שוקולד ופעילות גופנית: שילוב מנצח

במאמר זה נסתכל על היתרונות של שילוב שוקולד ופעילות גופנית
במאמר זה נסתכל על היתרונות של שילוב שוקולד ופעילות גופנית.
מומחים מסכימים: השילוב של שוקולד ופעילות גופנית מציע תוצאות נהדרות ושיפור ביצועים. עם זאת, אתה צריך לשלוט במנות שאתה צורך.

שוקולד עשיר בשומנים צמחיים איכותיים. בנוסף, במצבו הטבעי, הוא אינו מכיל סוכרים, תוך מתן חלבונים ומינרלים. תכונות אלו חיוניות לבריאות של כולם וחיוניות לביצועים אתלטיים. במאמר זה נסתכל על היתרונות של שילוב שוקולד ופעילות גופנית.

טעם טרופי

שוקולד הוא הנגזרת העיקרית של קקאו, זרע שמקורו לפני כ-5000 שנה ביער הגשם של האמזונס. ישנם מותגים רבים ושונים, אך הם לא תמיד המוצרים הטובים ביותר מבחינת איכות.

רבים ממוצרי השוקולד הללו מכילים כמויות גבוהות של סוכר ותוספים אחרים, אלמנטים אלה יכולים להיות מזיקים למדי בפני עצמם, אך הם יכולים גם לנטרל את היתרונות שיש לשוקולד להציע.

יתרונות

הכללת שוקולד בתזונה היא דבר חיובי. אחת הדרכים היעילות ביותר לצרוך אותו היא שילובו עם אגוזים, המספקים לגוף כמות גדולה יותר של אנרגיה. הוא מאפשר ספיגה מיטבית של ויטמינים, מינרלים ושומנים בריאים.

בינתיים, קקאו נמצא במקום גבוה ברשימת המזונות המכילים תכונות נוגדות חמצון חשובות. הוא גם עשיר בויטמין C וסיבים, וזו הסיבה שהוא כל כך יעיל בהשביעת התיאבון.

כמה מומחים רואים בקקאו בעל ברית חשוב במניעת מחלות לב וכלי דם. זה יכול גם לעזור לשפר את התפקוד הקוגניטיבי והזיכרון. זה נכון במיוחד עבור אנשים מבוגרים, או אלה המראים סימנים של דמנציה מוקדמת.

שוקולד ופעילות גופנית: שיפור בביצועים

ככל שהשוקולד כהה יותר, כך היתרונות טובים יותר. עם הכניסה לגוף, הוא מעורר את אותן השפעות כמו קפאין, ומספק מספיק אנרגיה כדי להגביר את התגובות הפיזיות והנוירולוגיות שלנו.

בעוד שהשפעת הקפאין ידועה, כוס קפה לא תמריץ את מערכת השרירים כמו ששוקולד יכול.

לאחר תחרות או יום קשה של פעילות גופנית
לאחר תחרות או יום קשה של פעילות גופנית, הגוף זקוק למזונות שיעזרו לו להתאושש.

שוקולד מריר מספק לגוף מספיק חומרים מזינים כדי לסבול את הפעילויות הגופניות התובעניות ביותר. חלק מהמומחים ממליצים לצרוך מנה קטנה ממש לפני האימון. המטרה היא לייעל את העבודה הנעשית על ידי הרקמות ומערכת הדם.

בינתיים, קקאו יכול לעזור להילחם בעייפות. זאת הודות לתכולת הפלבנואידים הגבוהה שלו, פיגמנט המגן על הגוף מפני חמצון מזיק.

יתרונות אלו הובילו ספורטאים בעלי ביצועים גבוהים לצרוך מנות קטנות של שוקולד בתקופות של מנוחה, או אפילו במהלך פעילותם.

לא סתם

מבחינת התוצאות המעולות שמציע שילוב של שוקולד ופעילות גופנית, אנחנו לא מדברים על כל מגוון של מה שהוא אחד המאכלים הפופולריים בעולם. אנו מתייחסים אך ורק לסוג האפל.

מוצרים המשלבים קקאו וחלב, למשל, נוטים לכלול כמויות גבוהות מאוד של סוכר ותוספים, שלא לדבר על תרכובות כימיות, כגון חומרי טעם וריח.

בכל מקרה, תמיד צריך לצרוך שוקולד במתינות קפדנית. צריכה יומית לא תעלה על 40 גרם. אחרת, זה יכול להוביל לעלייה במשקל, וזה יפסיק להיות אופציה בריאה.

פינוק שרווח היטב לאחר אימון

לאחר תחרות או יום קשה של פעילות גופנית, הגוף זקוק למזונות שיעזרו לו להתאושש.

אחרי הכל, אימון תובעני אומר שהגוף ישתמש בהרבה קלוריות וחומרי הזנה. יש לחדש את האלמנטים הללו במהירות האפשרית.

לא רק ששוקולד מספק כמות גבוהה ומגוון של הרכיבים הדרושים לחידוש, הוא גם עוזר לך להתאושש מהעייפות הפסיכולוגית שמגיעה עם הגשת השרירים, העצמות, המפרקים והמוח שלך לרמות גבוהות של מתח.

במובן הזה, אולי ההיבט החשוב ביותר הוא שהטעם הנעים שלו מביא איתו תחושת נוחות שאין שני לה. זהו אות שאין לטעות בו שהמטרות של האימון הגופני הושגו או חרגו.

נגזרת הקקאו הזו היא בהחלט פרס הולם לאחר שנתת הכל. זו עוד סיבה מצוינת לשלב שוקולד ופעילות גופנית.

פופולריים