החשיבות של הידרציה: במהלך, לפני ואחרי אימון

אך רק שלושה ימים ללא הידרציה
גוף האדם (במנוחה) יכול להחזיק מעמד 15 ימים ללא אכילה, אך רק שלושה ימים ללא הידרציה.

הידרציה חשובה. עלינו לקחת זאת בחשבון במהלך ספורט, תחרות או תחביב.

גוף האדם (במנוחה) יכול להחזיק מעמד 15 ימים ללא אכילה, אך רק שלושה ימים ללא הידרציה. לאחר פעילות אירובית אינטנסיבית, כמו מרתון של שלוש שעות, אנו יכולים להתמודד עם התייבשות תוך מספר שעות אם איננו מוכנים היטב.

השוק מציע שפע של משקאות לספורטאים עם מגוון תכונות ופונקציות. יש לנו משקאות המיועדים לענפי ספורט שונים, בהתאם לאינטנסיביות ולדרישות. ויש לנו גם משקאות הכוללים חומרים ארגוגניים שגורמים לנו לביצועים טובים יותר.

אבל לא רק עלינו להחליט איזה סוג של משקאות אנחנו צריכים, אלא באיזה רגע של הפעילות עלינו לצרוך אותם. הכמות, הטמפרטורה וההרכב (בין היתר) יהיו תלויים בסוג הספורט וברגע הפעילות הגופנית.

במה זה תלוי...

אם הפעילות הגופנית שלך כוללת ללכת לחדר כושר לכמה שעות בכל יום, היו רגועים. תן לחות באופן קבוע בזמן שאתה שם, במיוחד במהלך פעילויות אירוביות כגון ספינינג, זומבה או סטפ. פעילויות אלו דורשות מכם יותר מאמץ, ואתם תזיעו יותר.

אם אתה יותר אוהב משקולות או תרגילי חיטוב, כגון פעילות גופנית אנאירובית, ההפסד שלך כתוצאה מהזעה יהיה פחות. מומלץ לשמור על לחות אך תרגיל זה מציג פחות סיכון להתייבשות.

הבעיה עם הידרציה צוינה על ידי העיתונות. יותר ויותר מקרים נמצאים בחדשות; ספורטאים חובבים, שטופלו על ידי שירותי רפואה בגלל התייבשות. בדיוק כפי שאנו מחפשים באינטרנט " איך יש לו glutes קשה", עלינו גם ללמוד כיצד לזהות מתי הגוף שלנו מתייבש.

תסמינים שבהם אתה צריך לחות את עצמך

  • תחושת צמא (ברור)
  • אם השתן שלך כהה
  • יבשים בשפתיים ובנחיריים.
  • אתה מתחיל להזיע פחות, גם אם אתה ממשיך להתאמן.

אם תמשיך להתאמן, אתה יכול לסבול מכל התופעות הללו במהלך האימון:

  • עייפות גדולה מהצפוי.
  • סחרחורת
  • אובדן ראייה
  • דוהה

מכאן, אני מקווה שיהיה לך צוות רפואי בקרבת מקום.

מה אני יכול לעשות?

חשוב שנתחיל בפעילות גופנית או בתחרות ספורטיבית עם מים. זה לא אומר שעשר דקות לפני תחילתו, אנחנו שותים חצי ליטר מים. אם נעשה זאת, נתנפח, יהיו לנו כאבי עיכול עקב תנועה וכמות המים ולבסוף, נאלץ להפסיק. אל תסתכן בזה!

"משחק ספורט גורם לך להרגיש חי"

-רפאל נדל-

השוק מציע שפע של משקאות לספורטאים עם מגוון תכונות ופונקציות
השוק מציע שפע של משקאות לספורטאים עם מגוון תכונות ופונקציות.

אם בימים שלפני התעמלות או תחרויות ספורט, אנו שותים כמויות מספקות של נוזלים (בסביבות 1.5 ליטר) וצורכים מזון עשיר במים כגון פירות וירקות, זה מספיק.

שתו כ -220 מ"ל, לפני שמתחילים ומתכננים אפשרות לבליעת משקה במהלך הפעילות.

בואו נעמיד את עצמנו במקרה הגרוע ביותר...

אני אדם שנשאר בכושר, אבל אני בדרך כלל לא עושה פעילות גופנית וחברים שלי רימו אותי להירשם למרתון. אז, מכיוון שאנחנו הולכים, בואו ניקח את זה ברצינות. מספר ימים לפני כן, אני דואג לאוכל, לומד את המסלול, היכן יהיה הכיבוד וכו'.

טיפים לפני תחרות

היום מגיע, וטמפרטורה של 35 מעלות בצל. אם תכננתם לשתות משקה של 220 מ"ל לפני פעילות גופנית, העלו את הכמות ל-500 מ"ל, כדי לקחת בחשבון את ההפסדים כתוצאה מעודף טמפרטורה.

אם במקום זאת, החלטתם לשתות 'PowerAde' זהו משקה איזוטוני, ותספגו אותו במהירות. בוודאי טוב לשתות משקה קר מאוד, כי הוא חם? שגיאה! אם המשקה קר מאוד, ייקח לו זמן רב יותר לספיגתו ויכול לגרום לך לכאבים במערכת העיכול. הטמפרטורה הטובה ביותר היא בין 15-20 מעלות צלזיוס.

טיפים במהלך התחרות

האם יש עמדת כיבוד ב-10 ק"מ, או באמצע המסלול? נצל את זה! זו ההזדמנות שלך להחליף מלחים ואלקטרוליטים. היו קשובים לגוף שלכם, עדיף להפסיק לפני שאתם נאבקים.

ייעוץ לאחר תחרות

לצריכת אלכוהול לאחר פעילות גופנית יש השלכות.

מותשים אחרי שהצליחו לסיים את המרתון, הם מציעים לי בקבוק מים ואני לוגם אותו ישר! תירגע, שתה כמה משקאות וחכה, הרגע עשית פעילות גופנית אינטנסיבית והגוף שלך עדיין מסתגל .

אני מאוד עייף, אני לא רעב, אבל אני הולך עם חברים לחגוג? שים לב! עדיף שתאכל משהו שיחליף את הפחמימות שהוצאת. אם אתה שותה אלכוהול אתה תגביר את ההתייבשות . חכה עד שתתאושש .

אולי נראה שהידרציה היא הבעיה היחידה שאנחנו יכולים לפתור על ידי שתיית מים, אבל יותר גורמים משפיעים על הידרציה ממה שחשבנו. לפני שאתה יוצא לתרגיל למד כיצד לשמור על לחות הגוף שלך.

פופולריים