מה זה BodyPump?

מה אתה צריך לדעת על bodypump
מה אתה צריך לדעת על bodypump?
BodyPump היא תוכנית אימון שהגיעה כדי להישאר. כל שיעור עוזר להפעיל את כל קבוצות השרירים העיקריות למוזיקה, מה שהופך אותו למהנה.

האם אתה מחפש תוכנית כושר מהנה ועם זאת תובענית בו זמנית? למה לא לנסות את BodyPump? זוהי תוכנית אימון גופני המשלבת כל מיני פעילויות אירוביות כדי להפעיל קבוצות שרירים שונות. למד הכל על BodyPump כאן, כולל היתרונות.

מלכתחילה, עלינו להגדיר סוג זה של תוכנית אימונים שהם כינו BodyPump. בעצם, מדובר בשגרה אירובית בשילוב הרמת משקולות. זהו סוג של אימון גופני שהופך יותר ויותר פופולרי, במיוחד בקרב נשים שרוצות לגוון ולעצב את גופן.

מה אתה צריך לדעת על bodypump?

BodyPump היא תוכנית אימונים שנוצרה באוקלנד, ניו זילנד, בשנת 1991. נכון לעכשיו, היא קיימת בלמעלה מ-100 מדינות באמצעות קבוצת Les Mills International. חברה זו מרכיבה מוזיקה, שגרות וכוריאוגרפיות המוכרות בכל העולם.

שיעורי Bodypump נמשכים כשעה והם בדרך כלל במתכונת קבוצתית, עם מדריך. במהלך פרק הזמן הזה, תשמעו בין שמונה לעשרה שירים דינמיים שיתאימו לתרגילים, ותתאמנו קבוצת שרירים אחרת עם כל שיר.

יש גם אפשרויות לשיעורי BodyPump קצרים יותר, של 30 או 45 דקות, עם פחות שירים ואימונים ספציפיים יותר.

מבנה הכיתה דומה לשיעורי אירובי או אירובי אחרים. במהלך השיר הראשון השיעור יתחמם וימתח. מאוחר יותר, הם יעברו אימון יסודי של הרגליים והעכובים, החזה, שרירי הגב, התלת ראשי והדו-ראשי.

לאחר מכן, השיעור יעבוד על פלג הגוף התחתון והכתפיים ויסתיים בתרגילי שרירי הבטן. השלבים האחרונים הם התחממות והרפיה של הגוף. כפי שניתן לראות, האימון שלם, בעצימות גבוהה ויש גם מנוחה קצרה בין כל קטע.

מהם היתרונות של משאבת גוף?

ראשית, מה המטרה העיקרית של BodyPump? נצטרך להזכיר הגדלת מסת השריר, או לפחות חיטוב יסודי של השרירים. יתרון זה, לעומת זאת, לא נראה כל כך עבור אנשים הסובלים מעודף משקל, אלא עבור אלה שכבר יש להם כמות נמוכה יותר של שומן בגוף.

יתרון נוסף של שיטת האימון הזו כמובן הוא זה של שריפת קלוריות. כאשר זה הולך יד ביד עם דיאטה מתאימה, ועם ציות להמלצות המומחה שלך, זה הזמן שבו זה יכול לעזור לך להוריד שומן בגוף.

מהם היתרונות של משאבת גוף
מהם היתרונות של משאבת גוף?

בשיעורים, חזרות על תרגילים הם הנושא המרכזי לעבודה על כל קבוצת שרירים. לדוגמה, חלק מהחזרות יהיו של סקוואט, לחיצות, דדליפט ותלתלים.

מוטות, משקולות ידיים ודיסקים הם פריטים הכרחיים לאימון גוף משאבת. חלק מהמדריכים מוסיפים גם פריטים אחרים כמו קופסה לקפיצות קופסא.

כל אדם בכיתה ירים את המשקל שהוא מסוגל להרים; הכל תלוי ביכולת ובמטרות התרגיל של כל אדם. כמו כן, חשוב לציין שניתן אפילו לעשות את השיעור ללא משקולות כלל. עם זאת, זה כמובן יקטין את האינטנסיביות וייקח יותר זמן להגיע ליעדי הכושר.

הודות להיבט האירובי של השיעורים וסוג התרגילים, Bodypump שימושי גם לשיפור היציבה וחיזוק המפרקים. זה יכול לעזור בהימנעות מכאבים האופייניים לחיי היומיום - כאבי צוואר, גב וגב תחתון, בין היתר, הודות לרמת כושר מוגברת.

אחד היתרונות של BodyPump לפי מי שעושה את זה פעמיים-שלוש בשבוע הוא שהתוצאות מגיעות מהר. כמה חדשות טובות נוספות לגבי האימון הזה הן שהתרגילים פשוטים וקלים לביצוע. אין צורך לעקוב אחר כוריאוגרפיה קפדנית כמו בשיעורי אירובי אחרים, כמו אירוביוקס למשל.

באיזו תדירות עלי לעשות את התרגיל הזה?

כמו ברוב תרגילי אירובי או אירובי, מומלץ לעשות BodyPump פעמיים או שלוש בשבוע. עליך לכלול תמיד יום מנוחה בין הפגישות. עם השיעורים הקצרים יותר של 30 או 45 דקות, ארבעה בשבוע יהיו בסדר.

אם מעולם לא עשית פעילות גופנית בעצימות גבוהה לפני כן (בין אם בודיפאמפ או סוג אחר), מומלץ להתחיל לאט בהתחלה. השתמשו במשקולות קטנות ואל תאלצו את גופכם לצאת מהכל במהלך השבועות הראשונים.

עם הזמן, אתה יכול להגביר בהדרגה את האינטנסיביות, תוך הקפדה על הוראות מדריך הכיתה. אתה יכול גם להגדיל בהדרגה את משקל הדיסקים או משקולות הידיים שבהן אתה משתמש, כדי להפחית את הסיכון לפציעה.

לבסוף, הנה עוד טיפ חשוב. ודא שיש לך את הצורה הנכונה כשאתה עושה את התרגילים, בדיוק כפי שהמדריך יראה לך. כך תפיקו את המקסימום מהשיעור ותימנעו מפציעה.

פופולריים