האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?

האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות
אז, עכשיו אתה יודע איך לענות כשמישהו שואל: האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?
בין אם אתה שוחה כדי להתאמן, להזדמנויות עבודה מסוימות או פשוט בשביל הכיף, לדעת לשחות היא מיומנות חשובה. אבל האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?

מבוגרים רבים שאינם יודעים לשחות מאמינים שזה עלול להיות מאוחר מדי, כשזה מגיע ללמידת משהו חדש.

לעתים קרובות אתה עשוי לשמוע אנשים אומרים, "אני לא יודע לשחות!" והם אומרים את זה, למרות שהם מודעים לכל היתרונות הגדולים שיש לשחייה להציע למבוגרים. אפשר כמעט לשמוע את ההשלמה בקולו, כאילו הספינה ההיא כבר הפליגה. אבל, עד כמה זה נכון? האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?

אמנם זה נכון שעדיף ללמוד דיסציפלינה חדשה מגיל צעיר; כשהמיומנויות המוטוריות עדיין מתפתחות והמוח נוטה לספוג ידע חדש, אין סיבה שלא תוכל להתחיל עכשיו.

האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?

ראשית, תצטרך להפסיק להתבייש בכך שאתה לא יודע לשחות. למעשה, ישנם אנשים רבים שלא ירשמו לשיעורי שחייה, רק כדי להציל את עצמם ממבוכה.

זה לא אמור להיות המקרה! אתה לא לבד, יש הרבה מבוגרים שלא יודעים לשחות. לא כולנו יכולים להיות טובים בהכל. אתה צריך להזכיר לעצמך את זה אם אתה מרגיש לא בנוח.

כתוצאה מכך, תצטרך לעשות את הצעד ולהירשם לשיעורים. לאחר שתעשה זאת, עליך לשקול ארבע נקודות שתצטרך לעקוב אחריהם:

  • היו עקביים והגיעו ליעד שלכם ללמוד שחייה.
  • עקוב אחרי כמה ימים ושעות של אימון תעשה - בלי תירוצים!
  • התלהב ותהנה מתהליך הלמידה על ההתקדמות והכשלים שלו. התרועע וצור קשרי שיתוף פעולה עם תלמידים אחרים והמאמן שלך.
  • הניחו בצד את כל הפחדים והרתיעה ממים שיש לכם.

לוקח שיעורי שחייה

כדי להתחיל, תצטרך ללמוד סוגים אחרים של תנועות, כגון ריחוף ושליטה בנשימה שלך. בני אדם יכולים לצוף מכיוון שצפיפות גופם קטנה מזו של מים. עם זאת, לא תמיד קל לעשות זאת.

כדי ללמוד כיצד, בצע את ששת השלבים הבאים:

  1. עמוד בחלק רדוד של הבריכה.
  2. קח נשימה פנימה, והחזיק אותה.
  3. הטה את הגוף קדימה, עד שתטבול חצי מהראש שלך במים.
  4. בבעיטה, הרם את הרגליים עד שגופך נמתח מאחוריך.
  5. שמור על גב ישר ודחף, כשבטן הבטן כלפי מטה.
  6. תירגע ונשוף לאט.
האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות
האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?

נקודה אחרונה זו חיונית ליכולת לצוף. להקשיח את הגוף שלך כדי להחזיק את עצמך צף זה חסר תועלת; במקום זאת, כדאי להירגע ולתת למים לעשות את כל העבודה.

יסודות השחייה

לרוב, בימים הראשונים לאחר ההתניה הראשונית, ינסה המאמן לפתח את המושגים הבסיסיים העומדים מאחורי טכניקת מתחילים. זה כרוך במיוחד בשימוש בלוח כדי לתרגל את החבטה והבעיטות שלך.

פעילות נוספת שהמאמן שלך עשוי להציע, כוללת היכרות עם הסביבה שלך. באמצעות משחקים ובאמצעות הליכה בבריכה, זה יגרום לכולם להרגיש בנוח במים. אם אתה חושב שכבר עברת את השלב הזה, אתה עדיין צריך להשתתף, כדי לעזור לאחרים.

כדי להרגיש בטוח יותר, אתה יכול להישאר לצד הבריכה. אולי המרכז עלול לגרום לך להרגיש פגיע? אם כן, זה עלול לערער את הביטחון העצמי שלך ולהסיח את דעתך.

לקרוא על:

תרגילי שחייה לירידה במשקל

טכניקת הזחילה, משיכת הגב או הפרפר?

לאחר שהגעת ליעדים שלעיל ושולטת בכישוריך, אתה יכול להתחיל בהדרגה לתרגל את הטכניקה הפשוטה ביותר, שהיא הזחילה. בטח קיווית שתשחה כמו מייקל פלפס בתוך שבועיים-שלושה? סליחה, זה לא עובד ככה!

במקום זאת, ככל שתרכשו מיומנויות בסיסיות, תרגישו מעודדים להתאמן בעצמכם. עם זאת, אנו ממליצים, שיהיה לך תמיד מישהו בקרבת מקום - וכמובן גם מציל - שיעזור לך במקרה חירום. אף אחד לא בטוח לחלוטין מהתכווצויות ואולי להזדקק לעזרה.

זה אולי מובן מאליו, אבל חשוב שלא תלכו למקום שבו רגליכם לא נוגעות בקרקעית הבריכה. יתר על כן, אל תלך לבד לחוף לשחות - בשום פנים ואופן. אתה מתחיל: אל תזלזל בסכנות של מים פתוחים ובריכות עמוקות.

לבסוף, כמו בהרבה דברים בחיים, חשוב להגדיר יעדים ריאליים. אחרת, אתה רק תאכזב את עצמך ותסכל את ההחלטה האמיצה שלך ללמוד לשחות כמבוגר. פשוט תירגע ותתפוס את האתגר הזה בשתי ידיים! אז עכשיו אתה יודע איך לענות כשמישהו שואל: האם מבוגרים יכולים ללמוד לשחות?