מהם היתרונות בפעילות אירובית?

טעות נפוצה נוספת היא האמונה שהיתרונות של ביצוע פעילות גופנית אירובית אינם חלים עליהם
טעות נפוצה נוספת היא האמונה שהיתרונות של ביצוע פעילות גופנית אירובית אינם חלים עליהם, בשל איפור גופם.
כדי להשיג את היתרונות של פעילות אירובית, תזדקק למשמעת, עבודה קשה ומסירות. חשוב גם לשלב אירובי עם סוגי פעילות גופנית אחרת ותזונה נכונה. בואו להכיר את היתרונות העיקריים כאן!

שגרת האימון צריכה להיות מגוונת, כך שהגוף שלך יוכל להתאמן בצורה יסודית. עם זאת, יש אנשים שעושים את הטעות שהם פשוט מתעמלים בתוך אזור הנוחות שלהם. טעות נפוצה נוספת היא האמונה שהיתרונות של ביצוע פעילות גופנית אירובית אינם חלים עליהם, בשל איפור גופם. או שחלקם עשויים לחשוב שהאירובי לא מתאים למטרות הכושר שלהם.

אם אתה אחד מאותם אנשים, יהיה טוב לדעת קצת יותר על פעילות גופנית אירובית, כולל כל מה שהיא יכולה לעשות עבורך וכל היתרונות שאתה יכול לקבל. כמובן, פעילות אירובית מצוינת גם כדי לעזור לך לגוון באימונים שלך. האם תרצה לדעת יותר?

מאפיינים של פעילות אירובית

ניתן לבצע פעילות אירובית ברמות אינטנסיביות שונות. עם זאת, הרמה הנפוצה ביותר היא מתווך. שגרות אימון רבות נופלות לקטגוריית האימון האירובי בגלל רמות החמצן שהגוף דורש כדי לייצר את האנרגיה הדרושה לך.

הנה כמה מאפיינים של סוג זה של תרגיל. היבט אחד הוא שזה עמיד לאורך זמן, לא רק ספרינט לכמה דקות. גם פעילות אירובית נוטה להיות בקצב קבוע. ספורט אירובי כולל שחייה ורכיבה על אופניים. ואתלטיקה.

מצד שני, פעילויות גופניות כמו הליכה הן גם שיטות בריאות. לפעילויות אירוביות בעלות השפעה נמוכה יש יתרונות בריאותיים רבים, על פי מחקר שפורסם על ידי כתב העת Sports medicine open.

הנה כמה מהיתרונות החשובים ביותר של פעילות אירובית. אל תפספסו!

1. משפר את תפקוד הריאות

אחת המטרות העיקריות של פעילות אירובית היא לשפר את תפקוד הריאות. כאשר אתה עושה אירובי, הריאות שלך צריכות לעבוד קשה יותר כדי לקבל את החמצן שאתה צריך. יתר על כן, הריאות שלך הופכות ליעילות יותר בהחלפת פחמן דו חמצני בחמצן.

עם הזמן, מערכת הנשימה שלך מסתגלת ומתחילה לשפר את ההתנגדות האירובית שלך. אם לא שמתם לב לשינויים כלשהם בהקשר זה, אולי כדאי להתאים את שגרת האימון כדי לגרום לריאות שלכם לעבוד יותר.

2. משפר את בריאות הלב וכלי הדם

ביצוע פעילות אירובית מגבירה את קצב הלב שלך עקב העלייה בעצימות (אימונים מתונים או בינוניים). המשמעות היא שהלב שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי להזרים דם מחומצן לכל פינה בגופך. זה משפר בהדרגה את כוחה של כל מערכת הלב שלך, במיוחד את הלב.

הנה כמה מהיתרונות החשובים ביותר של פעילות אירובית
הנה כמה מהיתרונות החשובים ביותר של פעילות אירובית.

באותו אופן כמו הריאות, לב חזק יכול להתמודד טוב יותר עם עומס כבד יותר. זה נכון הן לפעילויות בחיי היומיום והן להגברת האינטנסיביות של האימונים שלכם.

3. יתרונות פעילות אירובית: שורפת קלוריות

שריפת קלוריות באמת בולטת בין היתרונות הרבים של ביצוע פעילות גופנית אירובית. למעשה, השפעה חיובית זו היא אחד היתרונות החשובים ביותר של אירובי, שכן היא תורמת לחילוף חומרים פעיל יותר.

כדאי לשלב פעילות אירובית עם אימוני כוח כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר. אתה יכול גם לפקוח עין על הקלוריות שאתה צורך בכל יום. אם אתה ממושמע בתחומים האלה, לא רק תשרוף קלוריות; אתה גם תבנה שרירים באותו זמן.

4. מחזק את מערכת החיסון

מכיוון שמדובר בסוג של פעילות גופנית, אחד היתרונות של ביצוע אירובי הוא שהוא מחזק את המערכת החיסונית שלך. עם זאת בחשבון, פעילות אירובית באופן קבוע יכולה לעזור לך להיות פחות רגישים לווירוסים ולמחלות ומצבים אחרים.

כמובן, זה לא אומר שפעילות גופנית תגרום לכם להיות חסינים מפני הכל. במקום זאת, זה אומר שהגוף שלך יהיה הרבה יותר עמיד, הן פיזית והן פיזיולוגית.

5. תורם להערכה עצמית גבוהה יותר

שחרור הורמונים הוא אחד היתרונות הידועים ביותר של פעילות אירובית. תחושות של רווחה, אושר, הנאה ושלווה נוטות להיות ברמות גבוהות יותר לאחר פעילות גופנית.

כשאתה מתאמן, הגוף שלך משחרר אנדורפינים, שהם חומרים כימיים שגורמים לך להרגיש מאושר. אנדורפינים אף הושוו מדי פעם לסמים טבעיים, הודות לרגשות שהם מעוררים.

היתרונות של פעילות אירובית

כמובן, לא משנה איזה סוג של אימון או פעילות גופנית אתה עושה, אתה תמיד צריך לדאוג לעצמך ולא לחרוג מהגבולות שלך. כך, לא רק שתוכלו לנצל את ההשפעות החיוביות אלא גם להימנע מסיכונים כמו פציעה.

עם זאת בחשבון, לפני שמתחילים שגרת אימונים חדשה של אימון אירובי או סוג אחר, זו תהיה הזדמנות טובה לעבור בדיקה אצל הרופא שלך. אתה יכול גם להשתמש בשירותיו של מאמן מקצועי שיכול לעזור לך לתכנן אימונים אירוביים.

פופולריים