האם קל להיכנס לכושר?

על מנת להשיג את מטרתך להיכנס לכושר
על מנת להשיג את מטרתך להיכנס לכושר, חשוב להכניס לאט לאט פעילויות גופניות לשגרת היומיום שלך.
להיכנס לכושר זה משהו שהרבה אנשים רודפים אחריו, במיוחד כשחודשי הקיץ מתקרבים. אם אתם שותפים למטרה זו, חשוב לדעת כיצד מתרחש תהליך ההתאמה.

כשמדברים על כניסה לכושר, יש מילה שמסכמת את כל התהליך: סבלנות. אין ספק שכולנו נרצה להגיע לכושר מושלם כמה שיותר מהר ובקלות האפשרית, עם זאת, התהליך לא כל כך פשוט.

על מנת להיכנס לכושר, תזדקק להרבה התמדה ומסירות. עכשיו כשהקיץ בפתח, אנשים רבים מתחילים את האימונים שלהם רק חודש לפני הקיץ עם מה שמכונה "מדריכי הביקיני". הם נוקטים באמצעים דרסטיים המתיימרים להציע תוצאות מהירות. האמת היא שחלק מהצעדים הדרסטיים הללו מביאים לתוצאות איומות לטווח ארוך.

על מנת להימנע מהשלכות אלו, קראו יחד. במאמר זה, נשתף מה אתה צריך לזכור על כניסה לכושר ומדוע כל כך הרבה מאיתנו מוצאים את זה כל כך קשה.

ההתחלה תמיד קשה

כל תהליך שירחיק אותנו מאזורי הנוחות שלנו יהיה קשה בהתחלה. על מנת להשיג את מטרתך להיכנס לכושר, חשוב להכניס לאט לאט פעילויות גופניות לשגרת היומיום שלך.

על מנת לדבוק בשגרה, עליכם לשמור על מוטיבציה להגיע למטרה של כניסה לכושר. כמו כן, חשוב לזכור שהתוצאות אינן נראות לעין בטווח הקצר. על מנת להגיע לתוצאות מעולות, עליך להיות קבוע ולא מרפה.

שמירה על הלך הרוח הזה היא הדרך היחידה להיכנס לכושר ויותר חשוב להישאר בכושר.

היכנס לכושר: למה התהליך לוקח כל כך הרבה זמן?

שמירה על הלך הרוח הזה היא הדרך היחידה להיכנס לכושר ויותר חשוב להישאר בכושר
שמירה על הלך הרוח הזה היא הדרך היחידה להיכנס לכושר ויותר חשוב להישאר בכושר.

המושג 'להתחזק' הוא משהו שמדברים עליו לא פעם. זה מושג מאוד רחב וזה תלוי במי שמגדיר אותו. זה מונח כללי מאוד ומעולם לא הוכח שלאנשים מסוימים לוקח יותר זמן להיכנס לכושר מאשר לאחרים. בסופו של יום, זה תלוי במאפיינים ובמטרותיו של האדם.

חשוב גם להבהיר שלהיות רזה לא אומר שהאדם בכושר. אנשים הסובלים מעודף משקל מזוהים כמעט תמיד כלא כשירים. עם זאת, זה לא תמיד המקרה. נסו לזכור את ההנחיות הבאות:

  • אם אתם סובלים מעודף משקל או השמנת יתר, הצעד הראשון הוא סילוק השומן בגוף. במקרה זה, חשוב להקפיד על שגרה המורכבת מאימונים אינטנסיביים ומותאמים היטב ודיאטה היפוקלורית. אל תשכח לכלול תרגיל קרדיווסקולרי.
  • מצד שני, אם אתה רזה ורוצה להתחזק, תוכנית האימונים שלך צריכה להיות מורכבת משגרות כוח והיפרטרופיה כדי לעזור לך להעלות מסת שריר. כדאי גם לשמור על עודף קלורי.

גורמים שיש לקחת בחשבון כשנכנסים לכושר

גיל

הגיל הוא גורם חשוב שעלינו לזכור. ככלל, מגיל 30 מסת השומן נוטה להתפתח מהר יותר ממסת השריר.

