היתרונות של פעילות גופנית לדיכאון אצל קשישים

זקנה: פעילות גופנית לדיכאון
זקנה: פעילות גופנית לדיכאון.
דיכאון היא אחת המחלות הקשות ביותר המשפיעות על קשישים. ישנם כמה הרגלים בריאים מאוד שיכולים לעזור למתן את השפעותיו. ביצוע פעילות גופנית על בסיס יומי הוא אחד מהם.

הזדקנות היא תהליך המשפיע על כל היצורים החיים. זה מאופיין בירידה אינטגרלית של הגוף עם השלכות המודגשות עם הזמן. בין אלה, דיכאון הוא אחד המדאיגים ביותר. למרות שיש כמה טריגרים, יש גם חלופות שונות להתמודד עם זה. פעילות גופנית היא אחת היעילות ביותר.

זקנה: פעילות גופנית לדיכאון

קשה לזהות את תחילת הזקנה. זה משתנה עם הזמן ככל שתוחלת החיים עולה. התקדמות זו אפשרית כתוצאה משיפורים במצב הבריאותי של בני האדם.

הרבה אנשים מעל גיל 65 משתתפים בפעילויות יצרניות שונות ללא מגבלות גדולות: לימודים, מחקרים, עבודות, בין היתר. בתורם, הם תומכים בבני משפחה צעירים יותר בתהליך הצמיחה וההתחזקות החברתית שלהם.

עם זאת, סטריאוטיפים שליליים לגבי זקנה עדיין נשמרים. אחד מהם הוא שאנשים מבוגרים מאבדים את האפשרות להיות שימושיים. כתוצאה מכך, הם הופכים לנטל או משקל מת, ולעתים הם נושאים לאפליה.

דיכאון או עצב אצל מבוגרים

דיכאון הוא הפרעה נפשית שאינה חלק מהתפתחותם של בני אדם מזדקנים. זו מחלה שיכולה להופיע בכל גיל. עם זאת, זה נפוץ לראות את זה אצל מבוגרים בגלל תהליכי ההידרדרות הפיזיים שעומדים בפניהם ומה זה מייצג.

תמיכה רגשית מועילה לאנשים שהם דיכאוניים או עצובים עמוקים. יתרה מכך, שירות רפואי ותמיכה פסיכולוגית חשובים.

הרגל טוב נוסף הוא תרגול של פעילות גופנית מספקת, המאפשרת להם לשמור על רווחתם ותחושת סיפוק מההישגים הכרוכים בכך.

פעילות גופנית ויתרונותיה למניעת דיכאון

יתרונות נוספים של פעילות גופנית לדיכאון
יתרונות נוספים של פעילות גופנית לדיכאון.

לקשישים השומרים על כוח השרירים שלהם יש אוטונומיה, איכות חיים ושמחה רבה יותר. לפיכך, הסיכונים לסבול מדיכאון יורדים במידה ניכרת. כתוצאה מכך, פעילות גופנית מגדילה את התועלת לגבי הבריאות האינטגרלית של כל אדם.

פעילות גופנית מספקת זרימת דם גדולה יותר, אשר, במקביל, מגרה את היכולת להעביר את חומרי הזנה המחזקים את הגוף.

כמו כן, הוא מווסת את רמות הנוירוטרנסמיטורים ומקל על התאוששותם של נוירונים. בקיצור, המוח יזון טוב יותר.

לאנשים מבוגרים עם דיכאון יש בעיות עם רמות הנוראפינפרין, הסרוטונין והדופמין; שהם נוירוטרנסמיטורים השולטים בחוש ההומור. שגרת אימונים מסייעת לעורר תהליכים נפשיים ולשפר את מצבם הרגשי, כהשלמה לטיפולים רפואיים.

מצד שני, פעילות גופנית מאפשרת סילוק מיטבי של רעלים המעכבים את חילוף החומרים שלנו. זהו גורם נוסף שבא לידי ביטוי חיובי בפעילויות היומיומיות. דוגמה לכך היא האפשרות לשמור על שיווי משקל טוב יותר בהליכה ויכולת תנועה בטוחה יותר.

יתרונות נוספים של פעילות גופנית לדיכאון

ככל שאנשים מתבגרים, מתרחשת הידרדרות של הגוף שמשפיעה גם על בריאותם הנפשית. מצב זה ניתן להבחין בבירור במערכת השרירים והשלד. יש אובדן מסת עצם, החלק הפנימי פוחת והופך נקבובי. עם זאת, ניתן למנוע את כל זה.

המפרקים הם היבט חשוב נוסף. התאים האחראים על חידוש הרקמות שלהם מאבדים את יכולתם, מה שגורם לנוקשות המעכבת את תנועת הגוף. כדי למנוע אי נעימויות אלו, שחייה היא פעילות גופנית מצוינת שכן היא עוזרת לגמישות ולתנועתיות של הגפיים.

בנוסף, אחת הבעיות שעלולות להתרחש אצל מבוגרים היא סרקופניה; כלומר, איבוד מסת שריר. זה מפחית את הכוח, הכוח והסיבולת, מה שגורם לעייפות ועייפות. נפילה מתרחשת גם יחד עם הסיכון הכרוך בכך לשלמות האדם.

לבסוף, אם לא די בכל האמור לעיל, פעילות גופנית מעדיף גם את הקשישים על ידי הפחתת מתח וקשיים הקשורים לנדודי שינה.

כפי שאנו יכולים לראות, אם קשישים ישלבו פעילות גופנית בפעילות היומיומית שלהם, ההנאה משלב החיים הזה תהיה הרבה יותר נעימה. זו תהיה החלטה שהם לא יצטערו עליה!

פופולריים