כאבי צוואר: הסיבות השכיחות ביותר

זהו אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי צוואר ויכול להיות מלווה בכאב ראש
מתח שרירים: זהו אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי צוואר ויכול להיות מלווה בכאב ראש.
כולנו חווינו כאבי צוואר בשלב זה או אחר, חלקם חמורים יותר מאחרים. עם זאת, חשוב לדעת את הגורמים מאחורי מחלה זו, הפוגעת בחלק פגיע וחיוני בגוף האדם.

בעוד שהצוואר מחבר את הראש לתא המטען, הוא מבצע מגוון פונקציות אחרות מדי. הוא מכיל את הגרון, בלוטות התריס וקנה הנשימה, בין היתר. כל מכה, טלטלה או פציעה בצוואר היא עניין עדין. בשל העובדה שחלק גוף זה אינו מוגן על ידי עצם, אירועים אלו יכולים להוביל לכאבי צוואר.

כל כך חשוב להיזהר בעת הזזת הצוואר, מכיוון שחלק זה של הגוף מקשר את הראש לעמוד השדרה. בהתאם לגנטיקה, לאדם יכול להיות צוואר ארוך, עבה, קצר או דק. מעבר לכך, חיוני לשמור על הצוואר במצב אופטימלי. זה צריך להיות גמיש מספיק כדי להסתובב בעודו חזק מספיק כדי לתמוך במשקל הראש שלך. במאמר זה, נבחן את הסיבות השכיחות ביותר לכאבי צוואר.

כאב צוואר

זה גורם לכאב עז ולחוסר תחושה מדי פעם בצוואר
זה גורם לכאב עז ולחוסר תחושה מדי פעם בצוואר.

הצוואר מורכב מעצמות, רצועות, גידים ושרירים, המאפשרים את הניידות שלו. כל חריגה, דלקת או פציעה יכולה לגרום לכאב. ישנן סיבות שונות לכך שהצוואר עשוי לסבול מכאבים, בין אם זה יציבה לקויה במהלך העבודה או השינה, תנועה לא טבעית או מתח שרירים הקשור ללחץ.

יש מקרים שבהם אתה עלול לחוות מתח קל בצוואר שעובר די מהר. זה כאב לא פוגע שיכול להיגרם על ידי עייפות שרירים. עם זאת, ישנם סוגים אחרים של כאבי צוואר שיש לטפל בהם באמצעות תרופות ואמצעים אחרים. האבחנות לכאבי צוואר הן כדלקמן:

מאבחנים

  • צליפת שוט: זה מתרחש כאשר אתה מזיז את הצוואר בחדות קדימה ואחורה. זה יכול להתרחש, למשל, כאשר אתה נמצא ברכב שנעצר בפתאומיות. בדרך כלל, זה לא דורש טיפול רפואי, אלא אם כן הכאב הוא חזק מאוד. לכאבים פחות עזים, פשוט השתמשו בשקיות קרח ובתחליב מנטול.
  • מתח שרירים: זהו אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי צוואר ויכול להיות מלווה בכאב ראש. זה מתרחש כתוצאה מיציבה לקויה בזמן ישיבה או שינה, או מברוקסיזם (הידוק שיניים במהלך השינה). ניתן לטפל בכאב באמצעות משככי כאבים וקומפרסים חמים.
  • טורטיקוליס: זה דומה למתח שרירים, כשההבדל הוא שטורטיקוליס מגביל גם את הניידות של הצוואר. זה יכול להתרחש בזמן שינה או כתוצאה מתנועה שגורמת להתכווצות שרירים. אתה יכול להקל על הכאב עם קומפרסים חמים.
  • מכות: תאונות, מכות ונפילות עלולות לגרום לכאב בשרירי הצוואר. משכך שרירים אמור להספיק כדי להקל על הכאב.

ישנן גם סיבות אחרות לכאבי צוואר שיכולות לאותת על מחלות חמורות יותר, אשר עשויות לדרוש טיפול רפואי מקצועי. מסיבה זו, אתה צריך לשים לב לכל מחלת צוואר הנמשכת במשך פרק זמן משמעותי.

  • דלקת מפרקים שגרונית: זה משפיע על המפרקים, גורם לכאב ולהגבלת ניידות. זו בעיה אוטואימונית ואין לה תרופה. זה מטופל בפגישות פיזיותרפיה ותרופות שנקבעו על ידי איש מקצוע.
  • פריצת דיסק צווארי: זה מתרחש עקב עקירה של דיסק צווארי. זה יכול להיות תוצאה של יציבה לקויה או בלאי בעמוד השדרה. זה גורם לכאב עז ולחוסר תחושה מדי פעם בצוואר. זה צריך להיות מטופל על ידי מומחה, אשר בדרך כלל ירשום תרגילים ומשככי כאבים.

כאבי צוואר אצל ספורטאים

נבחן את הסיבות השכיחות ביותר לכאבי צוואר
במאמר זה, נבחן את הסיבות השכיחות ביותר לכאבי צוואר.

פעילות גופנית מתמדת יכולה להפעיל לחץ רב על - או להפעיל יתר על המידה - את השרירים והרצועות של הצוואר. ספורטאים עושים לעתים קרובות תנועות המאלצות את הגוף לתנוחות שהוא לא רגיל אליהן. לכן, ספורטאים חייבים לבצע תרגילים בצורה נכונה על מנת למנוע כל סוג של נזק לצוואר.

ספורטאים וחובבי כושר צריכים להתמתח ולהתחמם לפני שהם מתחילים כל סוג של פעילות גופנית. זה ימנע התכווצויות, מתח שרירים ופציעות. בנוסף, עליהם להיות זהירים גם בעת תרגול התרגילים הבאים:

  • כפיפות בטן: למרות שתרגיל זה לא נראה כמערב את הצוואר, חלק הגוף הזה ממלא תפקיד חשוב. הסיבה לכך היא שאנשים נוטים לכופף את הצוואר שלהם יותר מדי ולהפעיל עליו כוח. הטכניקה הנכונה כרוכה בשמירה על צוואר ישר ולא בכוח, אלא מיקוד מאמצים בשרירי הבטן. שמירה על צוואר מתוח במהלך כפיפות בטן יכולה להוביל לכאבי צוואר.
  • תנוחת גשר: בעת ביצוע תנוחת גשר, עמוד השדרה מתעוות במצב שהצוואר לא רגיל אליו. שימו לב למנח הצוואר שלכם כדי להימנע מכל סוג של תנועה מסוכנת.
  • קפיצות: בעת קפיצה, הגוף תלוי באוויר למשך מספר שניות. כאשר היא נוחתת, חשוב שהפגיעה תהיה מרופדת, אשר מושגת באמצעות כיפוף הברכיים. אם אתה לא מכופף את הברכיים, ההשפעה של עמוד השדרה היא מסוכנת ועלולה להשפיע על הצוואר.

מחשבות אחרונות

הצוואר חיוני לתפקוד הכללי של גוף האדם. מסיבה זו, אתה צריך לעשות הכל כדי לשמור אותו במצב טוב בכל עת. עליך גם לטפל כראוי בכל כאב או טראומה שחווים באזור זה. השרירים והרצועות של הצוואר שבירים אך ניתן לחזק אותם באמצעות יוגה או פילאטיס. הנקודה החשובה היא תמיד להגן ולטפל בחלק הגוף הזה, שלעתים קרובות מתעלמים ממנו.

פופולריים