האם טוב לצאת לרוץ בחום?

במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של ריצה בחום
במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של ריצה בחום.
חלק מהאצים עשויים לתהות אם יש יתרונות או חסרונות בריצה בחום. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של תרגול זה.

במהלך חודשי הקיץ, אנשים רבים תוהים האם עליהם להפסיק לרוץ בגלל טמפרטורות גבוהות. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של ריצה בחום. בנוסף, אנו נותנים לך כמה טיפים כדי לשמור על בטיחות.

למתחילים עשוי להיות קושי רב יותר מרצים מנוסים כאשר מנסים לרוץ למרחקים ארוכים בחום. בדרך כלל, אנשים נוטים להפחית את העוצמה, המרחקים והזמנים שבהם חם בחוץ. חשוב לשים לב היטב ללחות ולטמפרטורה.

יתר על כן, ישנם סיכונים מסוימים בריצה כשחם בחוץ. בין הנפוצים ביותר, יש התייבשות, התכווצויות שרירים, הזעת יתר ומכות חום. עם זאת, אתה יכול להימנע מאלה רק על ידי התחשבות בכמה גורמים. אלה שתיית מספיק נוזלים והימנעות מטמפרטורות קיצוניות.

היתרונות של ריצה כשחם בחוץ

ריצה בחום עשויה להיות לא קלה לכולם. עם זאת, תרגול זה עשוי לשפר את כישורי הריצה שלך ולעזור לך להפוך לספורטאי טוב יותר. להלן נדון בכמה דרכים שבהן זה קורה.

  • יותר דם לעור ופחות דם לשרירים יכולים לעזור לך להתמודד עם הטמפרטורה.
  • עם פחות דם מחומצן זמין לשרירים, הגוף מגביר את ייצור הדם החדש.
  • שיפור בקרת הטמפרטורה.
  • אתה מתחיל להזיע מוקדם יותר כדי לווסת את טמפרטורת הגוף.
  • זיעה מכילה פחות מלח, מה שמאפשר לך לשמור על יותר אלקטרוליטים עם תזונה מאוזנת והידרציה מספקת.

החסרונות של ריצה בחום

הגוף מגיב בדרכים מסוימות לטמפרטורות גבוהות. בין התגובות הללו, יש כמה סכנות שצריך לקחת בחשבון, להלן החשובות ביותר:

  • ריצה כשחם בחוץ גורמת להתכווצויות שרירים. בתורם, אלה נגרמים מאובדן מהיר של אלקטרוליטים ונוזלים בזיעה. זה עדיין יכול לקרות שעות לאחר שסיימת לרוץ.
  • התייבשות שכיחה יותר בטמפרטורות גבוהות יותר. שמור על הידרציה שלך מספיק עם אלקטרוליטים ומים.
  • תשישות חום שכיחה בקרב רצים מתחילים. אם זה קורה, הקפידו להפסיק את הפעילות, ללכת למקום קריר יותר ולשתות הרבה מים.
  • מכת חום היא אחת ההשלכות החמורות ביותר של ריצה כשחם בחוץ ללא הכנה מתאימה. הסימפטומים שלו כוללים חוסר התמצאות, בלבול, אובדן שיווי משקל והזעה. זה דורש טיפול רפואי מיידי.
  • הביצועים שלך עלולים להיפגע. יתכן שלא תוכל לרוץ את אותם מרחקים באותה עוצמה כפי שהיית עושה בטמפרטורות קרירות יותר.

טיפים לריצה בחום

ישנן שתי דרכים להפחית את הסיכונים בריצה בחום
ישנן שתי דרכים להפחית את הסיכונים בריצה בחום.

הכרת היתרונות של ריצה כשחם בחוץ אומר שאולי כדאי לנסות את זה. עם זאת, כעת, כשאנחנו יודעים את הסיכונים בביצוע פעילות זו, הנה כמה טיפים כדי לשמור על בטיחות.

1. דע את הגבולות שלך

ריצה בחום היא דרך מצוינת להבין את הסימנים שהגוף נותן לך בזמן פעילות גופנית. פעולה זו תאפשר לך להשאיר מאחור את המטרות הפיזיות ולרוץ בהתאם לכמות הגוף שלך יכול לסבול. בחום, לא תוכל לרוץ כל כך הרבה או לפחות לא באותה מהירות.

2. הימנע מטמפרטורות גבוהות במיוחד

ישנן שתי דרכים להפחית את הסיכונים בריצה בחום. אחת הדרכים היא בחירה לרוץ בשעות הקרירות יותר של היום. רוץ כאשר קרני השמש אינן חזקות כל כך.

מצד שני, אפשר לבחור גם בשטח לא כל כך חם. אספלט נוטה לספוג חום מהשמש ולהקרין אותו בחזרה אליך. לפיכך, אנו ממליצים לבחור בשביל בצל ללא רצפת אספלט. עם זאת, זה עשוי להשפיע על הביצועים שלך בגלל פני השטח.

3. הישארו לחות

לבסוף, אל תשכח לשתות מספיק נוזלים לפני, במהלך ואחרי פעילות גופנית. זה נכון במיוחד כשחם בחוץ. וכך, ודאו שתמיד יהיו לכם קצת מים והימנעו מכל סוג של התייבשות.

לבסוף, זכרו שריצה כשחם בחוץ עלולה להיות מסוכנת אם לא ננקטים אמצעי זהירות מסוימים. מתחילים צריכים לשים לב היטב לסיכונים, מכיוון שהם מועדים יותר אליהם. לכן, נסה לשמור על לחות, לרוץ בשעות הקרירות יותר, והשתמש תמיד בקרם הגנה.

פופולריים