמן שהזרועות נעות ללא הרף.

בעוד זרוע אחת מושכת את המים לאחור לאחר שנמתחה לפניך, הזרוע השנייה מתאוששת מעל פני השטח החל מהמותן עד שהיא נמתחת לפניך. לכן, על מנת לנשום, השחיין מפנה את ראשו לצד אחד במהלך ההתאוששות של היד.

2. חזה

החזה הוא אחד מסגנונות השחייה הראשונים שנלמדו למתחילים. זה מאפשר לך לשחות בזמן שאתה מרחיק את הראש מהמים כל הזמן. משמעות הדבר היא שאנשים יכולים ללמוד לשחות מבלי צורך להשתמש במשקפי שחייה או להתמודד עם בעיות נשימה או טכניקות.

הזרועות שלך צריכות לנוע בו-זמנית מתחת למים בתנועה חצי עגולה מול הגוף שלך
הזרועות שלך צריכות לנוע בו-זמנית מתחת למים בתנועה חצי עגולה מול הגוף שלך.

הזרועות שלך צריכות לנוע בו-זמנית מתחת למים בתנועה חצי עגולה מול הגוף שלך. הרגליים שלך ינועו כלפי חוץ לכל צד לפני המתיחה והחזרה לעמדת ההתחלה.

3. זחילת גב

סגנון שחייה זה משפר את היציבה ומאפשר לך לעבוד על שרירי הכתפיים והגב. כדי לבצע תנועה זו, עליך לצוף על הגב במים ולאחר מכן לסירוגין בזרועותיך כדי להניע אותך לאחור.

הזרועות שלך צריכות להתחיל את התנועה המעגלית על ידי דחיפת המים קדימה ואז להתאושש מעל הגוף שלך. בינתיים, הרגליים שלך צריכות לבעוט ללא הרף.

4. פרפר: סגנון השחייה הקשה ביותר

מכת הפרפר היא סגנון שחייה מתקדם המספק לך אימון נהדר. זה יכול להיות מאוד קשה ומתיש ללמוד, שכן זה דורש קואורדינציה ודיוק, למרות העובדה שזה סגנון מאוד מהנה.

כדי להוציא להורג את הפרפר, עליך להתחיל בציפה על הבטן בבריכה. הביאו את שתי זרועותיכם בו זמנית מעל ראשכם ואז דחפו אותן לאחור דרך המים כדי להניע את עצמכם קדימה. כעת, הוציאו את הידיים מהמים וחזרו על התנועה הזו שוב.

בזמן שאתה מעביר את הידיים לתוך המים, דחף את הראש והכתפיים שלך על פני המים. גם הרגליים שלך צריכות לבעוט כדי להשלים את התנועה הזו שתוציא אותך מהמים.

לבסוף, כדאי להזכיר לך שיש הרבה סגנונות שחייה אבל כולם עובדים על כל השרירים בגוף שלך. אל תשכח שאין גיל מושלם להתחיל בו. אתה גם לא צריך לשחות פרק זמן מסוים כדי לקצור את היתרונות של הספורט הזה. קבל מוטיבציה לנסות את הספורט המהנה והמרגש הזה!