איך הנשימה משפיעה על הריכוז שלנו?

גם נשימה עמוקה וגם טכניקות הנשימה החלופיות בנחיריים מובילות למצבי ריכוז מתקדמים
גם נשימה עמוקה וגם טכניקות הנשימה החלופיות בנחיריים מובילות למצבי ריכוז מתקדמים.
זו אחת הטעויות הכי גדולות שאנחנו עושים כשעושים ספורט. עלינו להתאים את הנשימה שלנו לפי המאמץ שניתן ולשמור על קצב קבוע; עם קצת תרגול, קל לשלוט בנשימה שלנו.

פטנג'לי, החכם, מחשיב את הריכוז כצעד השישי בדרך להארה. עלינו ללמוד מה קורה לנו מבפנים, והדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות הכשרה קפדנית. נשימה תוך כדי ריכוז היא תרגיל יעיל וטבעי כדי לעזור לשמור על השקט שלנו ולהתמקד ברעיון או בחפץ.

על ידי תרגול תרגילי נשימה אלו מדי יום, ניתן לשמור על ריכוז לפרקי זמן ממושכים. ביוגה של פטנג'לי, ברגע שאנו משיגים מצב של מיקוד אינטנסיבי, ניתן לקבל גם התבוננות מדיטטיבית.

שימוש בנשימה תוך כדי ריכוז

זה אולי נראה מסובך, אבל החלק הקשה היחיד הוא להתחיל. ביוגה, פראניאמה שולטת בנשימה שלנו. בהיותנו מודעים לכל נשיפה ושאיפה, הגוף שלנו נעשה קל יותר. הערפל של עולמנו הפנימי, עמוס לעתים קרובות במחשבות קבועות ומפוזרות, מתפוגג.

מצד שני, שליטה בנשימה תוך כדי ריכוז חיונית כדי ליהנות מרמות גבוהות של אנרגיה לאורך היום. מישהו שמוצף ברגשות שונים ייראה מדוכא ועצוב. כידוע, אושר ואינטליגנציה לא תמיד הולכים יד ביד.

והכי חשוב, עלינו לדאוג ליחסים בין הגוף, הנפש והרוח שלנו. וכן, הנשימה שלנו היא הערוץ שמאפשר לגוף שלנו לתקשר עם הנשמה שלנו. תרגול טכניקות נשימה יומיומיות יאפשר לנו לנקות את דרכי הנשימה שלנו ולאפשר יותר חמצן לגופנו.

על ידי כך, כל היבטי הריכוז מיושמים, ובכך אנו משיגים מצב רוח שליו. נשימה יכולה להיות בעלת ברית, דרך לקראת שלווה, גם בזמנים קשים. לאחר שליטה, נוכל להשתמש בטכניקות הנשימה כדי להתרכז בכל עת.

למד כיצד לנשום לריכוז

לחכמים יש אמירה: "בנשימה אנחנו כאן ובנשימה נעלם". הנשימה היא החיים עצמם. היכולת של מאסטר יוגה לשלוט בנשימה שלו לפרקי זמן ממושכים מפעילה את האנרגיה החיונית האלוהית שנמצאת בכולנו, הקונדליני.

ניתן לשמור על ריכוז לפרקי זמן ממושכים
על ידי תרגול תרגילי נשימה אלו מדי יום, ניתן לשמור על ריכוז לפרקי זמן ממושכים.

ברמה הפיזית, נשימה עמוקה מגרה את מערכת העצבים שלנו, גם הפאראסימפטטית וגם הסימפתטית. זה, מצד אחד, אומר שאנחנו יכולים להרגיע את עצמנו בשעת לחץ. ומצד שני, תפקודי המוח מופעלים. תרגול טכניקות נשימה לריכוז עוזר לשמור על איזון ההמיספרות של המוח שלנו.

לאחר מכן, נציג בפניכם כמה תרגילי נשימה, כדי שתוכלו להתחיל לשלוט בטכניקות אלו ולהגיע לרמות גבוהות של ריכוז. בכל משימה, קביעות תקופתית היא הדבר החשוב ביותר. אנו מבטיחים שתראה תוצאות חיוביות.

תרגילי נשימה מודעת

יוגה היא טכניקת הרפיה, המתרגלת נשימות עמוקות. זה מורכב משכיבה על הגב, אם כי אתה יכול לעשות את זה בישיבה במידת הצורך, ולשאוף בעדינות דרך האף. עליך למלא את הריאות באוויר כך שהבטן שלך תעלה והסרעפת שלך תרד.

ברגע שהבטן שלך מלאה באוויר, החזק אותה במשך ארבע שניות. התחל לנשוף באיטיות דרך האף שלך, מה שגורם לאוויר לזרום החוצה; לאחר מכן, סיים את המחזור על ידי השהייה למשך ארבע שניות נוספות. הגוף והנפש שלך ייהנו מיד רק משלוש מהנשימות העמוקות הללו.

בתי ספר ליוגה מלמדים גם את טכניקת הנשימה החלופית בנחיריים. טכניקה זו היא אחד מענפי היוגה החיוניים ביותר. החלף את הנשימה שלך על ידי שאיפה ונשיפה דרך הנחיריים השמאלי והימני שלך.

נתחיל בכיסוי מוחלט של נחיר ימין ונשוף את כל האוויר מהנחיר השמאלי. לאחר מכן, שאפו דרך שמאל, החזק אותו פנימה ונשוף מהנחיר הימני כדי להתחיל שוב את המחזור. ברגע שהגוף שלך רגיל לתרגיל הזה, אתה מתחיל בספירת כל נשימה שאתה נושם. אתה יכול להתחיל עם ארבע שניות, למשל, עד שתגיע לעשר.

טכניקת הנשימה החלופית של הנחיריים של פראניאמה נחשבת לתרגיל המושלם לאיזון הערוצים האנרגטיים שלנו. בדרך זו, הנחיר הימני מחובר לחלק הפעיל ביותר מבחינה פיזית ונפשית. ניקוי הערוץ הזה מפעיל ונותן לנו אנרגיה. מצד שני, הנחיר השמאלי מתחבר למצב הרגשי וניקויו יעניק נינוחות ותחושת רוגע.

גם נשימה עמוקה וגם טכניקות הנשימה החלופיות בנחיריים מובילות למצבי ריכוז מתקדמים. לאחר זמן מה, היתרונות יהפכו לבולטים יותר, כולל תחושת שמחה ורווחה כללית.

פופולריים