עשר סיבות לתרגל יוגה כל יום

עשר סיבות לתרגל יוגה כל יום
עשר סיבות לתרגל יוגה כל יום.
דיסציפלינה זו, בת אלפי שנים, מציעה יתרונות בריאותיים מרובים, בנוסף היא מעלה את מצב הרוח שלך, מחדשת את האנרגיה שלך ומחזקת את הגוף שלך. זה אפילו מתאים כפעילות לקשישים.

בימינו אנו חיים אורח חיים בקצב מהיר והופכים לחוצים ולא מסתדרים עם הגוף שלנו. לכן, על מנת לנתק את המוח שלנו, להרפות את גופנו ולהרגיש טוב יותר, רופאים רבים ממליצים לנו לתרגל יוגה כל יום.

ישנן סיבות רבות להתחיל לתרגל יוגה כל יום, אם כי תמיד יש מרכיב של סיפוק ובחירה אישית. הרשימה הבאה יכולה להיות המוטיבציה הנוספת שאתה צריך כדי להתחיל ליהנות יוגה.

אולי תאהבו גם: ארבעה תרגילי יוגה פשוטים שכדאי לכם לנסות

למה לתרגל יוגה כל יום?

מומחי בריאות וספורט מבטיחים לנו שכאשר אנו מתרגלים יוגה כל יום, יש כל כך הרבה יתרונות לרווחה הפיזית והנפשית שלנו. לכן, זה באמת שווה לנסות. בנוסף, אתה לא צריך שום ציוד כדי להתחיל; רק מוטיבציה, נחישות ומדריך טוב.

זה גם לא הכרחי להיות בכושר. זוהי תפיסה שגויה נפוצה שיוגה מרמזת על ביצוע תנוחות בלתי אפשריות עבור מי שמעולם לא היה בחדר כושר. במציאות, אנשים רבים עם מחלות כרוניות מתרגלים יוגה.

עשר סיבות לתרגל יוגה כל יום

כדי להפחית מתח

כאשר אתם מתרגלים יוגה כל יום, אתם עוזרים להפחית את רמות הקורטיזול ולחץ הדם. כתוצאה מכך, אתם מרפים את הנפש והגוף שלכם, ומשיגים בריחה מהלחץ של ימים מפרכים ארוכים בעבודה.

כדי להגביר את הגמישות

בהתחלה, זה עשוי להיות קשה לבצע אפילו את תנוחות היוגה הפשוטות ביותר, עם זאת, כבר מהמפגש הראשון, תרגישו שינויים בשרירים. יוגה מפעילה את כל השרירים בגוף, מגבירה כוח, מתקנת יציבה גרועה ומשפרת את הגמישות.

זה תרגול שניתן להתאים לכל אדם

שיעור יוגה בודד למעשה לא באמת קיים והתנוחות משתנות בהתאם ליכולותיו של כל אדם. עם תרגול, מספר מפגשים ועזרה של מדריך, רמת הקושי ממשיכה לעלות על מנת לקבל גמישות אופטימלית.

כדי לעזור לשלוט במשקל

תרגול יוגה כל יום הוא דרך מצוינת לשמור על כושר, השילוב של נשימה, ומתיחות, מפעיל ומאזן את חילוף החומרים. יש לכך השפעה רבה על היכולת שלך להגיע למשקל בריא וללמוד לשלוט בתיאבון מוגזם.

לקידום בריאות פנימית

כאשר אתם מתרגלים יוגה כל יום
כאשר אתם מתרגלים יוגה כל יום, אתם עוזרים להפחית את רמות הקורטיזול ולחץ הדם.

בדרך כלל, על ידי מתיחה וכיווץ השרירים שלך, גם האיברים והבלוטות שלך מרוויחים. יוגה מגרה תפקוד נכון של מערכת הלב וכלי הדם, האנדוקרינית, מערכת הנשימה, העיכול והעצבים.

יתר על כן, זה מומלץ לסובלים ממחלות לב, אסטמה ובעיות עיכול.

ללמד אותך להכיר את הגוף שלך

באמצעות יציבה ונשימה מבוקרת, היוגה מלמדת אותך להתבונן ולהיות מודע לגוף שלך מבפנים החוצה. כתוצאה מכך, לאחר מספר פגישות בלבד, תהיו מודעים יותר לאופן פעולת הגוף והנפש שלכם.

תלמדו להיות מודעים לתהליכים נפשיים ולארגן את המחשבות שלכם. מכאן שהדבר משפר את הריכוז ויכולת תגובה גדולה יותר מול מצבי לחץ.

כדי להקל על הכאב

מלבד הרגעת המוח שלך, הרפיה שרירית יכולה לקדם שחרור של אנדורפינים הפועלים כ"משככי כאבים" טבעיים. לפיכך, תרגול יוגה כל יום יכול להיות מועיל מאוד עבור אלה הסובלים ממחלות ניווניות כגון, דלקת מפרקים שגרונית, אוסטאופורוזיס ואפילו סרטן.

דיסציפלינה זו יכולה לסייע בהקלה על כאב הודות לשליטה בנשימה ושליטה בתנועות השרירים. בנוסף, פעילות זו מעסה את האיברים הפנימיים ומשפרת את תפקודם.

מקור קבוע של אנרגיה

תרגול יוגה יומי מפעיל נוירוטרנסמיטורים ומקדם שחרור של אנדורפינים. לכן, לאחר סשן יוגה, הגוף לא מרגיש עייף, אלא הוא מלא באנרגיה.

כדי להפעיל את זרימת הדם

הוכח מדעית שתרגול יוגה כל יום יכול לעזור להוביל לעלייה בכדוריות הדם האדומות, האחראיות על הובלת חמצן וחומרי תזונה. חימצון טוב חשוב לכל מערכות הגוף, כולל המוח ואפילו שיפור מראה העור.

אולי תאהב גם: גלה את היתרונות המדהימים של עיסוי

כדי לשפר את ההערכה העצמית

תרגול יוגה קבוע מפעיל את תפקוד מערכת העצבים ומאזן את רמות ההורמונים. בשילוב עם זה, מצב הרוח משתפר והאופטימיות עולה, הכעס נעלם והחרדה נשלטת. התוצאה היא ביטול אפשרי של דיכאון והעלאת ההערכה העצמית.

לבסוף, יוגה לא רק משפרת את הבריאות אלא גם מקדמת שינויי הרגלים והסתכלות חיובית על החיים. הדבר הטוב ביותר הוא שכל אחד יכול לתרגל את זה, לא משנה גילו או מצבו הפיזי.

פופולריים