בריאות קרדיווסקולרית: כיצד משקולות יכולות לעזור

האם משקולות טובות לבריאות הלב וכלי הדם
האם משקולות טובות לבריאות הלב וכלי הדם?
אימוני משקולות יכולים לעזור לנו לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלנו. זה גם מאפשר לנו ליהנות מהיתרונות של מגוון תרגילים, כולל כאלה שתוכלו לעשות בבית.

יש אנשים שחושבים שאימון משקולות פירושו להזניח את בריאות הלב וכלי הדם שלך על ידי אי ביצוע אירובי. עם זאת, המאמץ הנדרש על ידי הרמת משקולות, צלחות וסורגים יכול גם להיות טוב לבריאות הלב וכלי הדם שלך. קרא מאמר זה כדי ללמוד עוד.

החשיבות של אימון משקולות

כיום, אימוני משקולות עקפו על ידי צורות אופנתיות אחרות של פעילות גופנית. מסיבה זו, רבים חושבים שמשמעת זו אינה טובה לבריאותך.

עם זאת, זו למעשה אחת האפשרויות הטובות ביותר מבחינת שמירה על אורח חיים בריא. המטרה העיקרית של אימון משקולות היא חיטוב ובניית השרירים. לשם כך, אתה צריך סיבולת וכוח.

למרות שזה אידיאלי לעשות גם אירובי לפני או אחרי שגרת המשקל שלך (למשל אופניים נייחים), מבחינת חיזוק השרירים, משקולות ומוטות אמורים להספיק.

קרדיו עשוי לעזור לנו לשרוף שומן ולבנות סיבולת, אבל לאימון משקולות יש סט יתרונות מעניינים משלו. אלה כוללים סיכון מופחת לאוסטאופורוזיס, שיפור היציבה, כוח מוגבר ומניעת אובדן מסת שריר.

יש לציין כמובן גם את הגורם האסתטי. זרועות בעלות גוון טוב הן שם נרדף ליופי במדינות המערב. בנוסף, המשמעת והמחויבות שדורשים השגרה ראויים לציון בפני עצמם.

אנשים רבים נמנעים מאימוני משקולות מחשש לסבול מפציעה. אחרים דואגים לפתח חלק אחד בגוף שלא בפרופורציה עם השאר. יש נשים שאפילו מאמינות שסוג זה של פעילות גופנית "מגברת" אותן.

עם זאת, אם יש לך הדרכה של מאמן טוב, מתרגלים טכניקה נכונה ומשתמשים במשקולות בהתאם לרמת היכולת שלך, אף אחד מהדברים האלה לא צריך לקרות.

האם משקולות טובות לבריאות הלב וכלי הדם?

אימוני משקולות יכולים לעזור לנו לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלנו
אימוני משקולות יכולים לעזור לנו לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלנו.

כפי שאמרנו בעבר, אימון משקולות מציע מגוון יתרונות. אבל יש עוד דברים חיוביים שיש לקחת בחשבון: בריאות משופרת, הזדקנות בריאה יותר, מניעת פציעות ואיכות חיים טובה יותר.

עד לאחרונה, בריאות לב וכלי דם משופרת לא נחשבה בין היתרונות של אימון משקולות. אבל זה לא המקרה. הרמת משקולות יכולה להגביר את זרימת הדם באזור המתאמן. במובן הזה, קל להבין איך זה יכול להועיל ללב שלנו.

אמנם היתרונות הקרדיו-וסקולריים והנשימה שלו אולי אינם ברמה של אירובי, אל לנו לזלזל בשיפורים שאימוני משקולות יכולים להציע.

כדי למקסם את היתרונות האלה, אתה צריך ללכת מעבר למוטות ומשקולות, להוסיף קצת תנועה לאימון שלך.

שגרת אימוני משקולות בעצימות גבוהה, הכוללת 5 סטים של 10 חזרות של כל תרגיל, יכולה להגביר את כמות החמצן בגוף ולשפר את זרימת הדם.

ככזה, הפעלת משקל מסייעת לשפר את בריאות הוורידים והעורקים שלך בצורה הדומה לאירוב.

שליליות פוטנציאליות

הבה נבחן תיאוריה אחרת. יש כאלה שחושבים שאימון משקולות למעשה מזיק לבריאות הלב וכלי הדם שלך. הבעיה נעוצה בלחץ שהגוף צריך להפעיל כדי להרים את המשקולות, מה שיכול להשפיע לרעה על הלב שלך.

שגרת אימוני משקולות מקיפה, במיוחד ברמה מקצועית או תחרותית, יכולה להיות בעלת השפעות מזיקות על ורידים ועורקים. זה כולל את עורק הצוואר ואת הוורידים של הצוואר.

שימו לב היטב בעת אימון שרירי הדו-ראשי או התלת ראשי. בעת הרמת הידיים, הוורידים במצח ובצוואר הופכים בולטים יותר. הסיבה לכך היא שהם נמתחים ומתאמצים מדי. אותו דבר קורה ללב, למרות שאנחנו לא יכולים לראות את זה.

על מנת להימנע מאימוני משקולות המשפיעים לרעה על בריאות הלב וכלי הדם שלך, אנו ממליצים להתייעץ עם רופא. הוא או היא יכולים לבצע בדיקות שונות ולומר לך אם שגרה מסוג זה מתאימה לך או לא. הרופא עשוי גם לומר לך כיצד להשלים את זה עם אירובי. בדרך זו, הלב והשרירים שלך יעבדו בצורה חלקה יותר, ויאפשרו לך לקצור את כל היתרונות שיש לאימון משקולות להציע.

פופולריים