מסכות אימון גובה לשיפור ביצועי ספורט

מסכות אימון גובה הן אחד האביזרים העדכניים ביותר הזמינים כדי לעזור לשפר את הביצועים הספורטיביים
מסכות אימון גובה הן אחד האביזרים העדכניים ביותר הזמינים כדי לעזור לשפר את הביצועים הספורטיביים.
על מסכת אימוני הגבהה שמעתם? זה כלי חדש שספורטאי עילית משתמשים בו לאימון שלהם.

אולי ראיתם ספורטאים לובשים מסכת אימוני גובה? מסכות אימוני גובה הן אחד האביזרים העדכניים ביותר הזמינים כדי לעזור לשפר את הביצועים הספורטיביים. במאמר זה נשתף את כל מה שאתה צריך לדעת על הטכנולוגיה החדשה הזו.

מהן מסכות אימוני גובה?

מסכות אימוני גובה משמשות לשכפול תרגילי גובה המבוצעים על ידי ספורטאים מקצועיים וספורטאים עילית.

נוצרו באירופה, מסכות אימוני גובה משמשות בדיסציפלינות שונות. הם אינם משמשים לירידה במשקל או לחיזוק השרירים. אז בשביל מה אנחנו יכולים להשתמש בהם? הם משמשים למעשה לשיפור יכולת הנשימה וההתנגדות.

הוא משכפל תרגילים בגובה רב על מנת להרחיב את הסרעפת ולהגביר את ההתנגדות.

ישנם ספורטאים 'מפורסמים' רבים המשתמשים במסכות אימוני גובה בענפים שונים כולל קרוס-פיט, UFC, איש ברזל, כדורגל אירופאי, רכיבה על אופניים וכדורגל.

עובדה היא שבגובה רב החמצן פחות צפוף וכתוצאה מכך הגוף צריך לעבוד קשה יותר. מכיוון שיש פחות חמצן הגוף צריך להסתגל כדי להתייעל. זו המטרה העיקרית של ספורטאים המשתמשים במסכות אימוני גובה.

הפחתת ריכוז החמצן מפעילה הורמון בשם אריטרופואטין (הידוע יותר בשם EPO) כדי להגדיל את מספר תאי הדם האדומים וההמוגלובין במחזור הדם. זה מבטיח אספקת חמצן לשרירים.

מסכות לאימון נשימה והגבהה

ספורטאים חייבים לבלות מספר שבועות בגובה מסוים על מנת להשיג את התוצאות החיוביות המתרחשות כאשר מבצעים פעילות גופנית עם רמות נמוכות של חמצן. יש דוגמה מפורסמת הנוגעת לכדורגל בבוליביה. הנבחרת הלאומית משחקת בעיר לה פאס שנמצאת בגובה 3640 מטר מעל פני הים.

מסכות אימוני גובה משמשות בתחומים שונים
נוצר באירופה, מסכות אימוני גובה משמשות בתחומים שונים.

קבוצות יריבות ממדינות שונות חייבות להגיע לבוליביה כמה ימים לפני המשחק על מנת להסתגל למחסור בחמצן. הם חייבים גם לבצע תרגילים ספציפיים על מנת להתכונן. אפילו עם הכנה, קבוצות יריבות בדרך כלל מסכימות שכמעט בלתי אפשרי לרוץ כמו שצריך בגבהים כה גבוהים.

עם זאת, מסכות אימוני גובה אינן משכפלות את התנאים של גובה רב. יתר על כן, הם לא מייצרים התאמות פיזיות. אז למה הם משמשים? התשובה היא להקשות מעט על הנשימה.

במקום לדמות תנאים הדומים להיותם של אלפי מטרים מעל פני הים, הם למעשה מגבילים את יכולתו של המשתמש לנשום.

נשימה

נושא הנשימה תמיד נמצא לדיון בעולם הכושר. כמה אנשי מקצוע ומאמנים ממליצים "לנשום נכון". זה מרמז על נשימות עמוקות על מנת להפחית את קצב הלב ולהרגיע את מערכת העצבים.

אחרים ממליצים על נשימות קצרות ומכוערות במטרה לאמן את המקסימום על ידי מניעת הרפיה מהגוף במהלך האימון.

מסכות אימוני גובה מגבילות את השאיפה והן מחזקות את דפוסי הנשימה. הם גם משנים את תנועות השרירים הנדרשות לקבלת יותר חמצן ולסילוק פחמן דו חמצני.

כתוצאה מכך, המשתמשים צריכים לעבוד קשה יותר כדי שהחמצן יגיע לריאותיהם. זה גם אומר שיהיה להם פחות אנרגיה להתאמן. המסכה 'מאלצת' את המשתמשים להתאמן בעצימות ובמהירות נמוכה יותר.

אז האם מסכות גובה שימושיות?

למרות שנראה שהם 'נמצאים' כרגע בעולם הכושר, כמה מומחים טוענים שבמקום להיות מועילים הם עשויים להזיק למדי לספורטאים שמשתמשים בהם. תארו לעצמכם שאתם מנסים לנהוג במכונית פורמולה 1 עם צמיגים חסרי אוויר! זה לא מאפשר לך לנצל את המכונית במלואה, ובאותו אופן, מסכות עלולות לא לאפשר לך לנצל את כל הגוף שלך.

לעת עתה, אין מחקרים התומכים בשימוש במסכות אימוני גובה. לכן, לא ניתן לומר באופן סופי אם הם מועילים או לא.

נראה כאילו המסכה היא פשוט כלי חדש ובמחיר סביר שצבר קהל עוקבים גדול בעולם הכושר. עם זאת, היתרונות האמיתיים עדיין לא הוכחו.

אחת הסיבות לכך שאנשים רבים מתנגדים למסכות האימון היא שהן עלולות לגרום להיפרקפניה. הם יכולים גם להגביר את כמות הפחמן הדו חמצני בגוף ולגרום לטכיקרדיה, אובדן הכרה ועוויתות. אם אתה בוחר להשתמש במסכת האימון זה תמיד צריך להיות תחת פיקוח של איש מקצוע.

פופולריים