היתרונות של אימון עם כדור בכושר

כדור בכושר 65 ס"מ ולמעלה מ-1.80 מ'
מי שבין 1,71-1,81 מ', כדור בכושר 65 ס"מ ולמעלה מ-1.80 מ', הכדור בכושר צריך להיות 75 ס"מ.
היתרונות של אימון עם כדור בכושר הוכחו, לא רק בתחום הבריאות ומערכות השרירים, אלא גם באסתטיקה.

המשך לקרוא כדי לגלות כיצד לחזק ולחזק את שרירי הבטן והמותניים שלך באמצעות כדור בכושר. התחל לחוות את יתרונות היופי והבריאות הרבים הקשורים לכדור הנוח הזה.

כדור בכושר ובריאות

הכדור בכושר ידוע גם בשם הכדור השוויצרי. לכדור קוטר שנע בין 35 ל-85 סנטימטרים. זה משמש בדרך כלל בחדר כושר, אבל זה יכול לשמש גם בשיקום ופיזיותרפיה למבוגרים עם בעיות נוירולוגיות או אורטופדיות.

הכדור יכול גם לעזור להקל על כאבי גב תחתון מכיוון שהוא עוזר לעבוד על השרירים המייצבים של הגב התחתון. זה יכול להיות שימושי גם עבור פתולוגיות הקשורות לעצב הסיאטי, היצרות בעמוד השדרה או דלקת פרקים של עמוד השדרה.

ניתן להשתמש בכדור כדי למנוע בעיות גב מכיוון שהוא עוזר לשפר את היציבה והיציבות הכללית. זה גם עוזר לחיטוב שרירי הגב התחתון.

הכדור בהתאמה האידיאלית צריך להיות מותאם אישית (באופן אידיאלי בהתאם לגובה המשתמש). אנשים שגובהם פחות מ-1.53 מ' צריכים להשתמש בכדור של 45 ס"מ. אנשים שגובהם בין 1,54-170 מ' צריכים להשתמש בכדור של 55 ס"מ. מי שגובהו בין 1,71-1,81 מ', כדור בכושר 65 ס"מ ולמעלה מ-1.80 מ' הכדור בכושר צריך להיות 75 ס"מ.

התעמלות עם הכדור בכושר

הארכות גב הן דרך מצוינת להקל על כאבי גב תחתון. על מנת לבצע הארכות גב, שכבו על הכדור עם הבטן.

הכדור בכושר ידוע גם בשם הכדור השוויצרי
הכדור בכושר ידוע גם בשם הכדור השוויצרי.

לאחר מכן, הנח את הידיים שלך על העורף ולאחר מכן נסה להסתכל על התקרה למשך מספר שניות. לאחר מספר שניות חזור למצב ההתחלתי.

הכדור יכול לשמש גם כדי למתוח את עמוד השדרה ואת שרירי הבטן. על מנת לעשות זאת שכבו עם הגב על הכדור וכפות הרגליים על הרצפה והידיים פרושות. נסה להחזיק את העמדה למשך 30 שניות.

כאשר יושבים על הכדור, הגוף נאלץ לשמור על שיווי משקל כל הזמן, זה יעזור לפתח את השרירים המייצבים. הקפצה על הכדור עם הרגליים על הקרקע יכולה להיות גם תרגיל קרדיווסקולרי מצוין שעוזר גם לפיתוח שיווי משקל.

אתה יכול גם להשתמש בתנוחות שונות כדי להעביר משקל לאזורים שונים בגוף. ניתן לעשות זאת על ידי הרמת זרוע אחת ולאחר מכן את השנייה. אתה יכול גם לעשות את אותו הדבר עם הרגליים. זה יאלץ את הגוף שלך לעבוד קשה כדי לשמור על איזון.

היתרונות של הכדור בכושר

לתרגילים למעלה יש יתרונות ניכרים. לא רק שהם יעזרו לגוון ולחזק את הגוף, אלא שתרגילים אלו יכולים גם להקל על מחלות שונות. בנוסף, הכדור בכושר יכול להיות גם דרך לתקן יציבה שעלולה למנוע פציעות. כפי שהזכרנו בעבר, יתרון מרכזי של הכדור בכושר הוא שהוא עוזר לשפר שיווי משקל ויציבות.

אידיאלי עבור שרירי הליבה

אזור המותני, הישבן, האגן, שרירי הבטן ועמוד השדרה נהנים כולם מאימון עם כדור בכושר.

הפעולה הפשוטה של כריעה על הכדור וניסיון לשמור על פלג הגוף העליון שלך זקוף לכמה שניות יכולה לעזור לחזק את הליבה שלך. אם אתה רק מתחיל עם הכדור המתאים, עשה את התרגיל הזה תוך כדי תמיכה בקיר.

ניתן לעשות קראנץ' גם באמצעות כדור. תמכו בגב התחתון בכדור והשארו את הרגליים על הרצפה. הנח את הידיים מאחורי הצוואר והרם מעט את פלג הגוף העליון.

ה-Fit ball crunch הוא תרגיל פשוט ואפקטיבי באמת. על מנת לאמן את השרירים האלכסוניים, ניתן לבצע משתנה לרוחב בו תצטרכו להרים את פלג הגוף העליון לצדדים חלופיים.

תרגיל נוסף לאימון השרירים האלכסוניים מורכב משכיבה על הכדור הצידה תוך תמיכה בירכיים על הכדור. עם כפות הרגליים מושטות לגמרי, נסה להרים מעט את פלג הגוף העליון לפני שתחזור למצב המקורי. שנה צד לאחר השלמת כמה חזרות.

יותר אימוני בטן ורגליים

שרירי הבטן ועמוד השדרה נהנים כולם מאימון עם כדור בכושר
אזור המותני, הישבן, האגן, שרירי הבטן ועמוד השדרה נהנים כולם מאימון עם כדור בכושר.

ישנם תרגילי כדור בכושר רבים כדי לאמן את אזור הבטן. על מנת לבצע גרסה נוספת, כרע ברך על הרצפה או על מזרן, תמך באמות הידיים שלך על הכדור ולאחר מכן גלגל אותו קדימה תוך כדי הרחבת הידיים והבטן. לאחר מכן חזור לעמדת ההתחלה.

תרגיל זה מומלץ לאנשים שכבר יש להם ניסיון באימוני אזור הבטן. זכור שפעילות גופנית צריכה להיעשות בהדרגה ובקצב האישי שלך.

אם אתה רוצה לאמן את הירך ואת הישבן שלך, אתה יכול לבצע את דחף הירך. תרגיל זה מורכב משכיבה על הרצפה עם רגליים ישרות ועקבים מונחים על הכדור בכושר. אתה יכול להושיט את הידיים לצדדים כדי לקבל יותר יציבות.

לאחר מכן, הרם את הירכיים תוך כדי לחיצת הישבן והבא מעט את הכדור לכיוון הליבה. נסה להשלים כמה חזרות.

כפי שאתה יכול לראות, הכדור בכושר יכול להציע יתרונות רבים. אם תתאמן איתו באופן קבוע תראה תוצאות מצוינות. למה אתה מחכה? כלול את הכדור בכושר בשגרה השבועית שלך!

פופולריים