חלבון חרקים: חלופה לחלבון מן החי?

חלבון חרקים: למה זה טוב
חלבון חרקים: למה זה טוב.
יש אנשים שחושבים שחלבון חרקים עשוי להיות המזון של העתיד. הם קלים מאוד לגידול, ומספקים הרבה חלבון.

בשנים האחרונות החלו סופרמרקטים מערביים לשווק חלבון חרקים. למרות העובדה שהם מאכלים נפוצים במדינות המזרח, זה עדיין מזעזע בתרבות שלנו. מעטים האנשים ששילבו חרקים בתזונה שלהם, ואי אפשר לקנות אותם בהרבה מקומות.

עם זאת, ישנם מספר יתרונות למוצר זה. קודם כל, יש לו תכולת חלבון גבוהה. זהו חלבון מן החי עם כל חומצות האמינו החיוניות ועיכול טוב. בנוסף, זה לא מאוד יקר כי חרקים קל וזול לגידול.

למעשה, כמה מחברים חושבים שזה האוכל של העתיד. מדי יום, הם הופכים נפוצים יותר במטבח שלנו. כמו כן, חברות מסוימות מחלצות את החלבון מבעלי חיים אלה כדי לייצר תוספי מזון.

חלבון חרקים: למה זה טוב

חלבונים מהחי מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות וקלים לעיכול. חלבון חרקים הוא בהחלט לא יוצא דופן. לכן, זה מומלץ גם לאנשים בישיבה וגם לספורטאים.

כמו כן, חלבון חרקים מכיל חלבונים, ויטמינים ומינרלים. לכן, הם שימושיים מאוד להתאוששות מאימון מאומץ.

ארגון הבריאות העולמי ממליץ ש-50 אחוז מהחלבון שלך מגיע מבעלי חיים והשאר 50 אחוז מצמחים. בדרך זו, אתה יכול לוודא שאתה מקבל מספיק חומצות אמינו. לכן, התחלה טובה של אכילת בשר או חלב עם חרקים היא אפשרות טובה.

כמו כן, לאכילת פחות בשר ויותר חרקים יש יתרון אקולוגי גדול. למעשה, יש פחות זיהום מייצור חרקים מאשר גידול בעלי חיים, כמו פרות.

מצד שני, הם גם צריכים פחות מקום פיזי, ולוקח הרבה פחות זמן להתרבות.

חטיף שאפשר לאכול בכל מקום

אחד הדברים הטובים בחלבון חרקים הוא שזהו חטיף קל להובלה ויש לו הרבה יתרונות תזונתיים. ברגע שתתרגל לטעם ולמרקם, תוכל לנשנש אותם בין הארוחות לפינוק דל קלוריות.

חלבון חרקים הוא בהחלט לא יוצא דופן
חלבון חרקים הוא בהחלט לא יוצא דופן.

אז זה יהיה רעיון מצוין להחליף חטיפים מלוחים או ממתקים מעובדים בחרקים. הם נשמרים היטב ואין צורך בקירור. כמו כן, הם אינם רגישים מדי לשינויים בטמפרטורה או לחות.

הם מעניינים הן עבור אנשים המנסים לרדת במשקל והן עבור ספורטאים. אתה יכול לאכול אותם לאחר האימון, או אפילו כחלק מהארוחות העיקריות שלך כדי למקסם חלבון כדי לצבור שריר.

חלבון חרקים והמחסום התרבותי

עם זאת, יש בעיה גדולה כאשר מתחילים לצרוך מזונות אלו. הבעיה הזו היא שמבחינה תרבותית, אנחנו לא רגילים לכלול אותם בתזונה שלנו. בהתחלה, זה אפילו יכול להיות מזעזע או לא נעים.

הפתרון הטוב ביותר לתיקון בעיה זו הוא להתחיל להשתמש בקמחי החרקים הקיימים בשוק. לאחר מכן, על ידי שימוש במוצרים אלה במזון שלך, אתה יכול להפיק תועלת מהחלבון ולהכניס אותם בהדרגה לתזונה שלך. בהדרגה תתרגלו לטעם ותבינו שאכילת חרקים שלמים לא הייתה כל כך מפחידה אחרי הכל.

למשל, עברנו את אותו תהליך עם דג נא. עם זאת, התאמה זו אינה יקרה כפי שאתה עשוי לחשוב. ככל שהגלובליזציה גוברת, זה הופך נפוץ יותר לנסות מאכלים אחרים וטכניקות קולינריות מרחבי העולם. לכן, חלבון מן החי אינו יוצא דופן.

סיכום

חלבון חרקים מגיע בהדרגה לעולם המערבי. חרקים עשירים בחלבון איכותי, ויטמינים ומינרלים. בנוסף, טביעת הרגל האקולוגית שלו קטנה משמעותית ממוצרים אחרים מהחי, מה שהופך אותו לחסכוני ואקולוגי.

עם זאת, ייקח זמן להתרגל לאכול את האוכל הזה, מכיוון שזה די הלם לתרבות המערב. ניסית אותם? האם הייתם מעזים?

פופולריים