שישה תרגילים להזדקנות טובה יותר

התרגילים הבאים כדי להזדקן טוב יותר נחשבים כדרך למנוע את המחלות האופייניות בקשישים
התרגילים הבאים כדי להזדקן טוב יותר נחשבים כדרך למנוע את המחלות האופייניות בקשישים: בעיות בעצמות (כגון אוסטאופורוזיס), דלקות במפרקים ומחלות לב.
נכון שכדי להגיע לגיל מבוגר חשוב מאוד לחיות חיים בריאים במשך שנים רבות. אבל אף פעם לא מאוחר מדי לשנות הרגלים מסוימים וללמוד לחיות טוב יותר.

להגיע לגיל מסוים ולהישאר בכושר עשוי להיראות מופלא, או רק עבור אנשים מסוימים שהתברכו. עם זאת, כדי להזדקן טוב יותר, נוכל להתחיל בהרגלים ותרגילים חדשים. האם תרצה לדעת אילו? במאמר הבא, נשתף אתכם באלה.

שגרה להזדקן טוב יותר

במקרה שמעולם לא עשית פעילות גופנית רבה ואתה רוצה להתחיל, עליך להתחיל בהדרגה. ייקח זמן עד שהיתרונות יופיעו, אבל הם יהיו גלויים ותוכלו באמת ליהנות מהם.

התרגילים הבאים כדי להזדקן טוב יותר נחשבים כדרך למנוע את המחלות האופייניות בקשישים: בעיות בעצמות (כגון אוסטאופורוזיס), דלקות במפרקים ומחלות לב.

1. הרמת משקולות

למעשה, אתה יכול להשתמש במשקולת ובצלחות, או אפילו בבקבוקים מלאים בחבילות חול או קמח. זה לא הכרחי להיות מרים משקולות אולימפי או ללכת לחדר כושר כל יום. הרעיון הוא שעל ידי שמירה על שגרה, פעמיים או שלוש בשבוע, אתה יכול להרים משקל בשתי הידיים.

לדוגמה, בזמן צפייה בטלוויזיה, קום ולקחת משקולת (או פריט נבחר) בכל יד. הנח את הידיים שלך מול הגוף שלך עם פרקי הידיים שלך פונות אליך. כפוף את יד ימין למעלה כך שתיגע בכתף. עשה את אותו הדבר עם זרועך השמאלית.

2. שחייה

האם ידעת שאירובי מים ושחייה הם תרגילים מצוינים שיעזרו לך להזדקן טוב יותר? אלו הן דיסציפלינות שלמות מאוד (במיוחד האחרונות) שכן הן מפחיתות כאבי מפרקים ועצמות, תוך הגברת שיווי משקל ותיאום תנועות.

נוכל להתחיל בהרגלים ותרגילים חדשים
עם זאת, כדי להזדקן טוב יותר, נוכל להתחיל בהרגלים ותרגילים חדשים.

היתרונות חורגים גם מהפיזי; שחייה או פעילות גופנית במים מפחיתה את הסיכוי לסבול מדמנציה ובעיות קוגניטיביות אחרות, כולל חוסר זיכרון.

3. מתיחות

בכל יום כשאתה מתעורר ולפני שאתה הולך לישון, הקדישו חמש דקות למתוח את הגוף במלואו. יושבים על קצה המיטה, הרימו את הידיים מעל הראש והפנו את הגו לצדדים. בעמידה, הישענו הצידה והורידו את החזה כדי לנסות לגעת בקצות שתי הרגליים עם הידיים (או לפחות להגיע עד הברכיים).

ישנן מתיחות רבות ושונות שאתה יכול לעשות כדי לשפר את גמישות השרירים שלך ולהפחית כאב או התכווצויות. בזמן פעילויות אחרות אתה יכול לסובב את פרקי הידיים והקרסוליים והירכיים, ולבצע תנועות רוחביות של המותניים או הצוואר שלך... תמיד בזהירות ובאיטיות!

4. רכיבה על אופניים

הנה עוד תרגיל שאתה לא יכול להימנע ממנו אם אתה רוצה להזדקן טוב יותר. לשימוש באופניים יתרונות רבים, בין אם אנו משתמשים בהם בבית (נייח) או בחוץ. רכיבה על אופניים בפארק, באזור הכפרי או ברחוב בשכונה שלנו מחמצת את הריאות, מחזקת את המערכת החיסונית ומשפרת את בריאות הברכיים ופרקי הידיים שלנו.

זו פעילות מעניינת לעשות כמשפחה גם בסופי שבוע. מושלם לאיסוף ילדים או נכדים!

5. הליכה

אם אתה לא רוצה לרכוב על אופניים, חלופה מועילה מאוד היא ללכת ברגל. הליכה בפארק, בקצב תוסס (לא דומה להסתובב ולהסתכל בחלונות ראווה וחנויות) משפרת את מערכת הנשימה, מסירה מתח, מחזקת את השרירים והעצמות ברגליים וברגליים, ומקלה על כאבי מותניים. אל תהססו לצאת לטייל לפחות שלוש פעמים בשבוע.

6. טאי צ'י

לבסוף, פעילות גופנית שלא רק משפרת את בריאותך פיזית, אלא גם רוחנית ורגשית. אין ספק שזו אפשרות מעניינת מאוד לעזור לך להזדקן טוב יותר. טאי צ'י היא טכניקה אסייתית עתיקה המתמקדת בתנועות איטיות וזורמות של הידיים והרגליים.

הודות למשמעת זו, הכוח מוגבר, יש יותר גמישות, קואורדינציה ושיווי משקל משתפרים ובעיות הנפש מתנקות.