מהירויות שונות לאימון כוח

במהירויות שונות לאימון כוח נעשה שימוש במשך עשרות שנים
במהירויות שונות לאימון כוח נעשה שימוש במשך עשרות שנים.
מהירות היא גורם בעל השפעה רבה כאשר אתה עושה אימוני כוח. בהתאם לתרגיל ומה שאתה רוצה להשיג איתו, אתה צריך להשתמש במהירות מסוימת. מהירות זו משפיעה אז על היבטים של התפתחות, כגון היפרטרופיה, סיבולת וכוח.

מהירות חשובה! זה בסדר להתאמן במהירות של חילזון בהתחלה, ובזמן שהשרירים שלך מתרגלים להתאמן. עם זאת, בשלב מסוים, תרצה להשתמש במהירויות שונות כדי להגביר את הכוח, הסיבולת והכוח שלך גם במהלך האימון. הגיע הזמן להתעורר לאימוני כוח!

במהירויות שונות לאימון כוח נעשה שימוש במשך עשרות שנים. למרות זאת, רק לאחרונה הם החלו להתפוצץ בפופולריות הודות לטכנולוגיה. השיווק העניק לעולם יישומים ומכשירים שונים שיכולים להשתנות במהירות. חלקם הם מקודדים ומדדי מהירות, בין היתר.

תרגילי אימון כוח

לפני שנלך לפרטים על מהירות, עלינו להגדיר מהם תרגילי אימון כוח. אימון כוח הוא כל פעילות גופנית הכוללת כיווץ שרירים להגברת הסיבולת האנאירובית. באמצעות זה, אימוני כוח מכוונים להשיג היפרטרופיה.

מהירויות שונות במהלך אימוני כוח
מהירויות שונות במהלך אימוני כוח.

ראה גם: שבץ שחייה - מה מספק את אימון השרירים הטוב ביותר?

ככל שחלף הזמן, מומחים פיתחו טכניקות שונות להגברת התפתחות השרירים. כמה דוגמאות חשובות הן אימון טרום אגזוז, פרופריוספציה וטכניקת 100 החזרות, בין היתר. מלבד זאת, חלק מתרגילי הכוח משתמשים במגוון של מכונות או משקולות שנועדו לייעל את תהליך האימון. לדוגמה, לחיצת ספסל, דדליפט, משיכות וסקוואט משוקלל משמשים לאימון מסוג זה.

מהירויות שונות במהלך אימוני כוח

אנשים בדרך כלל שמים לב יותר לטכניקה ולחזרות, מאשר למהירות במהלך האימונים או השגרה שלהם. אף על פי כן, תרגילי אימון כוח, כפי שהשם מרמז, מבקשים לפתח כוח. אם זו המטרה שלך, אז מהירות היא משתנה משמעותי במשוואה.

מחקרים גילו שתרגילים כמו לחיצת ספסל, (המכונה לעתים קרובות תרגיל עומס יציב), התוצאות שלך במונחים של כוח, היפרטרופיה וסיבולת שונות כאשר אתה מבצע אותו לאט. עם זאת, עליך לדעת כי ישנם שני סוגים של תנועות איטיות:

  • כאשר עוצמת התרגיל היא כזו שלא תוכל לבצע את התנועות מהר יותר, גם אם תנסה.
  • כשיש לך שליטה על המהירות. כלומר, האדם שעושה את התרגיל מבצע אותו במהירות נמוכה אך יכול להגביר את המהירות הזו.

אף אחת משתי המהירויות הללו אינה מזיקה, אך יש להן מטרות שונות. תנועות אינטנסיביות אך איטיות משפרות את הסיבולת והכוח שלך. מצד שני, תנועות מכוונות איטיות יכולות לעזור לעורר סוג של היפרטרופיה.

מה משפיעה מהירות אימוני הכוח שלך?

כל המידע הזה אומר לך ששימוש במהירויות שונות במהלך האימון נותן לך תוצאות שונות. כשאתה עושה תרגילי כוח, הגורם שאתה הכי מודאג ממנו הוא הגדלת מסת השריר שלך. רקמת השריר מורכבת מסיבי שריר:

  • סיבים מסוג 1: אלו הם סיבי שריר מתכווצים איטיים והם אינם חזקים כמו סיבי סוג 2. אלו הם אספקה מתמדת של חמצן ואנרגיה לפעילויות אנאירוביות.
  • סוג שני סיבים: הם סיבי עווית מהירים במידה. יש להם כמה מאפיינים של סיבי סוג 1, אבל הם מתכווצים מהר יותר ועם יותר חוזק.
  • סוג שלושה סיבים: סוג זה של סיבים דומה לאחרים, אבל זה סוג של סיבים עווית מהירים מאוד עם חוזק רב לתקופות קצרות.
מומלץ להגביר את המהירות של אימוני הכוח שלך
לכן, אם אתה רוצה לצבור שרירים, מומלץ להגביר את המהירות של אימוני הכוח שלך.

הסיבים בעלי יכולת הצמיחה הגבוהה ביותר הם סוגים שניים ושלוש. לכן, אם אתה רוצה לצבור שרירים, מומלץ להגביר את המהירות של אימוני הכוח שלך. מצד שני, זה לא אומר שאתה צריך לבטל לחלוטין את תרגילי העוויתות האיטיות. צריך להיות איזון בין סיבי השריר השונים.

אל תתעלם מגורם המהירות. זה חיוני לצמיחת שרירים. משהו שאתה צריך להיות מודע אליו הוא שחשוב להגביר את המהירות בהדרגה, אבל רק אם אתה בטוח שהצורה שלך נכונה. זה אומר שלא כדאי לשנות את המהירות עד שתרגישו בנוח לחלוטין עם התרגיל ויש לכם צורה מושלמת.

אם אתה מגביר את המהירות שלך לתרגיל שאתה לא מאוד מיומן בו, אתה מסתכן להיפצע. זה נובע מצורה גרועה. נוסף על כך, כשלא תבצע את התרגיל נכון, לא תפעיל את השרירים הנכונים. זה מצטבר לאימון מבוזבז.

אם בכלל אפשר, שנה את האימון שלך לתרגילים במהירויות שונות ותבחין בכמה הבדלים. בכל פעם שאתה מתאמן, אתה צריך לדרוש מעצמך יותר ולהמשיך להשתפר. זכרו, שמרו על הידרציה ואכלו טוב. תרגילי אימון כוח תובעניים מאוד!

פופולריים