כמו כן, גם ההוצאה האנרגטית יורדת עם הגיל. לאחר גיל 30 ההוצאה האנרגטית עשויה להצטמצם עד 2 אחוזים כל 10 שנים. לכן חשוב להתאים את צריכת הקלוריות שלך ככל שחולפות השנים. למרות ש-2 אחוזים הם קטנים יחסית, זה יכול להביא לעלייה של 2.5 ק"ג בשנה אם לא יבוצעו התאמות.

ככל שהחיים נמשכים, זה הופך להיות קצת יותר קשה להתחמם, להתאמן ובעיקר להתאושש לאחר אימון גופני. גם יכולת האימון יורדת עם הזמן, תצטרכו לשים לב לפרטים הללו על מנת להישאר בכושר.

להיכנס לכושר: נשים צריכות לעבוד קצת יותר קשה

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מגדר. באופן כללי, נשים שוקלות 10 ק"ג פחות מגברים ויש להן בממוצע 3 עד 6 ק"ג יותר שומן מגברים. לגברים יש אחוז גבוה יותר של מסת שריר, יש להם גם פלג גוף עליון רחב יותר וגפיים ארוכות יותר.

בשל היבטים אלו, לנשים יש חיסרון מכני בהשוואה לגברים. זה מונע מהם להרים יותר משקל ולכן, לפתח יותר כוח.

לנשים יש גם פחות תאי דם אדומים מאשר לגברים. כדוריות הדם האדומות אחראיות על הובלת חמצן לשרירי הגוף והאיברים. בנוסף, באופן כללי, לנשים יש כלובי צלעות קטנים יותר, וזה משפיע על יכולת הנשימה.

מבחינת יתרונות, נשים יכולות להיות גמישות פי עשרה מגברים, אותו דבר לגבי ניידות מפרקים.

חשוב גם לציין שכאשר מדובר בפלג הגוף התחתון, ההבדל הוא שכוח כמעט אינו קיים. נשים נוטות לקבל יותר מסת שריר באזורים אלו.

למרות כל ההיבטים שהזכרנו לעיל, נשים מסוגלות לצבור כוח באותו קצב כמו גברים . הדבר החשוב ביותר לעשות ללא קשר למין הוא ליצור תוכנית ייחודית כדי להגיע ליעדים הספציפיים שלך.

היכנס לכושר: בחירת תרגילים כדי להגיע ליעד שלך

עליכם לשמור על מוטיבציה להגיע למטרה של כניסה לכושר
על מנת לדבוק בשגרה, עליכם לשמור על מוטיבציה להגיע למטרה של כניסה לכושר.

על מנת שהתהליך יהיה יעיל ואפקטיבי, עליכם לזכור שגופכם מגיב אחרת בהתאם לפעילות הגופנית שאתם מבצעים. עם זאת, תוכל לשרוף שומן ללא קשר לסוג הפעילות הגופנית שאתה מבצע כל עוד אתה שורף את אותה כמות קלוריות.

ההבדל הגדול בין סוגי פעילות גופנית שונים הוא המטרות. פעילות גופנית בעצימות נמוכה לא מפתחת הרבה מסת שריר. עם זאת, זה כן מאפשר שריפת שומנים וירידה במשקל.

מצד שני, אימון בעצימות גבוהה (HIT) יכול לבנות מסת שריר תוך הפחתת שומן בו זמנית. עם זאת, ירידה במשקל עם סוג זה של פעילות גופנית היא מינימלית בגלל העלייה במסת השריר.

כאשר אתה מחליט על שגרה, אתה צריך לעשות זאת בהתאם למטרות שלך. בנוסף, לעולם אל תשכח את האיזון החשוב בין פעילות גופנית לתזונה.

סיכום

עכשיו אתה יודע יותר על תהליך הכניסה לכושר ועל הגורמים המשפיעים על התהליך. על מנת להשיג את המטרות שלך, נסה לזכור את ההנחיות הבאות:

  • נצלו את הזמן הפנוי לפעילות גופנית.
  • התאמן עם בן זוג.
  • חפש תרגילי מוטיבציה העונים ביעדים שלך.
  • כלול אימונים בלוח השנה שלך.
  • תהיה חיובי וקבוע.

אחרון חביב, עשוי להיות מועיל להיעזר באיש מקצוע שיעזור להדריך אותך אל המטרות שלך. למה אתם מחכים כדי להתחיל להיכנס לכושר?

פופולריים