4 טיפים להניע את בן/בת הזוג שלך לעשות ספורט

דרך יעילה להניע את בן/בת הזוג היא לעבוד על המחויבות לשגרת האימונים
לפיכך, דרך יעילה להניע את בן/בת הזוג היא לעבוד על המחויבות לשגרת האימונים.
לפעילות גופנית עם בן/בת הזוג יש יתרונות עבור שניכם שאינכם יכולים לחוות כשאתם מתאמנים לבד. לכן, נספר לכם כיצד להניע את בן/בת הזוג לעסוק בספורט.

כל פעילות גופנית מהנה יותר כשאתה עושה אותה עם מישהו אחר. אם אתה לא אוהב להתאמן לבד, תמיד יש את האפשרות האלטרנטיבית: להניע את בן/בת הזוג שלך לעשות ספורט.

לאימון עם בן/בת זוג יש יתרונות רבים שאי אפשר להשיג כאשר מתאמנים לבד. לא רק שהביצועים טובים יותר, אלא שיש גם שביעות רצון גדולה יותר. בנוסף, זה מייצג הזדמנות נפלאה ליצור קשר עם אדם אחר.

איך להניע את בן הזוג להתאמן

מעבר ליתרונות של אימון בזוגות, ספקות או חוסר החלטיות עלולים לעכב את תחילת האימונים מסוג זה. כדי להניע את השותפים שלך לעסוק בספורט, אתה צריך להכיר אותם לעומק.

במילים אחרות, אתה צריך לדעת מה המטרות שלהם ומה הם רוצים להשיג עם האימון שלהם. כמו כן, אתה יכול ליישם כמה עצות פשוטות שנפרט להלן.

1. הציבו יחד מטרות: הניעו את בן הזוג לעשות ספורט

הצבת יעדים ריאליים ובר-השגה היא הבסיס למוטיבציה. יתרה מכך, אתה מקבל נקודה נוספת עבור מחויבות ונחישות כאשר בן/בת הזוג שלך הוא זה שקובע את המטרות שלו במקום שהם ייכפו על ידי מישהו אחר.

כדי להניע את בן/בת הזוג שלך להתאמן, אתה צריך לקבל את המידע שלו בעת הגדרת יעדים. אלה לא חייבים להיות זהים עבור שני האנשים, אבל ככל שאתה חולק יותר מטרות, כך גדלה המוטיבציה.

אתה יכול לקבוע מטרות בסיסיות ששניכם יכולים לחלוק; כמו לבלות, לדחוף את עצמכם עד הסוף, או להתאמן חצי שעה כל יום. עם זאת בחשבון, כל אדם יכול לפתח מטרות ספציפיות יותר על סמך הרמה האישית או ההתקדמות שלו.

2. חזקו כל התקדמות שתשלימו

כולנו אוהבים שמברכים אותנו כשאנחנו עושים דברים טוב. חיזוק חיובי, במיוחד כאשר הוא מגיע מאדם אחר, הוא גירוי רב עוצמה שמזין את הרצון להמשיך לנסות.

איך להניע את בן הזוג להתאמן
איך להניע את בן הזוג להתאמן.

מסיבה זו, חשוב מאוד להכיר בכל התקדמות שאתם עושים כזוג. רק כך תבטיחו שהאדם השני לא רק יהנה מהאימון, אלא גם יבין שיש לו ערך ומספק עבורו השלכות חיוביות.

ביחס לאמור לעיל, חיזוק חיובי משפיע לטובה גם על משתנים אחרים הקשורים לפעילות גופנית, כגון דבקות. זה הוכח במאמר שפורסם בכתב העת הספרדי לבריאות הציבור.

3. הצע מספר חלופות לבחירה

מוטיבציה נובעת גם מעשיית משהו מהנה ומשעשע. מצד שני, כדי להניע אנשים לבצע משימה שלא מוצאת חן בעיניהם, יש לפנות לתגמול חיצוני. זה לא מומלץ שכן המטרה היא להפנים את התנהגות הפעילות הגופנית בצורה כזו שאדם יוכל לשמור עליה גם אם אין תגמולים.

אחת הדרכים להגביר את המוטיבציה הפנימית היא להציע מספר אפשרויות ולתת לבן הזוג שלך לבחור את זו שהוא הכי אוהב. לדוגמה, אתה יכול להציע פעילויות אירוביות כגון שחייה, קפיצה בחבל או ריקוד לאימון קרדיווסקולרי.

4. קבעו שגרת אימונים משותפת: הניעו את בן הזוג לעשות ספורט

מחויבות היא חלק מהותי מהמוטיבציה; אנחנו לא יכולים להבין אחד בלי השני. לפיכך, דרך יעילה להניע את בן/בת הזוג היא לעבוד על המחויבות לשגרת האימונים. כדי לעשות זאת, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להגדיר לוח אימונים. אם תארגן את ההדרכה בצורה שיטתית, יידרש פחות מאמץ לבצע את המשימות.

בנוסף, זה גם טוב לקבוע את מה שמכונה "נקודות אל חזור" כדי לחזק את המחויבות. משמעות הדבר היא להגדיר אותות או גירויים ייחודיים המצביעים על כך שברגע שתשלים משימה מסוימת, אין דרך חזרה. לדוגמה, אם הפעילות הנבחרת היא יציאה לריצה, לא תוכל לבטל את האימון לאחר שקושרת את השרוכים.

הניע את בן/בת הזוג שלך לעשות ספורט ולשנות את ההרגלים שלו

עידוד בן הזוג לנהל אורח חיים פעיל יותר הוא מעשה של אכפתיות. זה אומר שאכפת לך מהבריאות שלהם ושאכפת לך מהרווחה שלהם, פיזית ונפשית כאחד.

חוץ מזה, פעילות גופנית משותפת יכולה להיות ההתחלה לביסוס הרגלים בריאים אחרים ולטפל בעצמכם יחד. אם אתה מתאמן יחד, אתה יכול גם לסקור את הדיאטות שלך והרגלים אחרים המשפיעים על הבריאות שלך. לדאוג לעצמכם כזוג מרגיש הרבה יותר טוב!

פופולריים