שמונה סיבות להתאמן באופן קבוע

סיבות להתאמן באופן קבוע
סיבות להתאמן באופן קבוע.
פעילות גופנית היא חלק מהותי מאורח חיים בריא. זה עוזר לך להישאר בכושר, להתנער מכל דאגות היום-יום, למנוע מחלות ולנוח טוב יותר בלילה. חשוב לעשות צורה כלשהי של פעילות גופנית באופן קבוע.

נכון לעכשיו, שיעורי אורח החיים בישיבה עולים. כתוצאה מכך, יש צורך להדגיש את היתרונות של פעילות גופנית סדירה. אם עדיין יש לך ספקות, המאמר הזה הוא בשבילך.

יש אינספור נוחות חדשות וקמפיינים תקשורתיים מסיביים לקידום מזון ומוצרים לא בריאים. לכן כדאי להדגיש את הסיבות להתאמן באופן קבוע.

אנשים רבים אינם מבינים כיצד הם יכולים לשנות את חייהם על ידי השקעת מעט זמן להתאמן בכל יום. במאמר זה, נשתף שמונה סיבות משכנעות לעלות על אורח החיים החדש הזה.

8 סיבות להתאמן באופן קבוע

1.- שומר אותך בריא

פעילות גופנית היא המפתח שלך לבריאות טובה. זה כולל גם בריאות פיזית וגם נפשית מסיבות שנחקור להלן.

כמו שנאמר, גרם מניעה שווה קילו של תרופה. ככזה, סביר להניח שפעילות גופנית היא הכלי הטוב ביותר שאתה יכול לתת לגוף שלך.

2.- מונע מחלה

פעילות גופנית סדירה מסייעת משמעותית במניעת מחלות שונות. חלק מהעיקריים כוללים:

  • מחלות לב וכלי דם: פעילות גופנית שומרת על פעילות הלב והריאות. יתרה מכך, הוא מייעל את תפקוד מערכת הדם שלך ומשפר את זרימת החמצן בגופך. ככזה, זוהי הדרך הטובה ביותר למנוע מצבי לב כמו כולסטרול, מחלת לב כלילית ושבץ מוחי.
  • סוכרת ותסמונת מטבולית: ניתן למנוע את שני המצבים הללו הודות להפחתת רמות הסוכר בדם, במהלך ואחרי פעילות גופנית. בנוסף, האינסולין עושה את עבודתו טוב יותר אצל מי שנשאר בכושר.
  • סרטן: פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לסרטן המעי הגס, השד, הרחם והריאות.
  • בעיות עצם ושרירים: על ידי שמירה על השרירים שלך פעילים, תפחית את פציעות השרירים. כמו כן, העצמות שלך יהיו יציבות וחזקות יותר, במיוחד אם אתה גם מקפיד על תזונה נכונה.

3.- משפר את מצב הרוח שלך

כאשר אתה מתאמן, הגוף שלך משחרר כמויות גדולות של הורמונים הנקראים אנדורפינים. ככל שההנאה שלך גדולה יותר, כך "הורמון האושר" הזה מיוצר יותר.

השם אומר שזה הכל; אם אתה מתאמן באופן קבוע, אתה תהיה יותר פעיל, רגוע, ובמצב רוח טוב יותר להתמודד עם אתגרים יומיומיים. לאחר אימון טוב, במיוחד אינטנסיבי, אתה תרגיש עייף, אך שמח.

4.- מטפח מוטיבציה וריכוז לפעילויות אחרות

הפתרון לעלייה או ירידה במשקל הוא פעילות גופנית סדירה
הפתרון לעלייה או ירידה במשקל הוא פעילות גופנית סדירה.

ההורמונים המשתחררים וטובים לגופך מגיעים גם למוח שלך. לפיכך, הוא נשאר פעיל, נח ומוכן להתמודד עם כל מה שאתה צריך לאחר שהייתה לו הזדמנות "להתנתק" במהלך האימון.

5.- מאפשר לך לנוח טוב יותר

פעילות גופנית שורפת אנרגיה ומשחררת מתחים המצטברים בכל הגוף. זה יאפשר לך לנוח טוב יותר בלילה. למעשה, מנוחה היא גם חלק מהותי באימון.

6.- מווסת את משקל הגוף

הפתרון לעלייה או ירידה במשקל הוא פעילות גופנית סדירה. כמובן, זה צריך ללכת יד ביד עם תזונה מתאימה.

המשקל שלך מושפע ישירות מכמות הקלוריות שאתה אוכל וכמה אתה שורף במהלך האימון. אם קחו זאת בחשבון, תוכלו להימנע מהשמנה, שהפכה למגיפה. מה שכן, גם תימנעו מלפתח מצבים חמורים.

7.- מטפח קשרים חברתיים

בין אם בחדר כושר, במועדון ספורט או בכל מוסד ספורט אחר, אתה מוקף לעתים קרובות באנשים אחרים שמתעמלים. זה יכול לעזור לך ליצור קשרים חדשים ולחזק חברויות קיימות.

8.- משפר את ההערכה העצמית

פעילות גופנית כמובן מאפשרת לך לשרוף שומן ולעלות שרירים. זה מביא להיות בכושר טוב יותר, בתנאי שאתה אוכל גם תזונה מאוזנת.

אתה תרגיש טוב יותר עם עצמך אם תתאמן באופן קבוע. תגביר את ההערכה העצמית שלך, את הביטחון העצמי, וכתוצאה מכך, גם את הבריאות הנפשית והרגשית שלך. זה ישפיע גם על החיים החברתיים שלך.

לאור הסיבות לעיל, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לזוז. ארגון הבריאות העולמי ממליץ למבוגרים לעשות מאה וחמישים דקות של פעילות גופנית אירובית בשבוע. לעומת זאת, אתה יכול גם לעשות שבעים וחמש דקות של פעילות גופנית בעצימות גבוהה.

פעילות גופנית כוללת פעילויות פנאי או פנאי, נסיעות, פעילויות הקשורות לעבודה, מטלות בית, משחקים וספורט, בין היתר. מה שלא תבחר לעשות, אתה והגוף שלך תקצור את התועלת הבלתי מעורערת.

פופולריים