שישה מזונות שכדאי לאכול לפני אימון

לא רק שחשוב לאכול לפני פעילות גופנית
לא רק שחשוב לאכול לפני פעילות גופנית, אלא לאכול בצורה הנכונה.

כדי להפיק את המרב מהאימונים שלך אתה צריך לדעת איזה אוכל לאכול לפני אימון.

רוב האנשים מקדישים יותר תשומת לב לארוחות שלאחר האימון ומעטים מאוד מעריכים ארוחות לפני האימון. זו טעות.

האמת היא שתזונה נכונה לפני פעילות גופנית חיונית כדי שתהיה לגוף את האנרגיה הדרושה לאורך כל האימון.

החשיבות של אוכל לפני אימון

בהזדמנויות רבות, אנשים שנמצאים בדיאטה ובתוכנית אימונים מיוחדת מחפשים מטרות, כמו ירידה במשקל או עלייה במסת שריר. הם מתמקדים יותר בתזונה שלאחר האימון. עם זאת, הארוחה שלפני האימון או לפני האימון חשובה לא פחות מהארוחה שלאחר האימון.

מצד שני, קיים מיתוס נפוץ המציע שלא לצרוך שום סוג של מזון לפני האימון יזרז את שריפת הקלוריות. המיתוס הזה לא רק שקרי, אלא גם מסוכן.

פעילות גופנית תוך כדי צום עלולה לדרדר את השרירים ולגרום לסחרחורת, עילפון וחולשה כללית, בנוסף, לגוף לא תהיה אותה אנרגיה להתאמן בצורה מיטבית.

המזונות שאתם אוכלים לפני פעילות גופנית חשובים לא פחות מאשר במהלך שאר היום. למעשה, ארוחה לפני אימון נועדה במיוחד לספק לגוף אנרגיה נחוצה.

עם המזונות המומלצים, הביצועים במהלך ואחרי פעילות גופנית ישתפרו. עלינו להכיר בחשיבות המזון הללו ולצרוך את המזונות המתאימים ביותר על מנת להשיג את מטרותינו.

מזונות שכדאי לאכול לפני אימון

פחמימות

פחמימות הן מקור יציב לאנרגיה. מזונות המכילים פחמימות נחוצים לגוף כדי לשמור על אנרגיה רבה לאורך האימון.

זכור, לא כל הפחמימות מומלצות, במיוחד אם האדם נמצא בדיאטה מיוחדת.

במקרה זה, הפחמימות הטובות ביותר לאכול לפני אימון הן פירות, דגנים, אורז ואפילו פסטה. כוס שיבולת שועל או בננה אפויה היא גם אוכל מצוין לפני אימון.

מיצי ירקות מגוונים

כדי להפיק את המרב מהאימונים שלך אתה צריך לדעת איזה אוכל לאכול לפני אימון
כדי להפיק את המרב מהאימונים שלך אתה צריך לדעת איזה אוכל לאכול לפני אימון.

מיצי ירקות הם תמיד האפשרות הבריאה לצרוך לפני תרגול כל סוג של פעילות גופנית. מיצים מומלצים הם עם ירקות ירוקים; עם זאת, לפי הטעם, ניתן להשתמש בשילובים שונים של ירקות.

סיב

סיבים הם ללא ספק אחד ממקורות האנרגיה הטובים ביותר. לכן, זו תמיד אפשרות טובה לצרוך אותו לפני האימון. המשמעות היא שלגוף יש מספיק אנרגיה במהלך ואחרי פעילות גופנית. ניתן למצוא סיבים במגוון רחב של דגנים וגם בפירות מסוימים.

חלבונים

כמו כן מומלצת צריכה של חלבון בכמויות מתונות. הסיבה? חלבון מקל על הגוף ליצור או ליצור רקמות בשרירים השונים שיופעלו. לכן, לצריכה זו יש חשיבות עליונה עבור הספורטאי.

סוכר

סוכר הוא גם מרכיב מומלץ לאימון לפני אימון. הוא ממלא תפקיד מפתח בביצועי הגוף במהלך פעילות גופנית, כמו גם במהלך שאר היום. כמובן שצריכת הסוכר צריכה להיות מתונה ורצוי לבחור באפשרויות סוכר טבעיות.

נוזלים

שמירה על לחות טובה של הגוף היא גם המפתח לביצועים מיטביים. בהזדמנויות רבות, אנשים מתמקדים יותר בהידרציה במהלך פעילות גופנית; עם זאת, יש צורך להתחיל לחות לגוף לפני האימון.

רצוי לשתות מספיק מים וגם משקאות ספורט המכילים נתרן. בדרך זו, הספורטאי יקבל את ההידרציה שגופו דורש.

צריכה של מזון לפני פעילות גופנית צריכה להיות מתונה. עדיף לאכול חלק מהמאכלים המומלצים לעיל, אך תמיד בכמויות קטנות ולפחות שעה לפני תחילת האימון.

המזונות שאתם אוכלים לפני האימון צריכים להשלים את האימון היומי ואת דפוס האכילה שלכם. לא רק שחשוב לאכול לפני פעילות גופנית, אלא לאכול בצורה הנכונה. בחירת המזונות המתאימים ביותר כדי לתת לגוף מספיק אנרגיה היא המפתח להשגת היעדים שלך.

פופולריים