אסטרטגיית ההגנה הבלתי ניתנת לשבירה של 6 - 0 בכדוריד

אסטרטגיית ההגנה 6 - 0
מאמר זה יסביר את המאפיינים העיקריים של אחת מהאסטרטגיות הללו בשימוש בכדוריד, אסטרטגיית ההגנה 6 - 0.
לכל ספורט יש אסטרטגיות שונות להגנה ולהתקפה. זה מה שעושה אותם כל כך ייחודיים ומרגשים. להלן אסטרטגיות ההגנה בכדוריד המשמשות ביותר בספורט זה.

כולנו יכולים ללמוד מאסטרטגיות הספורט השונות ולנתח אותן, הן אינן מיועדות אך ורק לשחקנים. מאמר זה יסביר את המאפיינים העיקריים של אחת מהאסטרטגיות הללו בשימוש בכדוריד, אסטרטגיית ההגנה 6-0.

הגנה בכדוריד

ספורט זה הוא אחד הנצפים ביותר, בשל הקצב המהיר שלו, האדרנלין וכמובן האסטרטגיות שלו. ההתקפה וההגנה הם שני החלקים של הספורט הזה והקבוצות מורכבות משישה שחקני שדה ושומר אחד.

בהגנה ישנן גישות שונות השונות מאסטרטגיית ההגנה 6 - 0, אותה נתאר בהמשך. על הקבוצות לבנות את האסטרטגיות שלהן בהתאם לחוזק השחקנים שלהן או למצב במשחק.

ההתקפה הטובה ביותר היא הגנה טובה. אם הקבוצה מגינה היטב על המגרש שלה, היא יכולה לגנוב או ליירט את הכדור בקלות ולנסות התקפת נגד. לפיכך, סוגי ההגנה השונים בכדוריד הם:

  • הגנה 5 - 1
  • הגנה 4 - 2
  • הגנה 3 - 3
  • הגנה 3 - 2 - 1
  • הגנה 0 - 6

אסטרטגיית הגנה 5 - 1

השחקן הראשון, זה שהכי קדימה, יכול לנוע לכל כיוון. הוא מתחיל לשנות את עמדתו בהתאם לפעולות של היריבים. ברגע שהכדור יורט על ידי חבריו לקבוצה, הוא יקבל מיד את המסירה להתקפת הנגד.

בנוסף, שחקן זה חייב למנוע מהיריבים לקבל את הכדור, לשמור על הגנה "סגורה".

אסטרטגיית הגנה 4 - 2

האסטרטגיה הזו די דומה לקודמתה, עם ההבדל שיש לך שני שחקני קדימה. ולכן, זו אסטרטגיית הגנה טובה להפחיד את היריבים.

החיסרון של האסטרטגיה הזו הוא שיש חורים מסוימים בהגנה שהיריבה יכולה לנצל. לעתים קרובות, אסטרטגיית הגנה של 4-2 יכולה לקפוץ בקלות ל-5-1 באותו משחק.

אסטרטגיית הגנה 3 - 3

להלן אסטרטגיות ההגנה בכדוריד המשמשות ביותר בספורט זה
להלן אסטרטגיות ההגנה בכדוריד המשמשות ביותר בספורט זה.

זה מורכב מיצירת שני קווי הגנה עם שלושה שחקנים כל אחד. הבעיה היחידה באסטרטגיית ההגנה הזו היא שאם הקו הראשון נשבר, השני חלש יותר, מכיוון שיש רק שלושה שחקנים.

אסטרטגיית הגנה 3 - 2 - 1

זוהי אחת ממערכות ההגנה המורכבות ביותר מכיוון שהשחקנים חייבים ליצור שלושה קווים מקבילים. בקו הקרוב ביותר למטרה יש שלושה שחקנים, בשורה הבאה יש שניים ובשורה האחרונה יש שחקן אחד. זה כמו משולש.

גיבוש זה דורש הכשרה מקיפה והבנה בקרב חברי הצוות שכן הם חייבים לעבור כאחד.

אסטרטגיית ההגנה 6 - 0: חומה בלתי חדירה

לכל אסטרטגיות ההגנה שתי מטרות עיקריות: למנוע מהיריבים להבקיע, ובמקביל, להבטיח שהכדור יבצע התקפת נגד. אולי אתה חושב שאסטרטגיית ה-6 - 0 מספקת רק את המטרה הראשונה. אם כך, מדוע זו האסטרטגיה הנפוצה ביותר בכדוריד?

מערך ההגנה ה"סגור" הזה כולל את כל ששת שחקני השדה בקו הגנה אחד, מול קו 6 המטרים. כך, להכריח את הקבוצה הנגדית לירות מרחוק, כלומר אם היא מצליחה לעבור את קו ההגנה.

איך זה עובד?

למרות האפקטיביות שלה, אסטרטגיית ההגנה הזו אינה חסרת פגמים ותמיד יש חולשות בהרכב. עם זאת, אתה יכול להימנע מפגמים אלה עם תנועות מסוימות של שחקני ההגנה.

למרות שמנגנון זה יוצר קיר של שישה שחקנים, הם לא עומדים כמו פסלים. העמדה שהם נוקטים ביחס זה לזה ויכולה להשפיע רבות על עוצמתה של אסטרטגיית הגנה זו. השחקנים יכולים להתקרב זה לזה או להתרחק, לנוע בבלוקים או קירות.

לבסוף, חשוב לדעת שאסטרטגיית ההגנה 6 - 0 ניתנת להתאמה בהתאם למצב במשחק. זה יכול להפוך בקלות לכל אסטרטגיה אחרת במהלך אותו משחק. עם זאת, הסחת דעת היא הדבר היחיד שאסטרטגיית הגנה זו אינה מאפשרת במהלך ביצועה.

פופולריים