החשיבות של תוספי ברזל לרצים

על ידי נטילת תוספי הברזל הנכונים
על ידי נטילת תוספי הברזל הנכונים, אנו יכולים לקבל תוצאות חיוביות המשפיעות ישירות על הביצועים התחרותיים שלנו.
מה המשמעות של מחסור בברזל עבור ספורטאי? בפועל, מחסור בברזל מתורגם לירידה חשובה בביצועי הספורטאי. במקרים אלה, נטילת תוספי ברזל עשויה להיות רעיון טוב כדי לפצות.

מחסור בברזל הוא שם נרדף לביצועי ריצה גרועים. כאשר מתמודד עם מצב זה, גוף האדם חייב לעשות מאמץ גדול יותר כדי לשמור על רמות חמצן גבוהות. על ידי נטילת תוספי הברזל הנכונים, אנו יכולים לקבל תוצאות חיוביות המשפיעות ישירות על הביצועים התחרותיים שלנו. תוספי ברזל גם עוזרים להגביר את ייצור תאי הדם האדומים.

כדי להיות במצב כושר אופטימלי, על ספורטאי להיות בעל שגרת אימונים עקבית וקפדנית. עם זאת, תזונה מאוזנת ומלאה היא עוד דרישה הכרחית. התזונה שלך חייבת להבטיח שרמות ההמוגלובין בדם שלך גבוהות מספיק כדי לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים.

נטילת התוספים הנכונים היא בסיסית בכל דיסציפלינה. עם זאת, בענפי ספורט בעלי השפעה גבוהה כמו ריצה, זה אפילו יותר חשוב כי הם דורשים הרבה מהגוף שלך.

אחת הסיבות העיקריות למחסור בברזל היא העובדה שכאשר אנו מתאמנים, ככל שהמאמץ הגופני שלנו גדול יותר, כך הגוף שלנו יצרוך יותר ברזל וויטמינים. התוצאה של תופעה זו היא אובדן מוגבר של רכיב זה מכיוון שהפעילות שאנו מתרגלים דורשת הרבה ברזל. זה יכול גם להוביל לחסימה המונעת מהגוף שלנו לספוג את החומר התזונתי בצורה נכונה.

ברזל: חומר תזונתי חיוני

המשימות שהברזל ממלא בתפקוד גופנו הן עניין גדול. למינרל זה השפעה גבוהה על רמות החמצון בגוף.

ברזל הוא מרכיב חיוני בהמוגלובין, כלי החמצן בזרם הדם. זה גם מתערב בנשימה התאית ובתהליך החיטוב של השרירים שלנו.

מה תהיה הדרך הנכונה ליטול תוספי ברזל?

נטילת תוספי ברזל כרוכה בנוסחאות רבות שקובעות שעלינו לצרוך לפחות 100 מ"ג ברזל בסולפט ברזל או לחילופין, בגלוקונאט.

רצוי לקחת ברזל על בטן ריקה יחד עם כוס מיץ תפוזים, קיווי או ליים. אל תשכח שפירות לימון גם מספקים לגוף שלך כמויות גבוהות של ויטמין C.

הגורמים העיקריים לאנמיה בעולם הם רמות ברזל נמוכות בדם
הגורמים העיקריים לאנמיה בעולם הם רמות ברזל נמוכות בדם.

רופאים ממליצים בדרך כלל ליטול תוספי ברזל למשך שלושה עד ארבעה חודשים, בין אם זה בצורת גלולות או בתמיסות נוזליות. לאחר תקופה זו, חשוב לקבל את כל בדיקות המעבדה הרלוונטיות כדי לאמת את רמות הברזל בדם.

חשוב מאוד גם להעריך אם הטיפול היה יעיל ואם התגברת על המשבר. אם לא עשית זאת, ייתכן שתצטרך לשמור על תוכנית תוספי התזונה שלך עוד קצת.

תוספי ברזל אינם מחליפים משטר תזונה טוב

הגורמים העיקריים לאנמיה בעולם הם רמות ברזל נמוכות בדם. יחד עם התוספים שמומחה רושם, ספורטאים בעלי ביצועים גבוהים חייבים לשלב מזונות ספציפיים בתזונה שלהם.

בין המזונות המומלצים נוכל למצוא בשר רזה, צדפות, דגים, תרד, כבד, לחם מחיטה מלאה, דגנים, קטניות ושומשום.

בנוסף למיצים שהזכרנו קודם, כדאי גם לאכול יוגורט, ולהוסיף לימון וחומץ לסלטים הגולמיים שלנו. כל המרכיבים הללו מקלים על ספיגת הברזל שאנו מוצאים בדגנים.

אמנם ישנם מרכיבים חובה בתפריט עשיר בברזל, אך ישנם מאכלים אחרים שעלינו לנסות להימנע מהם ככל האפשר. הם מרכיבים שהופכים את תהליך ההטמעה של המינרל הזה לקשה הרבה יותר עבור גופנו. הרשימה כוללת קפה, תה, יין אדום וסויה. אותו דבר קורה עם שומשום, אגוזי פקאן ובוטנים.

מחסור בברזל אצל ספורטאיות

עבור נשים שמתרגלות כל פעילות ספורטיבית בשביל הכיף או המקצועית, מחסור בברזל יכול להפוך לבעיה חוזרת. מצב זה יכול להיות חמור יותר בזמן הווסת מכיוון שנשים מאבדות כמות חשובה של ויטמינים ומינרלים אחרים בתקופות אלו.

לכן, נטילת תוספי ברזל היא מנהג נפוץ עבור אצניות. עבור רבים מהספורטאים הללו, זו הדרך היחידה לשמור על תדירות הפעילות הגופנית הגבוהה שלהם מבלי לסבול מחוסר איזון חשוב.

תמיד ערני

חשוב לשמור על רמות הברזל בשליטה, גם במקרה של ספורטאים שצופים במה שהם אוכלים בקפידה. זה חשוב גם למטופלים שצורכים תוספי תזונה תכופות מכיוון שרופא הורה להם לעשות זאת. במקרים ובמצבים רבים, אנו יכולים לפתח גירעון חשוב של אלמנט זה.

לכן רצים וכל מי שמתרגל באופן קבוע פעילות גופנית תובענית מאוד חייב לעבור בדיקת דם מספר פעמים בשנה. מטרת הבדיקות הללו תהיה למנוע חוסר איזון בחילוף החומרים (לא רק מחסור בברזל) ולמנוע סיבוכים של ממש.

פופולריים