ריצה קבועה: שישה טריקים כדי להתחיל

יש לנו שישה טריקים שיעזרו לך
אם אתה רוצה ליהנות מכל מה שיש לריצה באופן קבוע להציע, יש לנו שישה טריקים שיעזרו לך.
ריצה קבועה מציעה מגוון יתרונות. זה מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם, משחרר אנדורפינים ומקדם ירידה במשקל.

ריצה היא הרבה יותר מפעילות גופנית. זו דרך לחבר את עצמך עם הסביבה שלך. לקיחת האתגר של ריצה קבועה תגרום לשינוי אמיתי באופן שבו אתה מתפתח הן פיזית והן נפשית.

ריצה היא פעילות קטר המאפשרת לבני אדם ולבעלי חיים לנוע הכי מהר שהם יכולים. אבותינו פיתחו את היכולת הזו מזמן למטרת ציד בעלי חיים. כיום, ריצה נחשבת לאחד מענפי הספורט הנגישים ביותר.

אם אתה רוצה ליהנות מכל מה שיש לריצה באופן קבוע להציע, יש לנו שישה טריקים שיעזרו לך. בדרך זו, תתחיל ברגל ימין ותימנע מטעויות של מתחילים.

1. צעד אחר צעד

בהתחלה, ריצה עשויה להיראות כאתגר מרגש. עם זאת, חשוב להתחיל עם אינטרוולים קצרים ולהימנע מלרוץ במלוא המהירות לאורך כל הדרך. במילים אחרות, ריצה לסירוגין עם הליכה וריצה. ריצה והליכה יאפשרו לך לנשום תוך כדי תנועה. בסופו של דבר, תפתח יותר סיבולת.

התוכנית הטובה ביותר היא להתחיל לרוץ בצורה טבעית ככל האפשר, ללא ציפיות. כך תלמדו שלוקח זמן ומאמץ לעסוק בספורט זה. זה גם ימנע ממך להתייאש.

2. ריצה קבועה: מה שאתה צריך

אתה לא צריך הרבה ציוד כדי להתחיל, רק ביגוד נוח והנעלה נכונה. למרות שאלו עשויים להיראות כמו דברים פשוטים, הם חשובים ביותר. אתה לא יכול לרוץ בכל זוג נעליים! אתה צריך נעלי ספורט מתאימות המספקות תמיכה לכף הרגל. אתה גם צריך ללבוש גרביים כדי למנוע שלפוחיות ושפשוף.

ריצה קבועה: מה שאתה צריך
ריצה קבועה: מה שאתה צריך.

יש גם אלמנטים חשובים אחרים שיש לקחת בחשבון. למשל, בחרו ביגוד המאפשר תנועה ומתאים לאקלים בו אתם רצים. בינתיים, אנשים עם בעיות ברכיים צריכים ללבוש פלטה. כדאי שיהיה לך גם שרוול לטלפון סלולרי כדי לשמור את הידיים שלך חופשיות.

3. לאכול נכון

בדיוק כפי שמה שאתה לובש הוא היבט חשוב בריצה, מה שאתה אוכל הוא חיוני לא פחות. אחת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים, היא ריצה על בטן ריקה. אתה צריך לאכול חטיף שמספק לך אנרגיה לפחות שעה אחת לפני שאתה מתחיל לרוץ.

בנוסף, כדאי גם לאכול חטיף 15 דקות לפני ואחרי הריצה. זה יעזור לייצב את רמות הסוכר בדם, ולמנוע כאבי שרירים ועוויתות. אתה צריך גם לחות לפני, במהלך ואחרי הריצה.

4. אל תלך מהר מדי

כדאי לאפשר לגוף להתרגל לריצה. מסיבה זו, אל תרוץ כאילו אתה רץ במירוץ. אם אתה רץ מהר מדי, אתה צפוי לסבול מכאבים, ואפילו להסתכן בפציעה. ככזה, עליך לרוץ במהירות סבירה, ולהגביר בהדרגה את הקצב שלך ככל שהסיבולת שלך משתפרת.

5. להתחמם ולמתוח

כל פעילות גופנית דורשת חימום. בעת החימום הגוף מתכונן לפעילות גופנית, ובכך מונע פציעות, התכווצויות שרירים ונוקשות שרירים. לפני שתתחיל לרוץ, עשה חימום אנרגטי כדי להעיר את השרירים שלך. כשתסיים לרוץ, התמתח על מנת לחמצן את השרירים ולייצב את קצב הלב.

6. לנוח כמה שאתה צריך

מערכת הלב וכלי הדם והשרירים שלך צריכים להתרגל לספורט הזה. זה לא קורה בן לילה! ככזה, אל תדאג אם כל מה שאתה רוצה לעשות הוא לנוח יום אחרי שאתה מתחיל. זה נורמלי לחלוטין והכרחי שהגוף יתאושש בעקבות פעילות גופנית. התחל בתזמון יום אחד של פעילות גופנית, ואחריו יום מנוחה אחד, כדי שגופך יוכל להסתגל.

יישום העצות האלה ישפר את הביצועים שלך כשאתה מתחיל לרוץ באופן קבוע. זה גם יקטין את הסבירות לסכן את בריאותך. אל תוותר! לאחר שתתחיל תלמד מה אתה מסוגל להשיג. אתה גם תיהנה מהיתרונות הרבים שיש לספורט הזה להציע. למקומות, היכון, צא!

פופולריים